2010 Rugpjūčio 01

Žygimantas Stakėnas

Stakėnų vyrai žodžio kišenėje neieško

veidas.lt

"Veido" archyvas

LTV laidos “Lietuvos tūkstantmečio vaikai” vedėjas Žygimantas Stakėnas ekrane dažniausiai apsuptas būrio moksleivių. Greitakalbe berdamas klausimus, jis kiekvienam randa ir taiklų padrąsinimo žodį prieš kovą su bendraamžiais žinių konkurse. Ne veltui Žygiui prilipo vaikų draugo vardas. O koks jis tėtis savo dviem sūnums?

Kai per TV matai linksmai strikinėjantį ir šelmiškai akį merkiantį Žygį, sunku patikėti, kad jis dviejų berniukų tėtis. Ir susitikus akis į akį 28-erių vyras labiau primena nerūpestingą studentą nei šeimos galvą. Gurkšnodamas žaliąją arbatą, Žygis nuolat pokštauja. Atrodo, kad juokinti kitus jam patinka labiau, negu rimtai kalbėti.

“Tiesiog aš toks esu ir ekrane, scenoje, ir gyvenime – energingas, padūkęs, mėgstantis improvizuoti, greitai kalbantis, – prisipažįsta laidų ir renginių vedėjas. – Niekada nesiruošiu laidoms. Kadangi darbas labai patinka, tai viskas vyksta natūraliai, ekspromtu”.

Žygis sako, kad specialiai nekūrė ir vaikų draugo įvaizdžio. “Aš pats taip nepasivadinau ir neprisistatinėdavau: “Laba diena, aš vaikų draugas”. Kažkas taip pavadino, ir prilipo. Be to, šiandien, po visų pedofilijos skandalų, gali būti net pavojinga vadintis vaikų draugu”, – pajuokauja Žygis.

Išsidirbinėjo ir prisidirbo…

Šiandien Žygis, žinomas vaikų laidų vedėjas, sulaukia vis daugiau pasiūlymų vesti koncertus, renginius. O kaip prasidėjo jo karjera televizijoje? “Labai netikėtai, niekada nesvajojau apie darbą televizijoje. LTV muzikos redakcijoje pakeičiau vieną iš redaktorių, kuri įstojo mokytis ir vietoje savęs pasiūlė mane. Taigi prieš penkerius metus pradėjau dirbti “Lietuvos dainų dešimtuko” redaktoriumi, paskui – nacionalinėje “Eurovizijos” atrankoje, kai laimėjo “LT United”. Ir po truputį pradėjau lįsti į kadrą kaip Stakas Žygėnas. Tokį personažą sugalvojome, kai laidoje “Mažųjų žvaigždžių ringas” reikėjo pristatyti atlikėjus ir paskelbti balus. Ten išsidirbinėjau ir prisidirbau…” – prisimena Žygis ir priduria, kad esminis jo karjeros lūžis įvyko po projekto “Iššūkis žvaigždėms. Lietuvos dainų dešimtukas”, kuriame jis dalyvavo kartu su dainininke Eva.

“Tada daugiau žmonių pamatė tikrąjį mano veidą. O tai daug lemia, atveria duris, – įsitikinęs jaunas vyras. – Nei prodiuseriai, nei televizijos vadovai nelabai nori, kad laidą vestų visai nežinomas žmogus”.

Judri trijulė

Vasarą “Lietuvos tūkstantmečio vaikai”, kaip ir kitos laidos, atostogauja. Tad Žygis džiaugiasi, kad dabar visą dėmesį gali skirti šeimai – vienmetei žmonai Dovilei ir dviem sūnums: penkerių Kajui bei neseniai vienų metų gimtadienį atšventusiam Pijui.

“Kajus ir Pijus – labai judrūs berniukai. Ramiai beveik nepasėdi. Ačiū Dievui, kol kas be rimtų traumų. Tikriausiai į mane… – nusikvatoja laidų ir renginių vedėjas. – Aš irgi vaikystėje buvau labai padūkęs, aktyvus, sportiškas, nors dabar to negalėčiau apie save pasakyti. Kur tik manęs nebuvo… Ir visada turėdavau, ką pasakyti, juokindavau visus”.

Žygio vyresnėlis taip pat neieško žodžio kišenėje. Jis pažeria tokių perliukų, kad tėtis net pradėjo užsirašinėti. “Pavyzdžiui, išvažiavo žmona pas tėvus, o mes išėjome pasivaikščioti, prisėdome kavinėje. Kajus sako: “Žinai, tėveli, gerai, kad mama išvažiavo. Atsipūsime truputėlį”. Arba žiūrime orų prognozę, pranešėja sako: “Barselonoje šiandien palis”, o jis: “O, kaip liūdna…”

Tėčio pėdomis

Žygis su vaikais ne tik dūksta, su vyresnėliu dažnai eina į krepšinio, futbolo varžybas, bet ir skatina berniukų kūrybiškumą. “Labai džiaugiuosi, kad vyresnėlis šiemet įstojo į berniukų chorą “Ąžuoliukas”. Labai norėjau, kad čia dainuotų, nes ir pats trylika metų lankiau “Ąžuoliuką”. Tai neįkainojama gyvenimo mokykla. Labai daug gastroliuodavome, tad dar būdamas vaikas pamačiau nemažai pasaulio šalių. “Ąžuoliuke” gavau ir kūrybiškumo pamatus, supratimą apie sceną. Tai man labai padeda šiandieniniame darbe”, – tvirtina Žygis.

