2011 Gruodžio 23

Turėti tokią finansų ministrę – sėkmė ne tik Vyriausybei, bet ir visai valstybei

veidas.lt

BFL

Ingridai Šimonytei pavyko apmokestinti turgaus prekeivius ir įvesti naują madą – apie valstybės finansus kalbėti žmonėms suprantama kalba.

Andriaus Kubiliaus Ministrų kabineto žvaigžde Ingrida Šimonytė tapo ne iš karto. Ministro postą I.Šimonytė tarsi paveldėjo iš seno A.Kubiliaus bendražygio Algirdo Šemetos, kuris 2009-ųjų vasarą išvyko į Briuselį dirbti Europos Komisijos komisaru vietoje šalies prezidente išrinktos Dalios Grybauskaitės. Tuo metu netrūko spekuliacijų, esą naujoji valstybės vadovė I.Šimonytę pasiskyrusi tarsi „kišenine“ ministre, per kurią darysianti įtaką A.Kubiliaus Vyriausybės politikai.
Gerą dirvą tokioms spekuliacijoms davė ir pati ministrė – tiek savo išnirimu tarsi „iš niekur“ (apie jos bendrą darbą rengiant biudžeto reformą kartu su A.Kubiliumi nuo pat pirmųjų jo dienų premjero poste tuo metu mažai kas žinojo), tiek savo gana uždaru asmeniniu gyvenimu, apie kurį žiniasklaida iki šiol nieko nėra iškapsčiusi.
Tačiau šis asmeninis uždarumas nė kiek nesutrukdė I.Šimonytei netrukus tapti viena labiausiai žiniasklaidos matomų ir cituojamų Vyriausybės narių. Viskas prasidėjo nuo to, kad I.Šimonytė pradėjo pati rašyti straipsnius į žurnalus, laikraščius, naujienų portalus, paprasta, gyva, žmonėms suprantama kalba aiškindama valstybės finansų politiką: kodėl reikia taupyti pinigus, kodėl Lietuva negali skolintis tiek daug ir taip pigiai, kaip kokia Vokietija, ar devalvuoti savo valiutos, kaip Lenkija. Svarbiausia (matyt, paskatinta pirmojo straipsnio sėkmės), I.Šimonytė ėmė rašyti nuolat, kai tik susidurdavo su kokia akivaizdžia oponentų finansine kvailyste ar žurnalistų nesusivokimu, kas ir kodėl daroma.
Tai buvo absoliutus perversmas Vyriausybės informacijos politikoje. Per visus du dešimtmečius dar nebuvo ministro, ypač – finansų, kuris nuolat, pats, be gudrių ir vien specialistams suvokiamų tarptautinių bei profesinių terminų aiškintų žmonėms, iš kur Vyriausybė ima pinigus ir kaip juos išleidžia atlyginimams, pensijoms, pašalpoms.
Galima drąsiai teigti, kad I.Šimonytė įvedė naują ministrų bendravimo tiek su visuomene, tiek su politiniais oponentais standartą, pagal kurį bus matuojami visi jos įpėdiniai. Svarbiausia – laisva, aiški ir nuosekli minčių dėstymo maniera nepalieka abejonių, kad I.Šimonytė pati neabejoja tuo, ką sako ir rašo, o tai prideda jos mintims to įtaigumo, kurio taip stinga daugeliui Lietuvos valstybės vyrų ir moterų.

