2011 Liepos 16

Socialinis tinklas „Google+“ gali turėti per 10 mln. vartotojų

veidas.lt

Tinklalapio Ancestry.com atstovas Paulas Allenas teigia, kad prieš kelias savaites pristatytą „Google+“ šiuo metu naudoja apie 9,5 mln. vartotojų visame pasaulyje. Teigiama, kad per pusantros paros prie jo prisijungė net 2,2 mln. naujų vartotojų, taigi artimiausiu metu „Google+“ peržengs 10 mln. klientų ribą, rašo Mashable.com.

Įdomu tai, kad šis socialinis tinklas vis dar yra uždaras ir prie jo prisijungti galima tik gavus kvietimą iš kito nario. Nepaisant to, „Google+“ narių skaičius auga lyg ant mielių. Prognozuojama, kad jis gali tapti sparčiausiai augančiu socialiniu tinklu pasaulyje.

Tiesa, „Google“ neskelbia oficialios socialinio tinklo statistikos. P.Allenas jo narius skaičiuoja remdamasis „pavardžių metodu“. Jis atrinko tam tikrą skaičių „Google+“ narių ir palygino jų pavardžių skaičių su JAV gyventojų duomenų bazės informacija. Lygindamas pavardžių populiarumą „Google+“ ir JAV, jis gali apytiksliai nuspėti, kiek JAV gyventojų yra užsiregistravę socialiniame tinkle. Vėliau jis suskaičiavo, koks procentas „Google+“ narių yra iš JAV ir taip nustatė, kiek vartotojų iš viso turi šis socialinis tinklas.

„Google“ šios informacijos nekomentuoja, tačiau tokie skaičiai jai turėtų būti parankūs. Ironiška, bet milžinišką socialinio tinklo narių skaičiaus augimą patvirtina jo pagrindinio konkurento, „Facebook“ įkūrėjo Marko Zuckerbergo anketa „Google+“. Į „draugų ratus“ jį šiuo metu yra įtraukę per 134 tūkst. „Google+“ vartotojų, nors dar prieš savaitę tokių buvo „tik“ 34 tūkst.

Spartus „Google+“ vartotojų augimas jau buvo sukėlęs problemų: savaitgalį kompanija pripažino, jog dėl tarnybinių stočių perkrovos socialinio tinklo klientams buvo siunčiami nepageidaujami laiškai. Žmonėms apie 80 minučių buvo pakartotinai siunčiami pranešimai apie veiklą socialiniame tinkle – naujus kontaktus, komentarus, žinutes ir kt.

Technologijos.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...