2010 Lapkričio 04

Mityba

Sveikesnis maistas – tik moksleiviams

veidas.lt

Lietuvos vaikų maitinimo kokybe susirūpinusi Sveikatos apsaugos ministerija dėl jai vienai suprantamų priežasčių nutarė pirma pasirūpinti tik moksleiviais, o darželinukų ir internatų globotinių skrandžio turinio reikalus atidėjo kitiems metams.

Pataisius vaikų maitinimą mokyklose reglamentuojančią higienos normą, nuo šių metų rugsėjo mokyklų valgyklose ne tik nebeliko menkaverčių į blizgančius popierėlius supakuotų užkandžių, bet ir kasdienis šiltas maistas privalo būti gaminamas nenaudojant jokių koncentratų, stipriklių, vengiant genetiškai modifikuotų produktų. Tačiau kodėl tokios pat taisyklės netaikomos ir kitose vaikų prižiūros įstaigose?

“Šiais metais nustatėme maitinimo taisykles mokyklose, kitais metais planuojame nustatyti panašias ir vaikų darželiuose, – “Veidą” informavo Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento Sveikatos stiprinimo ir kurortologijos skyriaus vedėjas Almantas Kranauskas. – Nuo mokyklų pradėjome todėl, kad didžioji dalis vaikų mokosi ir maitinasi mokyklose, o darželiuose padėtis geresnė – ten nėra produktų, draudžiamų mokyklose (bulvių traškučių, gazuotų ir energinių gėrimų), gaminamas šviežesnis maistas”.

Tačiau dėl sveikos vaikų mitybos aktyviai kovojanti Sveikuolių sąjungos viceprezidentė Sigita Kriaučiūnienė sako, kad daželiuose taip pat nestinga nieko gero vaikų organizmui neduodančio maisto. “Bulvių traškučių mažyliams, aišku, neduoda, bet dešrelių, šokoladinių sūrelių rasite ne vieno darželio valgiaraštyje. O štai mokyklose jų nebeliko – naujoji tvarka nebeleidžia”, – komentuoja pašnekovė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...