2010 Rugpjūčio 09

Omnitel 1000 km lenktynės

Triumfavo svečiai iš Belgijos

veidas.lt

"Veido" archyvas

9 valandos 3 minutės – tiek laiko prireikė Belgijos “KS Motorsport” ekipos lenktynininkams Stevui Vanbellingenui, Wardui Sluy ir Benny Smetsui, vairavusiems BMW Silhouette automobilį, įveikti visą lenktynių” distanciją ir pirmiesiems kirsti finišo liniją. Išvakarėse vykusias šių lenktynių kvalifikacines varžybas taip pat laimėjo belgai, tačiau toks jų “akibrokštas” tik dar daugiau ugnies įpūtė į liepsnojantį aistrų laužą.

Kaip ir buvo tikėtasi, iššūkį belgams nuo pat lenktynių pradžios metė neslėpusi ambicijų siekti tik pergalės “Oktanas Racing” komanda, kurios sportininkai broliai Nemunas ir Nerijus Dagiliai ir Robertas Kupčikas 1000 km trasoje tramdė Porsche 997 GT3.

Lyderio “pareigas” abi komandos, ko gero, pasidalijo po lygiai. Didžiausia intriga kilo iki lenktynių pabaigos likus mažiau kaip 100 ratų. Paskutinis iš komandos Porsche vairavęs R.Kupčikas visą laiką ratą įveikdavo 6–8 sek. greičiau nei varžovai. Tačiau tokios persvaros neužteko. “Oktanas Racing” lenktynių finišą kirto nuvažiavusi 334 ratus, tačiau nuo nugalėtojų atsilikusi 1 min. 33,432 sek. ir liko antra.

Ant trečiojo nugalėtojų pakylos laiptelio užkopusi Lenkijos “Fuchs MP Sport Star Moto” komanda, kurios lenktynininkai Maciejus Marcinkewizcius, Maciejus Stanco ir Pawelas Potockis vairavo Ferrari 430 GT3 Scuderia, nuo nugalėtojų atsiliko net 15 ratų. Tačiau ir šią poziciją ji atsikovojo tik lenktynėms artėjant prie finišo. O varžybų viduryje dėl automobilio aušinimo sistemos ir pavarų dėžės kaprizų lenkai buvo patekę į savotišką duobę – favoritais laikyti sportininkai pretendavo tik į penktą poziciją.

Lenktynių klasifikaciją įveikė 34 komandos iš 42 jas pradėjusių. Likusiems koją pakišo gedimai ir avarijos.

Ne visada laimi greičiausias

1000 km lenktynės – ne sprintas. Komandų vadovams reikia gerokai pasukti galvas, parenkant ne tik ekipai, bet ir konkretiems jos nariams skirtingą strategiją ar taktiką. Tuo ir įdomios “Omnitel 1000 km lenktynės” – nugalėtoją jose lemia daugybės faktorių visuma.

Šių metų varžybose greičiausiai vieną ratą – per 1 min 21,032 sek. – įveikė “Oktanas Racing” narys R.Kupčikas. Geriausias belgų komandos “KS Motorsport” laikas – 1 min. 23,568 sek, o lenkų “Fuchs MP Sport Star Moto” – 1 min. 22,356 sek.

Regis, lietuviai turėjo apčiuopiamą pranašumą, o lenkų Ferrari 430 GT3 Scuderia buvo greitesnis nei belgų BMW Silhouette? Tai kodėl lietuviai su lenkais, turėdami greitesnius automobilius, nepranoko varžovų nei per kvalifikacines, nei per pagrindines lenktynes? Atsakymų begalė. Vis dėlto ilgų nuotolių varžybose, tokiose kaip “Omnitel 1000 km lenktynės”, bene svarbiausia ne vien tik greitas, bet ir patikimas, puikiai bet kuriam ekipažo nariui paklūstantis automobilis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...