2011 Rugpjūčio 04

Šeštadienį Ariogaloje –Laisvės kovotojų šventė

veidas.lt

"Veido" archyvas

Kiekvienas rugpjūtis laisvės nešėjams dovanoja gražią šventę – Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) inicijuotą ir subrandintą Lietuvą mylinčių žmonių sąskrydį „Su Lietuva širdy“.

Šiemet rugpjūčio 6 dieną jau 21-ąjį kartą Lietuvos buvę tremtiniai, politiniai kaliniai, Laisvės kovų dalyviai, jų šeimos, vaikai ir vaikaičiai, Lietuvos, Latvijos, Estijos partizanų organizacijų vadai, „Misija Sibiras“ ekspedicijų dalyviai, Lietuvos kariuomenė, Krašto apsaugos savanoriškų pajėgų atstovai, šaulių, skautų, kudirkaičių ir kitų patriotinių visuomeninių organizacijų nariai, šalies gyventojai ir užsienio svečiai susirinks į Maironio apdainuotą Dubysos slėnį Ariogaloje.

„Šie kasmetiniai susitikimai yra labai svarbūs, nes jie šildo ir gydo mūsų sielas. Praeitis mus vienija ir mes jaučiamės stipresniais. Kiekvienąkart pabuvoję sąskrydyje, meilę Lietuvai išgyvename iš naujo, jaučiame, kad Lietuva – tai mes, kad jai turime gyventi ir dirbti. Tikimės, kad su Lietuva širdy susitiksime dar ne kartą!“ – sako LPKTS pirmininkas, buvęs Seimo narys Povilas Jakučionis.

Susitikimų džiaugsmas kiekvieną vasarą Ariogalon suveda buvusius norilskiečius, novosibirskiečius, omskiečius, tomskiečius, magadaniečius, igarkiečius, lapteviečius, krasnojarskiečius – likimo brolius ir seseris lietuvius, perėjusius devynis pragaro ratus, tačiau besišypsančius, norinčius gyventi, kurti, susitikti, dainuoti ir šių gyvenimo vertybių mokyti kitus.

Sąskrydžio neįmanoma įsivaizduoti be įspūdingos, jau tradicine tapusios dalyvių eisenos, kurios priekyje – Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai, šauliai ir karinis pučiamųjų orkestras. Nenutrūkstanti keliatūkstantinė gyvoji upė leisis į slėnį, bursis į tremties ir kalinimo vietų saleles, uždegs iš devynių partizanų apygardų bėgikų atneštą sąskrydžio ugnį, dalyvaus šv. Mišiose, klausysis jungtinio buvusių tremtinių ir politinių kalinių choro dainų. Lietuvos istorijai, dabarčiai ir ateičiai neabejingi žmonės ne tik dalysis savo džiaugsmais ir rūpesčiais, bet ir kalbėsis apie valstybės ir tautos problemas, priims politinius dokumentus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Žmogus Žmogus rašo:

  Puiki šventė, nieko nepridursi, bet… Turiu malonumą joje dalyvauti kiekvieną vasarą, atostogaudamas pas gimines, bet šiais metais mane kai kas labai nuliūdino ir sukėlė šleikštulį. Rytinė šventės dalis buvo puiki: Tremtiniai, Prezidentė,karinė technika – viskas Lietuviška ir kelia pasididžiavimą, tačiau kai užkandęs namie grįžau į vakarine dalį – pasišlikštėjau – stovi kaimo jaunimas (nemažai žmonių) ir iškėlę mojuoja rankomis pritardami Mino, kuris su dideliu užsidegimu traukia dainas rusų kalba……. Manau daugiau nereikia pasakoti – mąstančioji visuomenės dalis mane supras.
  Deja, nesu aš nei ”skinas”, nei koks nors super patriotas ar idealistas, tačiau priklausau šiai Degradavusiai jaunajai visuomenei ir man baisu. Turiu patikslinti, kad joje yra mąstančių jaunuolių, bet labai labai mažai, todėl Lietuva liks ūkininkų ir varguolių žeme, nes tik tie žmonės gali ją pastatyti ant kojų, BET juos turi išrinkti likusi atbukusi visuomenes dalis…
  Lenkiu galva prieš mūsų intiligentus, kurie gali padaryti, bet santykis ne jų pusėje.

 2. Anonimas rašo:

  jo jo nieko gero….


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...