2012 Balandžio 26

Smarkiai išaugo sklypų paklausa

veidas.lt

Pastaraisiais mėnesiais Lietuvoje itin suaktyvėjo prekyba žemės sklypais. Vien kovą sandorių pagausėjo daugiau nei 10 proc. Ir valstybiniai statistikos šaltiniai, ir apklausos, ir skelbimų pasiūlos analizė rodo, kad dabar sklypai – apskritai daugiausiai dėmesio sulaukiantys nekilnojamojo turto objektai.
Pavyzdžiui, VĮ Registrų centro duomenimis, daugiau nei pusę visų kovo mėnesį įvykusių nekilnojamojo turto pardavimo sandorių sudarė būtent žemės sklypų sandoriai. Pasirodo, praėjusį mėnesį šalyje parduota per 4,6 tūkst. žemės sklypų, neskaičiuojant sandorių, kai buvo parduodama valstybinė žemė. Ir toks žemės sklypų sandorių suaktyvėjimas su nedidelėmis pertraukomis fiksuojamas jau visus metus.
Vis didėjantį susidomėjimą žemės sklypais rodo ir nekilnojamojo turto skelbimų statistika. Nuo 2009 m. antros pusės buvo fiksuojamas sklypų pasiūlos mažėjimas, tačiau nuo 2010 m. antrojo ketvirčio pasiūlos rodikliai vėl ėmė kilti. Palyginti šių metų ir 2010-ųjų pirmąjį ketvirtį, per trejus metus sklypų pasiūla yra padidėjusi maždaug dvigubai.
Nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt atliktų besidominčiųjų nekilnojamuoju turtu apklausų rezultatai taip pat atskleidžia, kad sklypai – vieni šiuo metu paklausiausių nekilnojamojo turto objektų. Anksčiau labiausiai domėjęsi parduodamais butais ir namais, šiuo metu pirkėjai vis didesnį dėmesį skiria sklypų paieškoms ir galvoja apie savarankišką individualaus namo statybą.
Pasak ekspertų, sklypai perkami dėl kelių priežasčių. Viena vertus, pastaruoju metu atpigo namų statybos sąnaudos, tad dabar geras metas statytis individualius namus. Be to, „Swedbank“ Smulkiojo verslo aptarnavimo departamento direktorius Sigitas Žutautas priduria, kad šiuo metu yra palankios ir dirbamos žemės kainos. Beje, bankininkas tvirtina, kad tarp žemės pirkėjų yra ir ne ūkininkų, nes sklypus pastaruoju metu aktyviai perka ir investuotojai, kurie renkasi žemę kaip gana saugią alternatyvą tradicinėms investicijoms.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...