2011 Rugsėjo 20

TNS: Europos krepšinio čempionato rungtynės tapo populiariausiomis metų transliacijomis

veidas.lt


Pasibaigęs Europos krepšinio čempionatas tapo žiūrimiausia Lietuvoje televizijos programa per visus šiuos metus. Aktyviausiai Lietuvos gyventojai per televizorių sekė čempionato rungtynes, kuriose dalyvavo mūsų nacionalinė komanda. Iš visų čempionato susitikimų labiausiai lietuvių dėmesį prikaustė ketvirtfinalio rungtynės tarp Lietuvos ir Makedonijos komandų. Tai parodė žiniasklaidos ir rinkos tyrimų bendrovės TNS LT atliekamo TV auditorijos tyrimo duomenys.

TNS LT tyrimo duomenimis, aukščiausią žiūrimumo reitingą iš visų čempionato susitikimų pasiekė ketvirtfinalio rungtynės tarp Lietuvos ir Makedonijos komandų, vykusios ir transliuotos rugsėjo 14 d., kurių reitingas siekė net 26,3 proc. šalies gyventojų. Antros pagal populiarumą tarp Lietuvos gyventojų buvo Europos vyrų krepšinio čempionato antrojo turo rungtynės tarp Lietuvos ir Prancūzijos komandų, kurių žiūrimumo reitingas jų transliacijos dieną, rugsėjo 9-ąją, siekė 25,5 proc. šalies gyventojų. Panašaus populiarumo sulaukė ir antrojo etapo susitikimai tarp Lietuvos ir Serbijos bei Lietuvos ir Vokietijos nacionalinių komandų, kurių vidutinė auditorija (reitingas) siekė 24,4 proc. ir 24,9 proc. šalies gyventojų.

Reikia pažymėti, kad Europos krepšinio čempionato rungtynės buvo išskirtinai didelio TV auditorijos dėmesio sulaukusios TV transliacijos, pasiekusios ypatingai aukštus reitingo rodiklius. Palyginimui, populiariausių šiais metais transliuotų filmų reitingai siekia 13 proc., o Eurovizijos dainų konkurso finalo reitingas siekė 16,6 proc.

Lietuvos rinktinei pasitraukus iš kovos dėl Europos krepšinio čempionato medalių, rungtynių žiūrimumo reitingai mūsų šalyje taip pat krito. Šiek tiek daugiau žiūrovų prie televizijos ekranų sulaukė tik Europos vyrų krepšinio čempionato pusfinalio ir finalo kovos.

Čempionato pusfinalio susitikimus tarp Ispanijos ir Makedonijos komandų bei Prancūzijos ir Rusijos rinktinių, vykusius rugsėjo 16 d., stebėjo vidutiniškai tik 4,6 proc. ir 8,3 proc. mūsų šalies gyventojų. Rungtynių dėl čempionato bronzos tarp Makedonijos ir Rusijos komandų TV auditorijos reitingas siekė 10,8 proc., o finalo rungtynių tarp Ispanijos ir Prancūzijos rinktinių reitingas buvo 14,9 proc.

Bendrovės TNS LT TV metrų metodu atliekamame tyrime pateikiami 2011 m. rugpjūčio 31 – rugsėjo 18 d. duomenys. Tyrime dalyvavo 1079 Lietuvos gyventojai nuo 4 metų amžiaus.

TNS LT, UAB kontroliuoja tarptautinė tyrimų kompanija „TNS Global“, kuri turi sukaupusi daugiau nei 60 metų patirtį rinkos tyrimų ir įžvalgų srityje. TNS atstovybės yra įsikūrusios daugiau nei 80-yje pasaulio šalių Europoje, Pietų ir Šiaurės Amerikoje, Azijoje ir Ramiojo vandenyno regione, Afrikoje ir Viduriniuose Rytuose.

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...