2015 Rugpjūčio 01

Tarptautinis kosmetologijos diplomas – karjeros galimybė – PR

veidas.lt

Shutterstock

Galimybė vadovauti grožio kabinetui, gebėjimas atlikti įmantriausias išvaizdos puoselėjimo procedūras, žinios apie naujausias bei efektyviausias kosmetikos priemones, vadybos ir prekybos įgūdžiai – visas šias kompetencijas įgis naujos Tarptautinėje teisės ir verslo aukštojoje mokykloje (TTVAM) dėstomos kosmetologijos jungtinės studijų programos studentai.

Vaidas GRUDIS

Baigus trejus metus trunkančius mokslus atsivers ne tik geriausių Lietuvos, bet ir Europos išvaizda besirūpinančių salonų durys.

„Kosmetologo veikla apima ne tik grožio „valdymą“. Kosmetologas yra ir savo profesijos menininkas, siūlantis įvairius kūrybinius sprendimus klientui. Reikia daugiau nei talento, kad grožio specialistą aplankytų sėkmė“, – neabejoja Daiva Daugvilienė, TTVAM direktorė.

Pasak jos, kosmetologai privalo turėti žinių iš daugelio verslo sričių ir išmanyti žmonių tarpusavio santykius, turėti bendravimo kompetencijų. Visa tai pasiekiama tik tuomet, kai grožio industrijoje dirba kvalifikuoti ir kompetentingi specialistai. Būtent tokie specialistai ugdomi jungtinėje kosmetologijos studijų programoje.

„Būsimi grožio terapijos specialistai kurs priemones ir metodus, padedančius išsaugoti sveiką veido ir kūno odą, šalins odos ir kūno defektus, išryškins patrauklius veido bruožus, formuos reikiamą įvaizdį, naudodami naujausias kosmetologijos procedūrų technologijas“, – priduria TTVAM direktorė.

Jos įsitikinimu, tai itin svarbu vertinant specialistų kompetencijas. „Juk meistras, gebantis ne tik įvertinti bei taikliai parinkti klientui kosmetikos priemones, bet ir pats sukurti tai, ko jam prireiks siekiant geresnio procedūros efekto, yra neįkainojamas“, – neabejoja D.Daugvilienė.

Kosmetologija – tai nauja, jungtinė TTVAM studijų programa, vykdoma anglų kalba kartu su Varšuvos kosmetikos ir sveikatos priežiūros aukštąja mokykla. Ši Lenkijos aukštoji mokykla yra sukaupusi daug patirties rengiant aukštos kvalifikacijos grožio terapijos specialistus, pasižymi itin aukštos kvalifikacijos akademiniu personalu ir produktyvia moksline veikla.

Programą baigusiam absolventui bus suteikiamas jungtinis grožio terapijos profesinio bakalauro laipsnis.

 

Svarbu kokybė

„Visuomet stebime rinką ir tai, ko jai trūksta. Itin aukšto lygio kosmetologai, gebantys ne tik atlikti įprastas, bet ir kūrybingai spręsti sudėtingas užduotis , – to jau ilgą laiką pasigendama“, – įsitikinusi D.Daugvilienė.

Kosmetologijos jungtinės studijų programos tikslas – parengti aukštos kvalifikacijos kūrybingą ir socialiai atsakingą grožio terapijos specialistą, gebantį profesionaliai ir savarankiškai teikti įvairių rūšių kosmetologines paslaugas, taikyti naujausias šiuolaikines kosmetologines priemones, įrangą ir medžiagas, gebantį organizuoti kosmetologinės veiklos verslą, plačiai, kūrybiškai ir kritiškai mąstantį, nuolat siekiantį asmeninio ir profesinio tobulėjimo mokantis visą gyvenimą.

Pirmąjį semestrą studentai studijavo TTVAM, o pavasario semestrą – Lenkijoje.

Dvidešimt savaičių trunkančias mokomąją ir baigiamąją praktikas studentai atliks Lietuvos ir Lenkijos grožio studijose, estetinės kosmetologijos klinikose, grožio salonuose, sveikatingumo centruose, kosmetikos kabinetuose, kino ir fotostudijose, kosmetikos parduotuvėse ir kitose kosmetologijos verslo įmonėse, kosmetikos priemonių gamybos įmonėse ir pan.

 

Tobulos sąlygos

Pagal projektą „Jungtinės kosmetologijos studijų programos rengimas ir įgyvendinimas“, finansuojamą Europos Sąjungos socialinio fondo lėšomis, TTVAM studentams yra sudarytos puikios sąlygos mokytis.

Aukštojoje mokykloje įkurti šie kabinetai: kosmetologinis, pedikiūro, manikiūro, masažo ir kirpykla. Jie aprūpinti moderniausia bei reikalingiausia įranga, suteikiančia galimybę visas teorines žinias išsyk pritaikyti praktikoje.

„Ypač didžiuojamės ir esame dėkingi autoriams už parengtus vadovėlius, kurių leidyba buvo finansuojama iš projekto lėšų“, – sako D.Daugvilienė.

Parengti du vadovėliai pagal projekto įgyvendinimo metu parengtą studijų planą: „Medicinos pagrindai kosmetologams“, kurio autorius Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto dekanas dr. (HP) Algirdas Utkus, bei „Maistas ir mityba“, kurį parengė Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto mitybos specialistai dr. (HP) Rimantas Stukas ir Valerijus Dobrovolskis.

Papildomai įsigytos dar 935 knygos.

TTVAM vadovės teigimu, perspektyvia specialybe itin domisi užsienio studentai. Tai, pasak D.Daugvilienės, susiję ir su aukštosios mokyklos dalyvavimu tarptautinėse mokslo parodose Baltarusijoje, Turkijoje, Kazachstane bei Bulgarijoje.

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Aurelija Aurelija rašo:

  Tikrai norėčiau baigti šią studijų programą ir dirbti kosmetologijos srityje. Man labai patinka kaip grožio procedūras ir masažus atlieka šioje grožio klinikoje http://www.azuolynospa.lt/ Pamąsčiau, kad ir aš visai norėčiau tokį darbą dirbti…

 2. Vita Vita rašo:

  Kuri moteris nesvajoja apie savo grožio saloną. Puoselėti ne tik savajį, bet ir klienčių grožį, kada žinių bei priemonių https://www.groziui.lt/uv-lakai bagažą susirinkti tikrai nėra sunku.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...