2011 Spalio 13

Sentimentai Lietuvai – naujoje lenkų kompozitoriaus R. Twardowski kompaktinėje plokštelėje

veidas.lt


Spalio 18 d., antradienį, 18 val. Vilniaus Radvilų rūmuose įvyks lenkų kompozitoriaus Romualdo Twardowskio kompaktinės plokštelės „Romuald Twardowski: kūriniai chorui ir vargonams“ pristatymas.

Renginyje dalyvaus valstybinis choras „Vilnius“, muzikologas Jonas Bruveris bei specialiai iš Lenkijos atvyksiantis kompozitorius R. Twardowski, kurį su Lietuva sieja itin glaudūs ryšiai. 1930 m. Vilniuje gimęs ir augęs žymus lenkų kūrėjas čia pradėjo savo muzikinį kelią – baigė kompoziciją Vilniaus valstybinėje konservatorijoje, vargonininkavo įvairiose Vilniaus bažnyčiose.
Nors 1957 m. R. Twardowski iš Vilniaus persikėlė gyventi į Varšuvą, glaudžius ryšius su Lietuvos menininkais palaiko iki šiol. 2010-siais savo 80-mečio jubiliejų minėjęs kompozitorius šios sukakties proga grįžo į Lietuvą, o valstybinis choras „Vilnius“ bei vargonininkė Renata Marcinkutė-Lesieur Šv. Kazimiero bažnyčioje atliko Lietuvoje dar neskambėjusius kompozitoriaus opusus. Jubiliejinė programa buvo įrašyta į kompaktinę plokštelę, kurios ištraukas pristatymo renginyje atliks choras „Vilnius“.
Pristatymo metu skambėsianti muzika ne tik vėl primins kompozitoriaus sąsajas su Lietuva, bet ir pirmąją chorinę kompoziciją, paremtą lietuvių liaudies daina „Rūta žalioji“. Šis kūrinys gimė Vilniuje, kuriame praleistą laiką kompozitorius R. Twardowski prisimena kaip itin šviesų savo gyvenimo periodą. Šiuos gražius prisiminimus papuoš vienas iš kompozitoriui brangiausių kūrinių chorui „Vilniaus senamiestyje“

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...