2010 Lapkričio 21

Įvairenybės

Tigrai gali išnykti pasaulyje iki 2022 metų

veidas.lt

Žemėje gali visiškai nebelikti tigrų iki 2022 metų, nuogąstauja Pasaulinio laukinės gamtos fondo (WWF) generalinis direktorius Jamesas Leape`as (Džeimsas Lypas).

“Mūsų planetoje gali nebelikti šių gyvūnų jau iki kitų Tigro metrų (t. y. 2022 metų)”, – sakė J.Leape`as, kalbėdamas per tarptautinio forumo tigrų išsaugojimo Žemėje klausimais Sankt Peterburge sekmadienį.

Drauge jis pabrėžė, jog prie tokios neguodžiamos pabaigos galima prieiti net tuo atveju, jei bus apribota šių gyvūnų medžioklė.

J.Leape`as pareiškė, jog šalių, kuriose yra tigrų buveinių, valdžia ir tarptautinės organizacijos turi pasiekti, kad ne tik būtų visiškai uždrausta medžioklė, bet ir nebeliktų trofėjų bei tigrų biologinės medžiagos, naudojamos medicinoje, paklausos.

“Būtina pasiekti, kad gyvenantys šalia tigrų žmonės remtų jų išlikimą ir ragintų juos saugoti. Tigrai labai charizmatiški ir turi neįtikėtinos pritraukiamosios galios”, – sakė J.Leape`as.

Jo nuomone, lėšų tigrų išsaugojimo programai įgyvendinti galima paimti ir iš jau esamų pasaulinių tarptautinių susitarimų dėl kelio užkirtimo klimato kaitai.

Savo ruožtu Rusijos gamtosaugos ministerijos vadovas Jurijus Trutnevas, pradėdamas forumą, pažymėjo, kad per 30 metų tigrų skaičius pasaulyje sumažėjo 30 kartų, išnyko trys jų porūšiai iš aštuonių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...