Ministrės gerbėjų klubai kuriasi savaime

I.Šimonytė – pirmoji ministrė, Didžiosios Britanijos parlamento stiliumi ėmusi agresyviai dusinti kvailus oponentus tiek Seime, tiek žiniasklaidoje. Tai yra tradicinė viso pasaulio gerų politikų maniera, kurios Lietuvoje lig šiol buvo labai mažai. Pirmiausia todėl, kad, norint šitaip elgtis, pačiam reikia būti aukščiausios prabos profesionalu bei politiku. I.Šimonytės frazė: „Jeigu kas nors pasakys, jog valstybės išlaidos nemažėja dėl to, kad valdininkija išlaidauja, tai esu pasirengusi tokiam žmogui, atsiprašau už pasakymą, trenkti į snukį, nes skaičiai rodo visiškai kitą dalyką“, – iš karto tapo legendinė ir padarė ministrę interneto socialinių tinklų žvaigžde. Tikriausiai ji yra pirmoji Vyriausybės narė, kurios gerbėjų klubai kuriasi savaime, o ne ministerijos viešųjų ryšių specialistams pasistengus.
Vis dėlto gerai ministrei, netgi labai iškalbingai ir sąmojingai, vien mokėjimo kalbėti nepakanka. Toks Gediminas Kirkilas (neabejotinai esantis vienas pirmųjų sąraše tų, kuriems I.Šimonytė norėtų už niektauzystę apskaldyti ausis) irgi mokėjo daug šnekėti, tik štai darydavo jis šitai Vyriausybės darbų sąskaita. O I.Šimonytės pastangomis vos per trejus metus valstybės biudžeto deficitas sumažėjo trigubai ir 2012-aisiais atitiks europinį 3 proc. standartą, pagal kurį naujojoje Europos Sąjungoje valstybės bus skirstomos į pirmarūšes ir antrarūšes.
I.Šimonytė, tegu per vargus, išmokė ministerijas taupyti, suvokti, jog biudžeto planavimo maniera „prašykime daugiau, kad gautume, kiek reikia“, negrįžtamai paseno.
Neabejotinai vienas didžiausių I.Šimonytės nuopelnų – kasos aparatų įvedimas turguose, du dešimtmečius buvusiuose biudžeto „juodąja skyle“, kurioje dingdavo šimtai milijonų pensijoms ar socialinėms pašalpoms taip trūkstamų litų. Apie kasos aparatus turguose svajojo daugelis Vyriausybių, bet tik I.Šimonytė išdrįso ir sugebėjo tai padaryti.
Elegantiškas ir be rimtų pasekmių biudžetui įvykęs „Snoro“ banko nacionalizavimas irgi, reikia manyti, neapsiėjo be Finansų ministerijos bei jos vadovės indėlio.
Turėti tokią gabią finansų ministrę – sėkmė ne tik Vyriausybei, bet ir visai valstybei.

Daugiau šia tema:
 • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (62)

 1. Dumbldoras Dumbldoras rašo:

  Čia geras: Nėra panašių straipsnių.

 2. L.B. L.B. rašo:

  Pritariu!:)

 3. Anonimas rašo:

  Lietuvoje pripratę esame kurti stabus. Jei ne Kubilius ir Šemeta, tai būtų tuščia vieta, o dabar bepigu “gera” būti:)

 4. Agnieska Agnieska rašo:

  Keista. Kai saukiama, kad kasos aparatai turguose blogai keikiamas p. Kubilius. Kai dziaugiamasi, kad gerai – giriama p.Simonyte. Ar jie ne viena komanda?

 5. oncyte oncyte rašo:

  Reikia tik pamastyti ir panoreti–zymiai daugiau pinigeliu galima istraukti is seselio.

 6. Milda Milda rašo:

  tikra tiesa, šauni ministerė… padarytų ji ir daugiau, deja, ne visiems to norisi…

 7. darius - drogheda - airija darius - drogheda - airija rašo:

  Kasos aparatu ivedimas tik SUMAZINO LR BIUDZETO PAJAMAS. Tai yra, dalis zmoniu pradejo moketi daugiau, nemaza dalis is viso pasitrauke is verslo. Bendras rezultatas – su minuso zenklu + papildoma verslo biurokratizacija, islaidos kasos aparatu prieziurai. Ministres (ir premjero) pazadas pries metus is seselio istraukti 1 mlrd litu taip ir liko tik viesuju rysiu akcija. Lietuvos bendra skola fin.ministrei atejus i valdzia buvo 17 mlrd litu. Per tris metus pasieke – 42 mlrd, o gal jau ir visus 43 mlrd. Ir tai, tuo metu, kad net trecdali LR biudzeto pajamu sudaro iplaukos is ES fondu !!! Nesakau, kad tai pati blogiausia finansu ministre, bet jai labai toli iki amzinaatilsio fin. ministro ROMUALDO SIKORSKIO. Jis dirbo pirmuoju salies finansininku 1990 – 1991 metais. Tai buvo pirmieji TIKROS nepriklausomybes metai. Ekonomines blokados metai. Ir SALIS (O NE ES PINIGAIS SELPIAMAS REGIONAS, KAIP DABAR !!!) gyveno be skolu, be jokio deficito savo biudzete.

 8. Nijole Nijole rašo:

  Didziuojuosi savimi,nes nuo pat pirmuju viesu Simonytes zingsniu,pasakiau,kad ji tikra nacionaline vertybe.

