2013 Rugpjūčio 05

Tarp „Erasmus“ ambasadorių Europoje – ir lietuvė iš VGTU

veidas.lt

 

Daugiau nei 25 metus Europoje gyvuojančia akademinių mainų programa „Erasmus“ jau pasinaudojo daugiau nei 3 milijonai studentų. Šia gražia proga iš kiekvienos dalyvaujančios šalies buvo išrinktas atstovas, galintis reprezentuoti programą ir savo šalį. Lietuvos ambasadore tapo Gabija Cijūnaitytė, studijuojanti Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU).

Erasmus“ studentų tinklo (ESN) ir Europos komisijos organizuotame ambasadorių konkurse dalyvavo 1800 studentų, 2012–2013 mokslo metais dalyvavusių „Erasmus“ programoje. Konkurso paraiškose jie turėjo plačiau papasakoti apie tarptautinių mainų suteiktas galimybes ir savo unikalią patirtį. Iš viso buvo išrinktos 33 įdomiausios skirtingų šalių studentų istorijos, kurios dabar platinamos visai „Erasmus“ bendruomenei.

Reprezentuoti Lietuvą išrinkta 21-erių metų VGTU informacinių technologijų paslaugų valdymo studentė Gabija Cijūnaitytė. Mergina praėjusiais mokslo metais pusmetį mokėsi viename iš Danijos universitetų, o dabar dar kartą išvyko į šią šalį atlikti profesinės praktikos.

Studijų Danijoje metu ji su keliais bendramoksliais vienai šalies kompanijai kūrė programinę įrangą ir įgijo neįkainojamos darbo tarptautinėje aplinkoje patirties. „Įvairių tautybių žmonės turi skirtingą požiūrį į darbinius procesus, todėl išmokau būti tolerantiška, pažvelgti į situaciją kito žmogaus akimis ir prisitaikyti prie jo pasaulėžiūros“, – pasakojo Gabija. Ji taip pat pabrėžė, kad tiek studijų, tiek praktikos metu ne tik įgijo naujų žinių, bet ir tobulino anglų kalbos žinias bei bendravimo įgūdžius.

Po pusmečio studijų užsienyje grįžau į Lietuvą susipažinusi ne vien su kitos šalies papročiais ir kultūra ar susiradusi naujų draugų, bet ir geriau pažinusi save. Tapau išmintingesnė, įgijau naujos patirties ir labiau pasitikiu savo jėgomis“, – sakė VGTU studentė, vasarą leidžianti Arhus mieste ir atliekanti praktiką vienoje didžiausių Danijos IT įmonių „Systematic“.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...