2010 Balandžio 29

Teismo sprendimas

TEO LT taikytos sutarties sąlygos – antikonkurencinės

veidas.lt

Telekomunikacijų bendrovė “Nacionalinis telekomunikacijų tinklas” (NTT) laimėjo kelerius metus trukusį ginčą su dominuojančia fiksuotojo ryšio operatore TEO LT. Vilniaus apygardos teismas pripažino, kad TEO LT taikytos tinklų sujungimo sutarties nuostatos riboja konkurenciją, todėl yra negaliojančios nuo pat šios sutarties pasirašymo 2004 metais.

“Ginčijome sutarties nuostatą, pagal kurią TEO LT pakeitus didmenines tinklų sujungimo paslaugų kainas, automatiškai kainas turime keisti ir mes. Esame įsitikinę, kad mažieji operatoriai turi teisę savo kainas nustatyti patys, neatsižvelgdami į dominuojančiam operatoriui taikomas įkainių “lubas”. Keista, kad RRT nepripažino mūsų teisės į savarankišką kainodarą. Tuo tarpu teismas sutarties nuostatas aiškiai įvardijo kaip antikonkurencines”, – pažymėjo NTT direktorius Vidas Pukėnas.

TEO LT arba RRT dar turi galimybę Vilniaus apygardos teismo sprendimą apskųsti aukštesnės instancijos teismui.

“Dar 2005 m. kreipėmės į tuometinį “Lietuvos telekomą”, prašydami pašalinti, mūsų manymu, diskriminacines sutarties nuostatas, tačiau jokios reakcijos nesulaukėme. RRT nuo ginčo sprendimo iš esmės nusišalino. Todėl buvome priversti kreiptis į teismą siekdami panaikinti NTT atžvilgiu taikomas antikonkurencines sąlygas. Susidaro įspūdis, kad TEO LT rinkoje veikia su RRT “palaiminimu”, o kiti rinkos dalyviai priversti savo teises ginti kelerius metus trunkančiu teisminiu keliu”, – pabrėžė V.Pukėnas.

“Netgi nepaisant ilgų teisinių kelių, kuriais turime eiti gindami savo teises, mūsų finansiniai rodikliai kasmet nuosekliai gerėja. Telieka tik spėlioti, kokią rinkos dalį šiandien užimtų alternatyvūs operatoriai, jei nuo pat rinkos liberalizavimo 2003 metais jiems būtų sudarytos visos galimybės konkuruoti laisvoje rinkoje”, – sakė NTT vadovas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...