 9. Nijolyte Nijolyte rašo:

  Pirma karta matau, kad “Veidas” spausdintu tokius straipsnius be zenkliuko PR. Ir autoriaus nesimato. Kazkam nepatogu buvo pasirasyti? Perskaiciau, gal ir sutinku su kai kuriais isdestytais teiginiais. Bet tekstas arba turi buti pasirasytas kaip konkreataus zmogaus (politiko, zurnalisto, visuomenes veikejo) nuomone (nuomoniu rubrikoje), arba kaboti aiskus zenklas, kad tai viesuju rysiu tekstas.

 10. Antanas Antanas rašo:

  Panašu, kad straipsnį parašė pati Šimonytė, arba koks nors Kubiliaus ptarėjas?

 11. zanavykas zanavykas rašo:

  nuo pirmuju dienu minisro kedeje stebiu Ingrida ir zaviuosi jos sugebejimu ,,pasodinti” i vieta seime esancius snekorius-demagogus.
  Esu 69m. ,,sibiriakas”.
  4M.istremtam ukininko vaikui nekilo noras save vadinti – tremtiniu.

 12. Romkis Romkis rašo:

  Akivaizdu,kad uz straipsni brangiai sumoketa…deja neaiskus korespondentas

 13. dyvas dyvas rašo:

  Sia ministre Ingrida S. galima pasitiketi!Stiprybes jai!O beto ji labai simpatiska netgi “susidraikiusiais”plaukais!

 14. Rimas Rimas rašo:

  Kaip gerai, kad turim tokį žmogų. Ką mes be jos darytume? O kodėl straipsnis nepasirašytas?

 15. max max rašo:

  mano svajonė, Šimonytė – premjerė.

 16. Aha Aha rašo:

  Aš tai dar pridėčiau, kad geras ministras dar turi būti ir sąžiningas.O Šimonytė tikrai tokia.Toks buvo ir šviesios atminties Sikorskis

 17. Stasė Stasė rašo:

  Manau,kad ji savo srities aukščiausios klasės profesionalė ir turi Dievo dovaną,sudėtingus klausimus ir sprendimus išsakyti paprastais žodžiais.Kiti gi, gal ir geri specialistai,bet nemoka išdėstyti paprasta,eiliniam žmogui suprantama kalba.Kai nesuprantiir nematai priežastinio ryšio,visko prisigalvoji.Sėkmės jai ir mums visiema

 18. Tomas Tomas rašo:

  Tikrai džiaugiuosi, taip ir toliau..

 19. Kareivis Kareivis rašo:

  Čia mums visiems pasisekė su pn. I. Šimonyte, nes ministrais turi dirbti tik profesionalai. KAMui ne.

 20. suomis suomis rašo:

  “Piarinis” straipsnis.

 21. uzsienietis uzsienietis rašo:

  sis straipsnis ne rodiklis.. turiu siusti mamai is uzsienio vis daugiau ir daugiau pinigu, nes ji nuo savo pensijos ne tik sushaltu, bet ir is alkio numirtu…

 22. pritariu pritariu rašo:

  nuostabios finansų ir krašto apsaugos ministrės. Pagarba joms.

 23. uzienieciui uzienieciui rašo:

  geriausios kloties technokratams, specialistams. Gero vejo Jusu darbuose, Ingrida. Ka ji zmogus gali daryti – jos paskirtis suvaldyti situacija. Darbas atliktas puikiai. Toliau – gris kokie socdemai ir griaus ir parceliuos kaip iprate . .. Ir kas laukia Lietuvos – baisu pagalvoti. Uzsienieciui pasakysiu – dziaukites, kad mama gyva ir pensija – kokia bebutu – gauna. Mano mama is Lietuvos valstybes negavo nieko, nes uzauginusi 3 vaikus, neturejo darbo stazo. Sirgo l. sunkiai, pensija sitoj stebuklu saly nepriklause, ir as suvedziau saskaitas su sita “valstybe” .. O likusiems galiu pasakyti – dar viena kadencija kleptokratu galit issirinkti, nes subine pilna visko, galit pirkt grabus o likusieji – cemodanus ir kraustytis gyventi ten,kur akys mato…

 24. juokinga juokinga rašo:

  Juokinga vienu iš didžiausių pasiekimų priskirti I.Šimonytei kasos aparatų įvedimą turguose. Kiek iš to “nubyrėjo” valstybei – centai.Va kaip sustapdyti kainų augimą ir “geroji” ministrė nežino.

