2011 Kovo 01

Transportas

Teatrų lankytojams pastatyti automobilį – prabanga

veidas.lt

Vilniečiai ir miesto svečiai jaučiasi apiplėšinėjami – atvykę į Operos ir baleto teatro ar kitų centre esančių teatrų spektaklius, už automobilio stovėjimą turi suploti po 6 Lt už valandą. Operos ir baleto teatro prieigose esanti stovėjimo aikštelė paskelbta brangiausia – mėlynąja zona. Įmonės “Susisiekimo paslaugos” direktorius Gintas Bliuvas tvirtina, kad per tokias rinkliavas sprendžiama automobilių statymo problema mieste. “Automobilių stovėjimo aikštelė prie Operos ir baleto teatro būdavo užrgrūsta, automobiliai buvo statomi labai netvarkingai, tuo tarpu šalia esanti perpus pigesnė požeminė aikštelė po Kudirkos aikšte – tuščia. Tokia rinkliava įvesta ne dėl to, kad miestas išpeštų daugiau pinigų, o kad ekonominėmis priemonėmis būtų sutvarkytas automobilių statymas”, – aiškina G.Bliuvas.

Tokie pat automobilių stovėjimo tarifai galioja ir Vokiečių gatvėje bei dar keliose Senamiesčio vietose, nes, G.Bliuvo teigimu, žmonės ten pastatydavo automobilius ir palikdavo juos visai dienai, o į įvairias institucijas trumpam atvažiavę interesantai neturėdavo kur palikti automobilio. “Susisiekimo paslaugų” direktorius tvirtina, kad mėlynomis zonomis paskelbtos stovėjimo aikštelės skirtos tik trumpai stabtelėti, o palikti mašiną ilgiau – tolėliau yra pigesnės alternatyvos. “Bet juk lietuvis toks, kad jei galėtų – pro duris automobiliu įvažiuotų”, – ironizuoja G.Bliuvas.

Vilniaus miesto vicemeras Romas Adomavičius pripažįsta, kad automobilių statymo mokestis spektaklių lankytojams per didelis ir 6 Lt už valandą tarifas turėtų galioti darbo laiku, o prasidėjus spektakliams turėtų mažėti. Vicemeras informavo, kad Vilniaus miesto savivaldybė turi parengusi beveik 700 vietų požeminės aikštelės šalia Operos ir baleto teatro projektą ir netrukus skelbs konkursą jos statyboms. Aikštelė turėtų būti baigta per pusantrų metų.
Vilniaus miesto savivaldybės atstovai tvirtino, kad plėsti mėlynosios zonos kol kas neketinama.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...