2011 Rugsėjo 04

Sekmadienį sostinėje šurmuliuoja šventė „Tau, Vilniau!“

veidas.lt

muge33

Po pertraukos į sostinę socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko iniciatyva sugrįžta tradicine jau tapusi šventė „Tau, Vilniau!“. Sekmadienį Katedros aikštėje septintą kartą rengiama šventė – respublikinė neįgaliųjų darbų paroda-mugė ir koncertas suburs apie 2 tūkst. dalyvių. Iš jų – per 1,5 tūkst. žmonių su negalia iš daugiau kaip šimto neįgaliųjų organizacijų, tarnybų.

Naujienų agentūrų pranešimu, koncertuose pasirodys daugiau kaip 30 neįgaliųjų meno saviveiklos kolektyvų, kurie paruošė muzikos, šokio, pantomimos, teatro, imituojamosios dainos ir kitų pasirodymų.

Ministro teigimu, ši šventė, vykusi 2003–2008 metais, buvo pamėgta negalią turinčių žmonių, vilniečių ir miesto svečių bei tapusi tradiciniu Vilniaus miesto kultūros renginiu, todėl siekta, kad ši graži tradicija būtų atgaivinta. Tai puiki proga visiems susiburti, pabendrauti, pamatyti negalią turinčių žmonių kūrybinius ir darbinius pasiekimus bei kartu šauniai praleisti laiką.

Jau nuo 11 val. visoje Katedros aikštėje kartu pramogauti kvies įvairūs neįgaliųjų meno kolektyvai – kaimo kapelos, ansambliai, teatro trupės ir kiti. Šventę pradės Lietuvos kariuomenės orkestras ir Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ neįgaliųjų nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras.

12.30 val. prasidės šv. Mišios Vilniaus arkikatedroje bazilikoje, o nuo 13.30 val. vyks geriausių Lietuvos neįgaliųjų muzikos ir šokio kolektyvų koncertas, dailės akcija vaikams ir jaunimui „Tau, Vilniau!“, šventės dalyviai bus kviečiami pasivaišinti kareiviška koše.

Viso renginio metu vyksiančioje parodoje–mugėje iš visos Lietuvos atvykę renginio dalyviai eksponuos bei pardavinės savo gamybos keramikos, medžio, tekstilės, floristikos, tapybos darbus.

Šventę „Tau, Vilniau!“ globoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM), o organizuoja Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ padedant Neįgaliųjų reikalų departamentui prie SADM.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...