 25. Vero Vero rašo:

  Be abejo. iš visos tos ministrų govėdos, p. Ingrida išsiskiria kardinaliai. Kubiliui būtų “šakės”, jei ne Šimonytė. Tik todėl, kad ji yra finansų ministrė, Lietuva dar nenugrimzdo į visišką chaosą ir bankrotą. Kažkuris komentatorius paminėjo a.a. Sikorskį. Tikrai, žmogus vertas geru žodžiu paminėti, kaip buvęs taip pat geras specialistas ir sąžiningas žmogus. Jo keliu eina ir gerb. Šimonytė. Beje, negaliu neužjausti vargšelio “užsieniečio”, kuris vos ne visą savo uždarbį siučia mamai-pensininkei. Matyt labai dideli jo mamos poreikiai. Aš t.p. pensininke, negaunu ir didelės pensijos, bet ir už butą bei šilumą užmoku, ir badu nemirštu. Žinoma, po Egiptą nesivažinėju, bet ar tai jau būtinas “aksesuaras”, kad tavęs nelaikytų ubage. Na, ir apsirengimui dar lieka, juk nevaukštom į Vienos balius. Kad tik būtų sveikatos.

 26. Jonė Jonė rašo:

  Tai Lietuva gali didžiuotis finansų Ministre Šimonyte.
  Aš ne pirmą kartą kartoju ir kartosiu,jai prieš DVIDEŠIMT metų būtų vadovavęs-tokio gilaus , nepriklausomo MĄSTYMO ir VEIKIMO,kaip Prezidentė D. Grybauskaitė ir finansų Ministrė Šimonytė-Lietuva būtų MAŽOJI ŠVEICARIJA.Aš ,šitoms MOTERIMS žemai lenkiu savo žilą galvą.
  Nuoširdus AČIŪ,kad JŪS esate Lietuvoje ir dirbate Lietuvos labui.

  Su PAGARBA.

 27. taip taip rašo:

  taip.pritariu.tikrai ismintinga profesionali finansu ministre.geresnio ministro nera buve per visa lietuvos istorija.kurie kritikuoja,patys nieko nesiulo.tai tik del to,kad pavydi.laikykites.lietuvai jus labai rekalinga.su pagarba.manau,kad protingi zmones jus palaiko.tik ne visi turi galimybes parasyti

 28. užsieniečiui, užsieniečiui, rašo:

  skundžiatės,kad savo mamai, dirbdamas užsienyje ir ten mokėdamas mokesčius turite siųsti pinigų.

 29. Nuomonė Nuomonė rašo:

  Šimonytė yra gabi, protinga ir neišpuikusi. Be, to, nebaili.Tikrai protingas žmogus nebūna arogantiškas, paprastumas rodo proto požymį. Pučiasi tik kvailiai ir nemokšos, kurie atsitiktinai patenka į postus, per savo draugelius ar gimines. Labai smagu, kad tokia protinga moteris vadovauja finansams. Bet jai patarčiau gerai pakratyti VMI, nes ten kadrų politika ne itin gera.

 30. Vytautas Vytautas rašo:

  Pencininkų,invalidų,gydytojų ir kt.sąskaita.O gal taip ir reikėjo?

 31. Zemes Bankas Zemes Bankas rašo:

  http://www.zemesbankas.lt – portalas skirtas visiems, kuriems rūpi žemės ūkis, Lietuvos kaimas ir sveikas maistas! :) Kviečiame prisijungti prie mūsų! Čia taip pat galėsite įsigyti, parduoti, nuomoti žemės sklypus, bei kitą nekilnojamojo turto objektą!

 32. Nora Nora rašo:

  Šimonytė 10 kartų protingesnė už Šemetą. Labai gerai, kad jį išbogino į ES, nes nebūtumėm atradę šios ministrės. Linkiu jai kuo didžiausios sėkmės Lietuvos labui! Ji turi tapti Lietuvos Premjere!

 33. antisovietikas antisovietikas rašo:

  Tikrai dirba profesionaliai.Matosi,kad siam darbui,kita toki zmogu butu sunku surast.Labai geras Kubiliaus pasirinkimas.Man neramu,jei laimeje rinkimus socdemai vel viska sugadins.

 34. Julius Julius rašo:

  Dariau iš Droghedos, Airijos,

  gal galėtumėt konkrečiais skaičiais pailiustruoti šį savo teiginį:

  “Kasos aparatu ivedimas tik SUMAZINO LR BIUDZETO PAJAMAS. Tai yra, dalis zmoniu pradejo moketi daugiau, nemaza dalis is viso pasitrauke is verslo. Bendras rezultatas – su minuso zenklu”

  ?

