2011 Liepos 03

Susprogdinti ”Swedbanko” būstinę įtariamas vyras suimtas mėnesiui

veidas.lt

"Veido" archyvas

Teismas prašymą patenkino, manydamas kad įtariamasis gali trukdyti tyrimui ir slėptis.

Pasak teisėsaugos pareigūnų, J.Kurickis iš viso turėjo skolų už 800 tūkst. litų, ”Swedbank” jis buvo skolingas daugiau nei pusę milijono litų.

Vilniečiui, šiuo metu veiklos nevykdančios statybų bendrovės “Inter Baltic travel” direktoriui pateikti įtarimai dėl didelės vertės turto prievartavimo. Savo kaltę jis pripažįsta visiškai.

Arturu Arturovu pristatydamas J.Kurickis bankui parašė grasinantį elektroninį laišką, kreipdamasis: ”Na ką broliai turtuoliai – pradedame dirbti”.

Anksčiau už svetimo turto iššvaistymą teistam vyrui dabar gresia laisvės atėmimas nuo trejų iki dešimties metų. Anksčiau vyras buvo nuteistas už daugiau nei šimto tūkstančio litų vertės ekskavatoriaus pradanginimą.

Manoma, kad įspūdingą skolų grąžinimo planą sukurpusiam vilniečiui prokurorai prašys skirti psichiatrinę ekspertizę. Vyras į nusikaltimą ketino įtraukti ir savo 23-ejų žmoną.

J.Kurickis į teismą buvo vedamas surakintas antrankiais, jį lydėjo keturi ginkluoti policininkai. Juodais rūbais vilkėjęs vyriškis neslėpė veido nuo jų fotografų ir operatorių.

Žiniasklaida skelbia, kad vien ”Swedbank” vyras buvo skolingas 180 tūkst. eurų (621 tūkst. litų). Pasak Generalinės prokuratūros prokuroro Irmanto Mikelionio, sulaikytasis turi įsiskolinimų ne tik ”Swedbank”. Jo turtui buvo uždėti areštai, sunkiai vertėsi jo įmonės.

Varžytynių portalas skelbia, kad antstolis Ramūnas Kamarauskas šiemet kovo mėnesį iš pirmųjų varžytynių už 72 tūkst. litų pardavinėjo J.Kurickiui ir dar keliems asmenims priklausantį žemės sklypą 0.4832 ha ploto, skirtą mažaaukščių gyvenamųjų namų statybai bei nebaigtą statyti 103 kv. metrų užstatyto ploto dviejų butų gyvenamąjį namą. Šis turtas yra Mūrininkų kaime, Vilniaus rajone.

Apie paliktą sprogmenį trečiadienį popiet buvo pranešta keliems šio banko darbuotojams. Koks buvo pranešimo turinys, pareigūnai oficialiai neatskleidžia.

Manoma, kad vyras paliko tariamą sprogmenį ir grasino jį susprogdinti, jei nebus įvykdyti jo reikalavimai – sumokėti vieną milijoną eurų. Grasinančių laiškų iš finansinių sunkumų prispausto verslininko buvo gavę ir kiti bankai bei keli didieji prekybos centrai.

Įtariamasis sulaikytas sostinės pakraštyje esančiame Pilaitės mikrorajone. Operacijoje dalyvavo antiteroristinės rinktinės “Aras” pareigūnai.

Sprogmenų ar kitų pavojingų daiktų jo name pareigūnai neaptiko.

“Duomenų, kad jis priklausytų organizuotoms nusikalstamoms grupuotėms mes neturime”, – BNS teigė I.Mikelionis.

Neoficialiais duomenimis, iš viso vyras buvo pagaminęs tris automobilių bombų imitacijas. Tačiau panaudojo tik vieną.

1963 metais gimęs sulaikytasis yra vienos statybų bendrovės direktorius. Pareigūnus stebina tai, kad vyras teigia iš tiesų nuoširdžiai tikėjęs, jog tokiais veiksmais jam pavyks gauti pinigų

Anksčiau dar 2004-siais J.Kurickis dirbo keliones organizuojančios bendrovės komercijos direktoriumi.

Pirminiais duomenimis, šis įvykis nesusijęs su Vilniuje surengta aukšto lygio konferencija demokratijos klausimais.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...