2011 Rugsėjo 15

Turkijos karinės oro pajėgos gavo galimybę atakuoti Izraelio taikinius

veidas.lt

Turkijos inžinieriai savarankiškai sukūrė naują sistemą, atpažįstančią draugiškus ir priešiškus oro taikinius. Šie įrenginiai bus sumontuoti naikintuvuose F-16, – rašo „The Jerusalim Post“.

Jie lėktuvai jau tradiciškai yra aprūpini amerikietiška sistema „savas-svetimas“, kurie, turkų nusivylimu, amerikiečius atpažįsta kaip draugiškas pajėgas ir todėl neleidžia į juos paleisti jokių šūvių. Turkų sukurta sistema į amerikiečių lėktuvus, pilotuojamus Izraelio kariškių, leis, reikalui esant, paleisti raketas.

Kaip rašo žydų laikraštis, sistema buvo kurta dvejus metus, bet dabar įranga jau iki galo parengta ir pradėta montuoti į naikintuvus. „The Jerusalim Post“ rašo, kad sistemomis bus aprūpinti lėktuvai ir karo laivai. Ar įrangos montavimo darbai jau įpusėję, nepranešama.

Kaip jau buvo pranešta anksčiau, Turkija pažadėjo dislokuoti kuo didesnė kariškių kontingentą šalia Izraelio sienos. Be to, Ankara pažadėjo lydėti kiekvieną humanitarinį krovinį, skirtą Gazos sektoriui.

Iki šiol Izraelis oficialiai įspėjo, kad neįleis jokių pašalinių karinių pajėgų nei į Gazos ruožos jūros, nei į oro erdvę, nes šias teritorija Izraelis laiko uždaromis zonomis.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...