2011 Gruodžio 14

Šventinių sveikinimų, siunčiamų elektroniniu paštu, pranašumai

veidas.lt


Nors jau esame įpratę kasdien gauti ir parašyti po keliasdešimt elektroninių laiškų, daugelis teigia, kad popieriniai atvirukai yra artimesni ir mielesni vien dėl to, kad jie „realūs“ ir „apčiuopiami“. Tačiau elektroniniai sveikinimai turi tikrai nemažai pranašumų.
Kelios priežastys, kodėl verta rinktis siųsti elektroninius, o ne popierinius sveikinimus:

1)LAIKO TAUPYMAS. Kiek laiko praleidžiate ieškodami popierinių atvirukų pavyzdžių, derindami maketą, ieškodami palankesnės kainos, paskui laukdami, kol juos pagamina… Ir tai dar ne viskas! O kur dar keliasdešimties atvirukų sudėliojimas į vokus, skirtingų adresų spausdinimas. Nusprendus siųsti elektroninį atviruką, jums tereikia susirasti patinkantį paveikslėlį / sveikinimo foną ir tekstą. Neabejotinai, tai užtrunka keletą kartų trumpiau. Be to, labai svarbus dalykas yra tai, kad nuo elektroninio sveikinimo sukūrimo iki adresato pasiekimo – vos kelios sekundės! Jūs visada galite būti užtikrinti, kad Jūsų verslo partneriai bus pasveikinti laiku.
2)SOCIALIAI ATSAKINGAS VERSLAS. Tai savanoriška Jūsų įmonės atsakomybė. Pasirinkdami siųsti elektroninius atvirukus, taupote popierių.
3)„FLASH“ ANIMACIJOS TEIKIAMOS GALIMYBĖS. Dėl didelių techninių interneto ir „flash“ animacijos teikiamų pranašumų bei kol kas mažesnio elektroninių atvirukų populiarumo, elektroniniais sveikinimais lengviau atkreipti dėmesį ir išsiskirti iš kitų įmonių būrio sveikinant savo verslo partnerius.
4)TAI MODERNU, EKOLOGIŠKAI GRAŽU IR PAŽANGU. Lietuvoje šiuo metu dar populiariau svarbius žmones sveikinti paprastu paštu, nes mūsų katalikiškame krašte tradicijoms skiriama labai daug dėmesio. Bet lygiai taip pat suteikti dėmesio ir pagerbti žmogų galima ir elektroniniu sveikinimu, nes vis dėlto svarbiausia –
5)PATS PASVEIKINIMO FAKTAS, O NE BŪDAS. Nepriklausomai nuo to, kokiu būdu parodysite dėmesį savo klientui – elektroniniu ar popieriniu pasveikinimu, svarbiausia yra pati pasveikinimo idėja ir tai, kad nepamiršote savo klientų – nepamiršote to, kad jie yra svarbi jūsų kelio į sėkmę dalis.
Ko tikrai reikia vengti siunčiant šventinius sveikinimus el. paštu?
1.Niekada nesiųskite sveikinimo tik prisegtoje nuotraukoje ar faile (laišką palikus be teksto).
2.    Labai neetiška nenurodyti el. laiško gavėjo arba adresato, o siųsti CC arba BCC visiems gavėjams.
3.    Palikti bendrą, nieko konkretaus ar originalaus apie siuntėją nepasakantį laiško pavadinimą, pavyzdžiui, „Su šventėmis“, „Sveikiname“.
4.    Jei el. laiške siunčiate nuorodą, kurią atidarius klientas turėtų išvysti jam skirtą sveikinimą, pasistenkite, kad nuoroda nebūtų ilga ir sunkiai įsimenama.
5.    Kiti dalykai elektroniniams sveikinimams taikomi tie patys, kaip ir popieriniams: prasmingumas, originalumas, trumpumas ir, svarbiausia – jokių kalbos klaidų! Nepamirškite, kad kalėdinis sveikinimas – tai savotiškas „dokumentas“, turintis nurodytą adresantą, adresatą, tekstą, datą, vietą. Sveikinimo pradžioje būtinai nurodykite, į ką kreipiatės.
Kalėdinio sveikinimo pabaigoje galite įterpti asmeniškai kiekvienai įmonei pritaikytą informaciją, pavyzdžiui, padėką (Žinome, kad nuolat gaunate įvairių bendradarbiavimo pasiūlymų. Dėkojame, kad renkatės mus.), atsiprašymą (Priimkite nuoširdų mūsų atsiprašymą), lojalumo skatinimą (Mes žinome, koks brangus Jūsų laikas – tikimės, kad suteiksite galimybę ir ateinančiais metais taupyti Jūsų laiką ir pinigus), kliento išskirtinumo pabrėžimą (Mūsų išskirtinis bruožas – dirbti su geriausiais arba Vertiname, kad galime ne tik dirbti su geriausiais, bet ir švęsti.)
Nors kalėdiniai atvirukai yra neabejotinai svarbi verslo rinkodaros dalis, visgi didesnį dėmesį šiuo metu derėtų skirti kitoms idėjoms. Ištisus metus kiekvieną dieną kalbamės apie pinigus, verslo planus, projektus, siekius, bet vieną dieną metuose pamirškime tai ir atraskime vertybes, kurios įprastai nugrimzta kasdieniuose darbuose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. peach peach rašo:

  Visom keturiom uz siuolaikines technologijas! Juolab, kad galima ne tik sveikinimus bet ir dovanas gauti. Kad ir vakar nusipirkau is laisvalaikiodovanos.lt vakariene, kupona atsiunte i mano el.pasta, o as persiunciau savo broliui kitame mieste, 5 min reikalas ir visi patenkinti :) Dar planuoju taip pat bilietus i koncerta pirkt is kitos svetaines.

 2. atvirukai atvirukai rašo:

  Sutinku tokiom progom kaip kaledos labai originalu butu dovana – personalizuoti http://www.atvirukai.lt

 3. sveikinimai sveikinimai rašo:

  Daug puikiu sveikinimu visoms progoms radau cia http://www.sveikinimai.lt


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...