2012 Gruodžio 10

Šerloko Holmso gerbėjai jo gimtadienį paminėti kviečiami į Rygą

veidas.lt


Ne daug kam žinoma, jog Ryga – tai pirmasis miestas, kuriame buvo pradėtas švęsti Šerloko Holmso gimtadienis. Tad ateinančiais metais sausio 5 d. Arturo Konano Doilio (Arthur Conan Doyle) sukurto personažo gerbėjai ir vėl kviečiami į Latvijos sostinę asmeniškai pasveikinti sumaniausio pasaulio detektyvo.

Šventės dalyviai galės dalyvauti Šerloko Holmso parade, išgerti puodelį arbatos su Misis Hadson žymiojoje Beikerio gatvėje (Baker street) bei sudalyvauti kituose šventės renginiuose.

Šerloko Holmso gimtadienis Rygoje švenčiamas ne be reikalo – vienas geriausių filmų apie šį detektyvą buvo filmuojamas Latvijos sostinėje. 1979 – 1986 metais režisierius Igoris Maslenikovas (И́горь Фёдорович Ма́сленников) būtent čia suko garsiuosius „Šerloko Holmso ir daktaro Vatsono nuotykius“, o viena iš senamiesčio gatvelių puikiai imitavo Beikerio gatvę. Pagrindinį vaidmenį šiame filme atliko rusų aktorius Vasilijus Livanovas (Васи́лий Бори́сович Лива́нов), kuris vėliau už šį vaidmenį buvo apdovanotas Britų imperijos ordinu.

Šerloko Holmso gimtadienio Rygoje metu visi šio detektyvo fanai galės įsikūnyti į paties detektyvo, Daktaro Vatsono ar kitų veikėjų vaidmenis ir dalyvauti gimtadienio eitynėse. O šventės organizatoriai pažada visiems  puikią nuotaiką viso Gimtadienio metu, o geriausiai apsirengusę dalyviai bus apdovanoti specialiais prizais. Visas šventinis renginys prasidės 13 val. eisena per žavingąjį senamiestį nuo Rygos meno galerijos.

Iš karto po parado bus patiekti tradiciniai angliški pusryčiai – avižinė košė su uogiene. Vėliau šventės dalyviai bus pakviesti ir į šunų parodą, kurioje galės išvysti ir garsiuosius Baskervilio skalikus. Juk būtent Arturas Konanas Doilis novelėje apie Šerloką Holmsą šunis apibūdino kaip geriausius žmogaus draugus. Lygiai 17:00 Rygos senamiesčio kavinės pakvies visus dalyvius paragauti tradicinės „penktos valandos“ arbatos puodelio. Tad visa diena žada būti pilna pramogų, paradų, vaišių ir nepakartojamų įspūdžių!

Visą informaciją apie Šerloko Holmso gimtadienį ir jo metu vyksiančius renginius rasite interneto svetainėje http://www.holmes.lv/.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...