2011 Rugpjūčio 10

Turime arba riboti ūkinę veiklą, arba mažinti taršą

veidas.lt

Susitikimas vyko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Aplinkos apsaugos ir kaimo reikalų dalykinio komiteto iniciatyva.

“Spręsdami kvapų ir aplinkos taršos problemą, turime dvi galimybes: arba riboti gyvulininkystės kompleksų dydį, arba koncentruotis į taršos mažinimą. Taršos mažinimui galėtų pasitarnauti probiotikų, biologinės kilmės bakterijų, panaudojimas ūkinėje veikloje. Jos naikina tiek nemalonių kvapų susidarymo priežastis, tiek pačius kvapus”, – aiškino komiteto pirmininkas Jonas Šimėnas.

Parlamentaras taip pat priminė, jog kitų šalių patirtis jau yra parodžiusi probiotikų veiksmingumą.

Susitikimo metu buvo pristatyti išvažiuojamojo TS-LKD Aplinkos apsaugos ir kaimo reikalų dalykinio komiteto posėdžio rezultatai dėl kvapų šalinimo problemų sprendimo UAB “Kailenos kailiai”. Šioje bendrovėje probiotikų pagalba buvo išspręsta kvapų problema ir panaikintos jų sklidimo priežastys.

Inžinerinės ekologijos asociacijos prezidentas dr. R. Budrys pateikė informaciją iš tarptautinės konferencijos, vykusios Varšuvoje, kaip naudojant probiotikus galima spręsti aplinkos apsaugos ir jos gerinimo problemas, t. y. nemalonių kvapų naikinimo klausimus ir auginamos produkcijos sveikatingumo didinimo galimybes.

Pasitarimo dalyviai pasiūlė Žemės ūkio ministerijos atstovams apsvarstyti bandomųjų tyrimų bei jų organizavimo ir vykdymo kaštus, siekiant naudoti probiotikus gyvulininkystės kompleksuose. Taip pat buvo pasiūlyta išnagrinėti probiotikų naudojimą platesniame kontekste – naikinant kvapų sklidimo priežastis ir kvapus vandenvalos įmonėse, atliekų kaupimo vietose bei kituose komunalinio ūkio projektuose.

Bendru sutarimu nutarta kitą savaitę organizuoti pasitarimą, kuriame būtų kviečiami dalyvauti ir Aplinkos ministerijos atstovai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...