2012 Gruodžio 24

Teisėjas Audrius Cininas – Stalkeris Lietuvos teismuose

veidas.lt


Piliečiams, netikintiems savo valstybe, ja nusiviliantiems ir bėgantiems iš šalies, būtini teigiami pavyzdžiai, kad valstybė pamažu tvarkosi ir yra verta pasitikėjimo. Šiemet tokio pavyzdžio sulaukėme.

Kokia yra jaunos valstybės teisėjo misija kuriant valstybę ir stiprinant jos demokratiją? Tą misiją būtų sunku pervertinti. Ji esminė. Nei totalitarizmas, nei okupacija seniai nebėra mūsų problemos. Pagrindinė mūsų bėda – pasitikėjimo savo valstybe, jos Konstitucija, nepriklausomais ir teisingais teismais trūkumas. Piliečiams, netikintiems savo valstybe, ja nusiviliantiems ir bėgantiems iš šalies, būtini teigiami pavyzdžiai, kad valstybė pamažu tvarkosi ir yra verta pasitikėjimo.
Per visą XX amžių tik tris dešimtmečius turėjome per stebuklą sukurtą nepriklausomą valstybę. Bet nepriklausomybė jau nebeįkvepia. Net totalitarizmo disidentai šiandien yra linkę tapti teroristais savo valstybėje, nuolat ją dergdami ir žemindami. Ką jau kalbėti apie kvailąją žurnalistiką, kuri savo misiją supranta kaip totalinį puolimą prieš visas valstybės institucijas, visus valstybės tarnautojus, teisėjus ar prokurorus. Tokiame visuotiniame ir apibendrintame kare prieš savo valstybės institucijas kiekvienas valstybės tarnautojas, teisėjas ar prokuroras, radęs drąsos ir jėgų asmeniškai savo iniciatyva pasirodyti viešojoje erdvėje ir apginti savo poziciją, yra tikras stebuklas. Buvę disidentai, o dabar savo valstybės teroristai, įpratę kovoti prieš režimą ir okupaciją, dabar dažnai negailestingai dergia savo valstybę. Taip elgdamiesi jie geriau jaučiasi, nes patys per nepriklausomybės laikotarpį dažniausiai nieko taip ir nesugebėjo sukurti.
Dar 2004 m. savo tinklaraštį internete sukūręs teisėjas A.Cininas “Facebook” tinkle puslapį sukūrė būtent dėl pedofilijos bylos, suprasdamas, kiek vienoks ar kitoks jo sprendimas teisme gali sukelti pedofilijos skandalo įaudrintos visuomenės reakcijų. Per šiuos modernius kanalus teisėjas skleidė tikrą bei patikrintą informaciją ir tapo atsvara įvairaus plauko manipuliatoriams.
Teisėjas A.Cininas įaudrintai visuomenei išdrįso pasakyti, kad „<…> vaiko atmintis ištrinta ir pakeista netiesiogine seksualine patirtimi jo tėvo namuose, ilgą laiką trukusios įkyrios, neteisėtos kvotos apie tariamą seksualinę prievartą metu“.
Aiškindamas, kodėl taip ilgai užtruko pedofilijos bylos nagrinėjimas, teisėjas sąžiningai paaiškino neturintis jokių įgaliojimų nustatyti kitų teisėjų, prokuroro, advokato atostogų grafikų. Išreiškė savo tikėjimą, kad pirštais į bylos vilkinimą badantieji susivienys, „nueis nežinau kur ir padarys taip, kad visos atostogos, visi posėdžiai kitose bylose būtų atšaukti ir visi A.Ūso proceso dalyviai nuo rytojaus dalyvautų tik jame? Aš pirmas pasiruošęs atsisakyti visų savo atostogų, laisvo laiko, šeštadienių, sekmadienių ir kitų bylų, pabaigti šią bylą ir paskelbti nuosprendį per mėnesį du. <…> Teismas nagrinėja bylą pagal savo, o ne pagal Seimo rinkimų grafiką. Kažkam gal naudinga būtų, kad nuosprendis bus po rinkimų. Taip pat gal kažkam naudinga būtų, kad nuosprendis būtų prieš rinkimus arba net rinkimų dieną. Bet man tai nerūpi.“

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Tas Tas rašo:

  Turėjau ūkinių,teisinių,mokslinių reikalų įvairiose vietinės savivaldos(apskritis-seniūnija)institucijose.Vienur apsisukau greitai ir išėjau su puikia nuotaika,kitur sekėsi prasčiau ir paliko šiokį tokį kartėlį.Kai dabar prisimenu tuos savo vizitus,turiu pripažinti-ne šventieji,bet ir ne prakeiktieji tie mane priėmę biudžetininkai.Ir jeigu panašiai visuose valstybės institucijose,tai interesantų aptarnavimą jose pagal savo paty-rimą galėčiau apibendrinti maždaug kaip 7 balų iš 10.Todėl pritariu,kad žiniasklaida akivaizdžiai vienpusiškai per daug juodina valstybės tarny-bas.

 2. lionginas lionginas rašo:

  Norėtusi ,kad taip nebūtų ,bet deja yra taip -,kad mūsų žiniasklaida maitinasi iš pletkų lygio informacijos,-nes žino kad vartotojas to ir tik to nori.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...