2012 Balandžio 25

“Tele2“ ryšio tinklo įrangą keis modernesne ir taupesne

veidas.lt


Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ pradėjo mobiliojo ryšio modernizavimą. Atnaujinimas leis padidinti bendrovės teikiamų paslaugų kokybę, sumažinti tinklo diegimo ir eksploatavimo kaštus, be to, naujoji tinklo įranga bus taupesnė ir ekologiškesnė. Kartu atnaujinimas leis pasirengti numatomoms teikti ketvirtosios kartos (4G) ryšio, grįsto LTE technologija, paslaugoms.

„Sukursime naujos kartos tinklą – tai padarę klientams teiksime dar kokybiškesnes paslaugas ir toliau mažinsime ryšio kainas. Modernaus tinklo aprėptis bus didesnė, signalo kokybė geresnė, o eksploatacija pigesnė. Suprantama, dėl to laimės klientai, kurie aukštesnės kokybės paslaugas gaus mažiausiomis kainomis“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Modernizuojant „Tele2“ tinklą bus visiškai pakeistos 2G (GSM) ryšio tinklo bazinės stotys, atnaujintos 3G (UMTS) tinklo stotys ir tinklo įranga. „Tele2“ pereis prie naujos kartos IP protokolu pagrįsto tinklo veikimo principo, tai leis teikti 4G paslaugas. Pastarąsias bendrovė pasiūlys gavusi Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) licenciją naudotis 2,6 Ghz dažnių ruožu.

„Tele2“ mobiliojo ryšio ir duomenų perdavimo tinklai yra tuo pat metu atnaujinami Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Tinklo ir programinę įrangą bei jų diegimo paslaugas visoms trims šalims tiekia vienas šios srities lyderių pasaulyje „Nokia Siemens Networks“. Vieningai visose Baltijos šalyse įgyvendinamas modernizavimas leidžia „Tele2“ išnaudoti masto ekonomijos efektą ir dar labiau sumažinti kaštus.

„Mobiliojo ryšio operatoriams svarbu atnaujinti savo tinklus, kad jie atitiktų pačių pažangiausių technologijų – 4G ryšio – poreikius. Tai taip pat leidžia sumažinti įrangos priežiūros ir naujų paslaugų diegimo išlaidas. Kuriamas naujas vieningas tinklas bus lankstus, taupus, atitiks šiandieninius ir busimos plėtros poreikius. Tinklo apkrovos bus valdomos realiu laiku, to naudą pajus ir vartotojai, – sakė „Nokia Siemens Networks“ generalinis direktorius Lietuvoje Ignas Latovas.

Įrengiamos naujos bazinės stotys ir tinklo įranga užtikrins 10-15 proc. didesnę „Tele2“ ryšio aprėptį ir signalo kokybę, bet įrenginiai bus kompaktiškesni ir jų reikės mažiau.

Naujosios bazinės stotys taip pat naudos 25 proc. mažiau elektros energijos. Tai dar labiau sumažins tinklo eksploatavimo kaštus ir poveikį aplinkai.

Investicinio banko „GILD Bankers“ 2011 m. sudarytame vertingiausių Lietuvos bendrovių sąraše „Tele2“ pripažinta vertingiausia šalies mobiliojo ryšio bendrove. „Tele2“ pernai buvo didžiausia mokesčių mokėtoja ITT sektoriuje. Bendrovės „RAIT“ kovo mėn. atliktos apklausos duomenimis, „Tele2“ yra populiariausias ir labiausiai rekomenduojamas operatorius Lietuvoje. Beveik pusė apklausos dalyvių teigė, kad naudojasi „Tele2“ paslaugomis.

Ryšių reguliavimo tarnybos tyrimo duomenimis, „Tele2“ 2G ir 3G ryšio tinklai yra antri Lietuvoje pagal aprėptį. Bendrovės mobiliojo ryšio tinklo aprėptis – beveik visa Lietuva, 98,1 proc. „Tele2“ GSM tinklą sudaro 870 bazinės stotys, UMTS (3G) tinklą – 428 bazinių stočių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...