2011 Rugpjūčio 11

Trečdalis lietuvių internete viešina savo adresą, penktadalis – telefono numerį

veidas.lt

Lietuvių gyvenimas tapo viešas: naujausia “Eurobarometro” apklausa parodė, kad gyventojai socialiniuose tinkluose drąsiai skelbia savo asmens duomenis ir kitą informaciją.
Kaip praneša “Eurobarometras”, interneto socialiniais tinklais šiuo metu naudojasi 56 proc. lietuvių – tai šiek tiek daugiau nei ES vidurkis. Socialiniai tinklai populiariausi tarp Rytų europiečių: daugiausia jų vartotojų yra Vengrijoje, Latvijoje, Lenkijoje ir Baltijos šalyse, o mažiausiai socialiniais tinklais domisi vokiečiai – jais naudojasi tik 37 proc. šalies gyventojų.
Paaiškėjo, kad lietuviai, kaip ir kiti europiečiai, socialiniuose tinkluose atskleidžia vis daugiau savo asmeninės informacijos. Pavyzdžiui, net pusė socialinių tinklų vartotojų Lietuvoje deda internete savo nuotraukas, apie trečdalis skelbia savo namų adresą, beveik penktadalis yra nurodę savo mobiliojo telefono numerį, kas dešimtas viešina savo darbo istoriją. Tiesa, tokius asmens duomenis, kaip, pavyzdžiui, asmens tapatybės kortelės ar paso numeris, internete yra ryžęsi paskelbti kol kas tik 6 proc. lietuvių. Kitose Europos šalyse paso numeris socialiniuose tinkluose viešinamas daug dažniau: pavyzdžiui, tai drąsiai skelbia net 43 proc. švedų ir 37 proc. mūsų kaimynų estų.
Beje, didžiuma socialinių tinklų vartotojų gerai supranta, kad skelbti savo asmens duomenis viešai nėra saugu. 50 proc. lietuvių kaip didžiausią pavojų įvardijo tikimybę, kad paskelbta asmeninė informacija bus panaudota netinkamai ir be jų žinios, o 45 proc. apklaustųjų įžvelgė riziką tapti sukčių aukomis. Be to, penktadalis lietuvių mano, kad kai kurie socialiniuose tinkluose skelbiami duomenys gali pakenkti jų reputacijai.

Lentelė
Kokią savo informaciją socialiniuose tinkluose skelbia lietuviai, proc.

Vardą    78
Savo nuotraukas    55
Tautybę    40
Pomėgius, laisvalaikio planus ir pan.    36
Namų adresą    32
Informaciją apie draugus    32
Interneto svetaines, kuriose lankosi    25
Savo požiūrį ir nuomonę    21
Mobiliojo telefono numerį    18
Darbo istoriją    11
Asmens tapatybės kortelės/paso numerį    6
Duomenis apie sveikatą    5
Finansinę informaciją (algą, paskolas ir pan.)    4
Pirštų antspaudus    2

Šaltinis: “Eurobarometras”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Kotrina Kotrina rašo:

    Sveikuciai esu labai sexsuoli berniukai paskambikit man 864111016 lauksiu berniuku skambuciu ir viru visa para sms ir skambuciu :*


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...