  Ar tai viso labo nuomonė iš oro, panaši į populistų mėgiamą “naktinė mokesčių reforma sukėlė krizę” hipotezę, kurios, savaime suprantama, niekas rimčiau net nebandė įrodyti?

 35. Jaay Jaay rašo:

  Pasisekė, kad turim tokią finansų ministrę. Per krizę tikrai gelbėjo nuo kraho. Nors ne kiekvienam runkeliui tai suprasti.

 36. jurgis jurgis rašo:

  pilnai pritariu liaupsems skirtoms ministrei.nemaziau geru zodziu nusipelno ir vyriausybe suvaldziusi krize.smagu matyti,kad vis daugiau atsiranda zmoniu matanciu teigiamus pokicius Lietuvoje.sekmes ir stiprybes ministrei ir taip keikiamai vyriausybei.

 37. J J rašo:

  Nezinau, nezinau…

 38. orandzinis orandzinis rašo:

  Na ir uzsakytas straipsnis….dar mulkina skaitytojus nepasirasynedami.Ka galvojat lietuviai visai jau kaimieciais virto, kad turi toleruoti tokius ale straispnius ir dar Veide….koks cia Veidas ir tiesu…..fui fui

 39. Vytautas iš Šlavėnų kaimo Vytautas iš Šlavėnų kaimo rašo:

  Kad panelė Šimonytė turi “gerai pakabintą liežuvį” tai akivaizdu. Ir per daug nenusikalba. Tai dar puikiau.
  Tačiau ir finansų skaičiavimo sistemoje norėtųsi daugiau aiškumo. Per daug painiavos, per dažnai keičiamos sistemos. Ypač smulkiajam verslui jau negalima apsieiti be buhalterio. Ūkininkui – kam tas dar įkinkytas į biurokratinį ataskaitų vežimą? Esu tikras, kad viską galima atlikti PAPRASTAI (ne prastai, o paprastai). Sistemą reikia keisti. Nereikia savo valstybės apskaitoje aklai vadovautis ES komandomis. TEN biurokratija jau pradeda ėsti “savą uodegą”.
  Šimonytė tikrai įdomi ministrė. Ir neverta prie jos pavardės lipdyti kitas personas…

 40. egidija egidija rašo:

  Tikrai sugebejo premjeras pasirinkti finansu ministre. Protinga, jauna, komunikabili. Dziaugiames tokia turedami. Sekmes mielai Ingridai.

 41. jonas jonas rašo:

  Simonytei eiti i viesnami dirbti,o ne seime.Niekada nesisukavus atrodo, kaip paskutine mergse

 42. vidmantas vidmantas rašo:

  Sodroje skola didėja,”Snoro” sunaikinimas yra paslaptingas ir kad čia turės mokesčių mokėtojai keletą mijijardų nuostolių,jau beveik žinom .Argi žinom tikrą kasos aparatų įvedimo finansinę analizę?Pas mus nuo seno svarbūs buhalteriai,o futbole – vartininkai.Bet man patinka puolėjas Mesi.Ar tik man vienam?

 43. Pilietis K Pilietis K rašo:

  Aš kažkada į asmeninį mailą jai argumentuotai parašiau, kad reikėtų didinti tapimo PVM mokėtoju ribą, turiu pasidžiaugti, kad p.Šimonytė man pakankamai išsamiai ir argumentuotai atsakė, kodėl tą ribą planuojama netgi mažinti.
  Na, o vėliau tą ribą pakėlė :)

 44. cia cia rašo:

  kiekis koks debilu:-(vau……pi pi pi

 45. >jonui >jonui rašo:

  Esi tikras jonelis. Simonytes sukuosena verta 10 balu! Ir madinga ir stilinga ir prie veido.

 46. LALA LALA rašo:

  Tikra saunuole-Lietuvos skola isaugo iki 51 miliardo.Vartosi amzina atilsi Sikorskis karste.Apmokestinti turgininkus didelio proto nereikia,o kiek milijardu isplauna olicharkai ir seselinis verslas.Kiek priviso nauju klerku savivaldybese,ministerijose,bet dirbanciam minimumo pakelti bent iki 1000 negalima.Finansu specialiste turetu zinoti,uz kiek siandien zmogus gali pragyventi;susimokrti mokescius,pavalgyti,nusipirkti vaistu ,bilietuka autobusui,apie kita jau nekalbama.

