2011 Gruodžio 28

Trys chorai Naujuosius Metus pasveikins didinguoju Bacho „Magnificat“

veidas.lt

Gintaro Maciulio nuotr.

Trys Vilniaus universiteto chorai „Pro musica“, „Virgo“ ir „Gaudeamus“, vadovaujami Rasos Gelgotienės, kviečia į iškilmingą Naujametinį koncertą sausio 2 d., pirmadienį, 19 val., Šv. Jonų bažnyčioje.

Skambės „Pro musica“ ir „Gaudeamus“ atliekamas didingasis J. S. Bacho „Magnificat“, choras „Virgo“ atliks F. Poulenco „Litanies à la Vierge Noire“, B. Britteno „Missa brevis“ ir B. Chilcotto „A Little Jazz Mass“.

Vargonuos garsus šalies vargonininkas Vidas Pinkevičius, solo partijas atliks įžymūs Lietuvos ir užsienio solistai: sopranas Gunta Davidčuka, mecosopranas Nora Petročenko, tenoras Mindaugas Zimkus ir bosas Nerijus Masevičius.

Klausytojai taip pat turės galimybę išgirsti lapkričio mėn. gastrolių Paryžiuje metu garsiojoje šv. Magdalenos bažnyčioje skambėjusias chorų „Gaudeamus“ ir „Virgo“ programas. Choras „Gaudeamus“ koncerto programą papildys A. Parto irZ. Kodaly kūriniais. „Pro musica“ atliks fragmentą iš šiuolaikinio olandų kompozitoriaus Jacob de Haan simfonijos „The Book of Urizen“ ir skandinavų kompozitoriaus L. Janssono Brazilijos motinoms dedikuotą „Salve Regina“.

„Keičiantis metams, susimąstome, kas laikina ir kas amžina, kas svarbu, o kas tik kasdienybės dulkės. Koncerte skambės itin šiai šventiškai progai tinkantis, spindinčiai prakilnus J. S. Bacho „Magnificat“, – sako VU chorų meno vadovė ir dirigentė Rasa Gelgotienė.

2004 m. susikūręs choras „Pro musica” nuolat rengia naujas programas, gilinasi į įvairius muzikos stilius ir orientuojasi į didelės apimties chorinės klasikos šedevrų ar originalių tematinių programų atlikimą. Choras aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje: spalio pradžioje Kopenhagos katedroje atliko G. Verdi „Requiem“, o „Norvegijos dienų Lietuvoje 2011“ programoje Vilniaus šv. Jonų bažnyčioje kartu su Oslo universiteto choru pristatė M. K. Čiurlionio ir E. Griego kūrinių programą.

1980 m. įkurtame chore „Virgo“ dainuoja virš 60 VU studenčių. Jau pirmąjį savo veiklos dešimtmetį „Virgo“ pažymėjo gausiais diplomais ir laureato vardu Lietuvos chorų konkursuose, koncertais su Lietuvos kameriniu orkestru, žymiais solistais. Nuo 1990-jų kolektyvas nuolat kviečiamas į įvairius tarptautinius renginius užsienyje. Net po keletą kartų „Virgo“ dainavo Prancūzijos, Šveicarijos, Italijos, Ispanijos, Rusijos klausytojams, tris kartus surengė didelius turnė po JAV ir Kanadą, dainavo Danijoje, Belgijoje, Lenkijoje, Anglijoje, Portugalijoje, Kanarų salose, Graikijoje, Turkijoje, Meksikoje, Japonijoje, Norvegijoje. Laimėta per 10 tarptautinių konkursų.

Pernai 70 metų jubiliejų atšventę choras „Gaudeamus“ – vienas seniausių ir žinomiausių Lietuvos studentų kolektyvų. Choro vadovais buvo daug įžymių Lietuvos chorvedžių: K. Kaveckas, P. Sližys, P. Gylys, R. Zdanavičius. „Gaudeamus“ aktyviai dalyvauja Lietuvos bei tarptautiniuose festivaliuose ir konkursuose, iškilminguose Vilniaus universiteto renginiuose. Koncertuoja Lietuvos dainų šventėse, Baltijos šalių studentų chorų festivaliuose bei Lietuvos muzikų sąjungos, Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų savivaldybių projektuose.

Vilniaus universiteto vargonininkas ir Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas Vidas Pinkevičius magistro studijas baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2003 m. Rytų Mičigano universitete (JAV) įgijo Humanitarinių mokslų magistro diplomą, o 2006 m. Nebraskos-Linkolno universitete (JAV) apsigynė Muzikos menų daktaro laipsnį. V. Pinkevičius šiuo metu taip pat dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje bei yra aktyvus vargonų ir improvizacijos jais meno populiarintojas.

Šis koncertas priklauso VU Kultūros centro organizuojamam koncertų ciklui „Muzikos valanda Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje“. Bilietai parduodami prieš koncertą. Bilieto kaina 15 Lt, studentams ir senjorams – 10 Lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...