2013 Vasario 02

Sportininkai iš Sartų parsiveš ne tik gerą nuotaiką

veidas.lt

Seniai praėjo tie laikai, kai garsiųjų lenktynių eikliaisiais žirgais ant Sartų ežero ledo nugalėtojai kaip prizą parsivešdavo lašinių paltį, naujus pakinktus ar mineralinių trašų maišą…

 

Turtinga šių lenktynių istorija liudija, kad pirmasis piniginis prizas Sartų lenktynių laimėtojui buvo įteiktas lygiai prieš 80 metų, 1933-aisiais, kai Žemės ūkio rūmai ėmė globoti renginį ir premijuoti greičiausiųjų žirgų šeimininkus.

 

Džiaugiamės šiemet suformavę net 65 tūkstančių litų prizinį fondą, kuris bus išdalytas jau rytoj, vasario 2 dieną Dusetų hipodromo ledo take vyksiančių žirgų tradicinių lenktynių laimėtojams, – sako „Sartai 2013“ varžybų organizacinio komiteto pirmininkas, žemės ūkio viceministras Vidmantas Kanopa. – Ir sportininkus, ir lenktynių organizatorius maloniai nuteikė tas faktas, kad trejus metus nekitęs prizinio fondo dydis šiemet išaugo net 13 tūkstančių litų. Tai nemenka suma šiais laikais, kurios vertę pirmiausia pajus lenktynių „Sartai 2013“ nugalėtojai ir prizininkai“.

 

Didžiausias – 12 tūkstančių litų piniginis prizas atiteks šių lenktynių pagrindinės organizatorės – Lietuvos žemės ūkio ministerijos steigiamo „Didžiojo žiemos prizo“ laimėtojui.

 

Antras pagal dydį dar vieno lenktynių partnerio – UAB „Arvi ir Ko“ kartu su Žemės ūkio ministerija įsteigtas 8800 litų prizas, kuris atiteks ilgiausią visų lenktynių programoje – net 3200 metrų distanciją greičiausiai įveikusio žirgo vadeliotojui ir rungties prizininkams.

 

Po 7300 litų vertės piniginius prizus išsidalys net dviejų – Zarasų savivaldybės įsteigto „Zarasų krašto“ ir UAB „Vasaknos“ kartu su Žemės ūkio ministerija skiriamo „Dusetų krašto“ prizų laimėtojai.

 

Labai įtempta kova laukiama ir dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės kartu su ŽŪM įsteigto „Eikliojo žirgo“ prizo, kurio piniginė vertė – 7100 litų. Dėl jo kausis ir trasos rekordininkas Stanislovas Kėrys, kuris šioje rungtyje vadelios jau ne šį pasiekimą jam pelniusį Sakalą, o Švedijos žirgų augintojų pažibą Saxon Westwood, ir daugelio varžybų nugalėtojas ukmergiškis Kazys Trota, tramdysiantis Amerikos ristūnų veislės eržilą Valdovą, ir greitoji latvė Tatjana Martinsone su Salamandra, ir Sergejus Matvejevas su grynaveisliu prancūzų ristūnu Vamaro Castelets.

 

Prizai, be abejo labai svarbu. Jie, kaip ir dera, bus įteikti nugalėtojams, tačiau esu daugiau nei įsitikinęs, jog rytoj iš Dusetų puikiausią nuotaiką išsiveš ne tik lenktynininkai, įvairių prizų laimėtojai, bet ir visi, apsilankę šioje šventėje“, – dėkodamas visiems renginio organizatoriams bei talkininkams, tarp jų ir Lietuvos kaimo tinklui bei Kaimo plėtros fondui, kurių indėlis puoselėjant ir gausinant Sartų tradicijas šiemet buvo itin svarus, patikino lenktynių šeimininkas, Zarasų rajono savivaldybės meras Arnoldas Abramavičius.

 

Legendomis apipinta žiemos šventė vasario 2-ąją į Dusetas neabejotinai pavilios dešimtis tūkstančių ištikimų jos gerbėjų. O kam dėl vienų ar kitų priežasčių nebus lemta šįkart ja pasidžiaugti, perdaug irgi nereikėtų liūdėti. Mat renginio – Lietuvos ryto – televizija apie šias lenktynes ir jas gaubiančias įvairias atrakcijas ruošia valandinį reportažą, kurį ketina parodyti vasario 10 d. 15 val.

 

Žirgų lenktynių „Sartai 2013“ pagrindiniai prizai

(2013.02.02)

 

Starto laikas Distancijos ilgis Prizo pavadinimas Prizo steigėjas Prizo piniginė išraiška
12.15val. 1609 m Grafaitės Emilijos Pliaterytės prizas Lietuvos sunkiųjų arklių veislės augintojų asociacija 5000 Lt.
12.35val. 1609 m Lietuvos Respublikos Seimo prizas Lietuvos Respublikos Seimas ir ŽŪM 5000 Lt.
12.55val. 1609 m Biržų žemtiekimo“ prizas UAB „Biržų žemtiekimas“ir ŽŪM 6500 Lt.
13.15val. 2400 m Dusetų krašto“ prizas UAB „Vasaknos“ ir ŽŪM 7300 Lt.
13.35val. 1609 m Tarptautinis Kūno kultūros ir sporto departamento prizas Kūno kultūros ir sporto departamentas 6000 Lt.
13.55val 2400 m Tarptautinis „Zarasų krašto“ prizas Zarasų rajono savivaldybė 7300 Lt.
14.15val 1609 m Tarptautinis „Eikliojo žirgo“ prizas Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir ŽŪM 7100 Lt.
14.35val. 3200 m. Tarptautinis „Arvi“ prizas UAB „Arvi ir Ko“ ir ŽŪM 8800 Lt.
15.00val. 1609 m Didysis žiemos prizas“ Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija 12000 Lt.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...