 47. MIKas MIKas rašo:

  Buchaltere ji gal ir nebloga kokiam UAB,bet ne ministre.Zmonems svarbiausia,kad moka kalbeti-”kalbininkas”buvo Kirkilas, dabar Kubilius,Jukneviciene ,Uspaskich,Simonyte ,Matuzas ir daugelis konservatoriu.Jeigu nuo kalbu kas keistusi,gyventume kaip skandinavai.

 48. KAZIN KAZIN rašo:

  kAZIN KIEK MINISTERIJA SUMOKEJO STRAIPSNIO AUTORIUI?lIAUPSES LIEJASI PER KRASTUS.bUDAMAS SIMONYTES VIETOJE JAUSCIAUSI NEJAUKIAI.

 49. Vincas Vincas rašo:

  Šita kupriukė neištvirkusi,gana darbšti,iš jos galima tikėtis rezultatų,-tai ne buvusi prieš ją,baigusi politinėsonomijos specialybę.

 50. Juzis Juzis rašo:

  Neužtenka būti gera buhaltere, bet reikia toliau matyti nuo savo nosies, o ne vienadienės naudos… Kol ši bukai užsispyrusi senmergė PVM nesumažins KURUI, PIRMO BŪTINUMO MAISTO PREKĖMS IR ŠILDYMUI, tol ji bus tik Lietuvos žmonių nelaimės priežastimi!

 51. jei nebūtų... jei nebūtų... rašo:

  jei nebūtų pabaigoje pridėję sakinio apie Snoro aferą, tai būčiau patikėjęs, kad straipsnis neužsakytas…

 52. Vincas Vincas rašo:

  Ko jūs stebitės?,kad Šimonytė rimta finansų specialistė,-matote ji mokėsi finansų specialybės,bet ne politinės ekonomijos.O be to ji gana protinga ir darbšti.

 53. as as rašo:

  Net ir tokia sauni ministre ne visiems itinka ir patinka… Dziaukimes,kad ja turim ir balsuokime uz konservatorius,kad ir toliau turetume tokia komanda,kuri nuosirdziai dirba Lietuvai. Tik reikia daugiau balsu,kad nereiketu sudaryti koaliciju su kitom partijom,kurios delegavo ministrais nekompetentingus zmones.Neleiskime i valdzia patekti tarybinei nomenklaturai.

 54. Vincas Vincas rašo:

  Aš pranašauju,kad Šimonytė bus Lietuvos PREZIDENTE,nesKGB-isto Danuko Arlausko išmokyti Fizikos mokytojai-kubilistai ir razmistai neturi supratimo finansų reikaluose.

 55. Ina Ina rašo:

  Pritariu Simonyte kartu su Kubilium sudejus geras tndemas.Nacionalines vertybes.Jeigu ka pries turetu Butkevicius su savo komanda tai seniai butu suede.Sneka tik nesamones ir save giria,nors daugeli metu buvo su savo komnada valdzioje nieko gero po saves nepaliko.Tik didziuli korupcijos sleifa.

 56. Grybas Grybas rašo:

  Gal būt kubilui taip norisi,kad atrodytų, bet valstybėje betvarkė,taip pat ir financinė.

 57. aldi.... aldi.... rašo:

  tikrai gera ministre,per keturie metus tiek praskolino valstybe,kai nesugebejo kiti per 19metu.na tikrai ir mums atsiruks ilgai.,

 58. Kaunas. Kaunas. rašo:

  ar cia reikia mokslo viska subranginti iki neregetu aukstumu,praskolinti valstybe ateinanciom kartom.labai daugeliui tinkama ir dar Semeta tinkamas,jau eu tvarko,kol akiniu nesudauze protestuotojai,ten ne lietuva,kad zmones maustytu.Tikrai geri jusu matymas trumpas.

 59. senjora. senjora. rašo:

  uzsakytas straipsnis ir komentatorei tie patys,geda,o kiek debilu lietuvoj,uztai mes taip ir gyvename,jiem dauzo per snuki su sudina sluota,o sako kvepalai.

 60. Tadas Tadas rašo:

  Uzsakyta dtraipsnis ir komentarai,Jeiguu geras tas finabsu ministras ,kuris praskolina Lietuva,tai jau atsiprasau ,kas tada prastas…

 61. ONA ONA rašo:

  Pensininkai dekingi poniai ministrei uz pavogtas pensijas ir skolas,kurias tures moketi musu vaikai,anukai ir net proanukiai.

 62. ABAA ABAA rašo:

  Straipsnio pavadinimas vemti vercia .Kas jo autorius,matyt,atidirbineja uz suteiktas paslaugas…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...