2011 Liepos 13

Šiemet išlaidos reklamai pasaulyje augs 4,8 proc.

veidas.lt

Ankščiau buvo tikimasi, kad šis augimas gali siekti net 5,8 proc., tačiau prognozės pokyčius lėmė tokie pasauliniai įvykiai kaip gamtos stichijų padariniai Japonijoje ir politiniai neramumai Artimųjų Rytų regione. Remiantis nauja „GroupM“ prognoze, 2011-aisias reklamos išlaidos pasaulio stebimose žiniasklaidos priemonėse pasieks 506 mlrd. JAV dolerių, kuomet pernai metais šis rodiklis siekė 483 mlrd. dolerių.

Pranešime pateiktame tyrime, kuris apima 70 pasaulio valstybių reklamos rinkas, teigiama, kad 2012 m. reklamai skiriamos išlaidos, lyginant su šiais metais, turėtų padidėti dar 6,8 proc. ir siekti 540,3 mlrd. dolerių. Tokiam augimui didžiausią įtaką turės išlaidos, numatomos skirti Vasaros olimpinėms žaidynėms ir 2012-aisiais JAV vyksiančioms politinėms kampanijoms ir rinkimams.

Įvertinant atskiras šalis, prognozuojama, kad šiais metais JAV išlaidos reklamai pasieks 148 mlrd. dolerių, t. y. 3,8 proc. daugiau negu 2010-aisiais. Gamtos nelaimės Japonijoje paskatino šios šalies rinkai prognozuoti ne 3 proc. augimą, kaip buvo manoma anksčiau, o 5 proc. kritimą. Tai reiškia 4 mlrd. dolerių skirtumą arba 0,8 proc. pasaulinių reklamos išlaidų. Neramumai Artimuosiuose Rytuose lėmė, kad išlaidos reklamai regione šiais metais sumažės maždaug 1,2 mlrd. dolerių. Investicijos į reklamą Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje 2011-aisiais padidės tik 2,5 proc.

GroupM“ pranešime taip pat teigiama, kad skaitmeninė reklama 2011 m. sudarys 17 proc. pasaulinės reklamos rinkos. Šis sektorius kiekvienais metais paauga maždaug 15-16 proc. ir 2012 m. jo biudžetai pasaulyje viršys 100 mlrd. dolerių. Teigiama, kad net ir labiausiai išvystyta skaitmeninė reklama dar turi potencialą augti.

Išlaidų reklamai prognozė yra pateikiama du kartus per metus platiname specialiame „GroupM“ pranešime. Tyrimas, kurio metu buvo padarytos minėtos prognozės, buvo parengtas, remiantis kompanijos WPP reklamos, viešųjų ryšių, rinkos tyrimų ir specializuotos komunikacijos pasauliniais duomenimis.

Tarptautinė tyrimų kompanija „TNS Global“ turi sukaupusi daugiau nei 60 metų patirtį rinkos tyrimų ir įžvalgų srityje. “TNS“ atstovybės yra įsikūrusios daugiau nei 80-yje pasaulio šalių Europoje, Pietų ir Šiaurės Amerikoje, Azijoje ir Ramiojo vandenyno regione, Afrikoje ir Viduriniuose Rytuose.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...