2012 Rugsėjo 05

TNS: Lietuvos šeimoms labiausiai rūpi remontas, sveikata ir išsilavinimas

veidas.lt


Daugiau nei pusė mūsų šalyje gyvenančių šeimų savo padėtį įvardija patenkinamai. Svarbiausi šeimų tikslai per ateinančius dvejus metus yra gyvenamojo būsto remontas, sveikatos stiprinimas ar su ja susijusių problemų sprendimas bei savo ar vaikų išsilavinimas. Tai parodė specialus rinkos tyrimų kompanijos TNS LT atliktas pirkimo ir vartojimo įpročių tyrimas „TNS Atlas™“.

Dažniausiai Lietuvos gyventojai savo šeimos finansinę padėtį įvardija patenkinamai – taip teigė 58 proc. apklaustų žmonių. Itin optimistiškai ir pesimistiškai nusiteikusių lietuvių skaičius pasiskirstė panašiai. Labai gerai arba gerai savo šeimos padėtį vertinantys šalies gyventojai sudaro 18 proc., kuomet teigiančių, kad jų šeimos padėtis yra bloga arba labai bloga yra 22,5 proc.

Geriausiai savo šeimos materialinę padėtį vertina jaunimas nuo 15 iki 19 metų. Taip teigė beveik kas ketvirtas arba 24 proc. šios grupės atstovų. Pagal šį rodiklį išsiskiria ir 30-39 metų amžiaus grupė, taip pat aukštąjį išsilavinimą įgiję ir miestuose gyvenantys žmonės. Blogiausiai savo padėtį įvertina vyresnio amžiaus, t. y. nuo 50 iki 59 metų, atstovai, taip pat žmonės iš kaimo vietovių.

„Mūsų atlikto tyrimo duomenys parodė, kad dauguma Lietuvos šeimų pakankamai optimistiškai žvelgia į ateitį. 27 proc. šeimų ateityje tikisi materialinės padėties pagerėjimo. Kas antras gyventojas įsitikinęs, kad jo šeimos padėtis per ateinančius dvejus metus išliks nepakitusi. Ir tik penktadalis apklaustųjų prognozuoja, kad jų šeimos finansinė padėtis pablogės“, – TNS LT Media departamento projektų vadovė Justina Tauginienė.

Kaip svarbiausią šeimos tikslą per artimiausius dvejus metus – remontą minėjo kas trečias, sveikatą – kas ketvirtas, o išsilavinimą – beveik kas penktas apklaustas šalies gyventojas. Tuo metu į ketvirtąją vietą tarp tikslų, kurie buvo įvardinti kaip svarbiausi Lietuvos šeimoms, pateko siekis susirasti arba pakeisti jau esamą darbą. Taip teigė 19 proc. apklausoje dalyvavusių gyventojų. Tuo tarpu 16 proc. apklaustųjų teigė, kad jų šeima apskritai jokių tikslų neturi.

15 proc. apklaustų gyventojų sakė, kad jų šeima per artimiausius dvejus metus rengiasi pakeliauti, 12 proc. – taupyti ir investuoti lėšas, 11 proc. – įsigyti transporto priemonę. Rečiau Lietuvos gyventojai užsiminė apie tokius savo šeimų artimos ateities planus kaip noras grąžinti paskolą, ilgalaikio naudojimo prekių įsigijimas, esamo būsto pakeitimas. Sąrašo pabaigoje atsidūrė siekis įsigyti pirmą savo nuosavą būstą arba vasarnamį ar sodybą.

„TNS Atlas™“ tyrimas buvo atliktas 2012 m. pirmąjį pusmetį, o jame dalyvavo 1847 Lietuvos gyventojų nuo 15 iki 74 m. amžiaus. Šio tyrimo tikslas – nustatyti tikslines produktų vartotojų grupes, surinkti informaciją apie žmonių pirkimo ir vartojimo įpročius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...