Jis įsitikinęs, kad dėl dainavimo chore tikrai nereikia aukoti futbolo varžybų kieme ar kitų vaikiškų pramogų. Mat kai nori, viską galima spėti. “Berniukus būtinai leisime ir į krepšinį ar futbolą, kad išsidūktų. Mums svarbu, kad vaikas užaugtų stiprus, sportiškas, galėtų pats apsiginti, apginti brolį, mamą ir… mane!” – vaikų lavinimo principus dėsto Žygis.

O griežtų auklėjimo teorijų Stakėnai nesilaiko. “Natūraliai atsirenkame, kas yra gera, kas bloga, ir stengiamės taip auklėti vaikus, kad jie užaugtų geri, mandagūs, paslaugūs”, – sako dviejų berniukų tėtis, kuris savęs nevadina labai griežtu. Jis stengiasi su vaikais kalbėtis, tačiau, žinoma, būna, kad nepavyksta gražiuoju susitarti. “Tada kalbu šiek tiek garsiau nei įprastai, atsiranda raukšlelių ant kaktos. Tai suveikia. Vyresnėlį mėgstu nuvesti į kambarį ir palikti, kad pabūtų vienas su savimi ir savo ožiukais. Tai labai padeda. Po kiek laiko ateina nusiraminęs ir net pamiršęs, dėl ko pyko”, – ožiukų varymo paslaptis išduoda pašnekovas.

Gimdymai labai patiko

“Yra žmonių, kuriems keista, kad aš toks jaunas, o jau pats auginu vaikus, – šypsosi Žygis, pirmagimio susilaukęs 23-ejų metų. – Man dėl to labai smagu… Daug metų dirbau barmenu naktiniuose klubuose, todėl jau norėjosi ramybės, buvo įgrisę vakarėliai iki paryčių. Kai vaikai bus suaugę, vėl galėsiu leisti sau daryti, ką noriu, ir nereikės galvoti apie giminės pratęsimą. Auginu du sūnus, medį ne vieną esu pasodinęs, tad liko tik namas, kurio statybas, beje, jau planuojame”.

Nejaugi vaikų fabrikėlis jau uždarytas? “Niekada negali žinoti. Be to, ir man, ir žmonai dar labai norisi dukters. Bet kol kas užtenka dviejų sūnų. Gal kažkada vėliau bus pagrandukė…” – nusijuokia jaunas tėtis, labai patenkintas ketverių metų amžiaus skirtumu tarp berniukų. Žygis sako, kad norėjo antro mažylio, kol dar nepamiršo, kaip elgtis su mažais vaikais.

“Su antru vaiku viskas paprasčiau. Kai gimė vyresnėlis, jaudinausi, jaučiausi perdėtai atsakingas. Per gimdymą rankos drebėjo. O antrą kartą buvau ramus. Bet ir Kajaus virkštelę nukirpau iš pirmo karto, – šypteli Žygis, dalyvavęs abiejuose gimdymuose. – Man labai patiko. Norėjosi pamatyti, iš kur ateina vaikai ir kaip jie ateina. Taip pat palaikyti žmoną už rankos. Nors suspausdavo taip, kad pagalvodavau – gal geriau laikyk tu tą vamzdį, kur šalia yra”.

Meilę dalija po lygiai

Žygis sako, kad pavydo scenų tarp brolių nebuvo. Kajus labai laukė brolio. O paskutiniais mėnesiais net pradėjo raginti greičiau važiuoti į ligoninę išpjauti mamytei pilvo. “Jau kitą dieną po mažylio gimimo atsivežiau Kajų pas mamą ir brolį. Jis labai mylavo, glaudė broliuką. Nematėme jokių pavydo apraiškų. O gal Kajus tik neparodo, kad jam trūksta dėmesio? Nors mes stengiamės dalyti meilę abiem po lygiai”, – nusišypso Žygis ir prisimena, kad savaitę jam teks vienam rūpintis berniukais, nes žmona išvyksta į Vokietiją.

Labiausiai dviejų sūnų tėčiui neramu dėl maisto. Mat į virtuvę jis paprastai stengiasi nelįsti… Žygis prisipažįsta, kad pirštų be reikalo nekiša ir prie plaktuko ar kitų įrankių. “Aš tik į lovą lendu”, – nusikvatoja laidos “Lietuvos tūkstantmečio vaikai” vedėjas.

Laikas be vaikų

Nors vaikus auginti smagu, kartais norisi su žmona pabūti tik dviese. “Nemanau, kad reikia smerkti tėvus, kurie nori pailsėti nuo vaikų, – įsitikinęs pramogų verslo atstovas. – Juk kartais taip gera pamiegoti kiek ilgiau nei iki pusės septynių ryto. Ir pabūti tik su žmona”.

Pasiilgę romantikos, Stakėnai kur nors ištrūksta dviese. Tiesa, pasimėgauti tik vienas kitu pavyksta gana retai. “Pernai, kai šventėme penkerių metų vestuvių jubiliejų, susitariau su uošviais, kad jie pabūtų su vaikais, o mes galėtume su žmona porą dienų praleisti dviese. Juk tai mūsų šventė. Tačiau dažnai seneliams anūkų neužkrauname”, – tvirtina Žygis.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...