2011 Birželio 12

Sealas dainuos tik dviem tūkstančiams gerbėjų

veidas.lt

"Veido" archyvas

Birželio 21-ąją Vilniuje trečią kartą lankysis britų dainininkas Sealas. Koncertas bus išskirtinis – paties muzikanto pageidavimu salėje galės būti tik 2 tūkst. klausytojų.

Beveik dviejų metrų ūgio juodaodis randų išvagotu veidu ir… aksominiu balsu. Gana grėsminga išvaizda ir jautri siela. Šiemet muzikantas Sealas atšventė keturiasdešimt aštuntąjį gimtadienį ir savo pirmojo albumo dvidešimtmetį. Lietuvoje dainininkas pristatys pernai pasirodžiusį savo septintąjį studijoje įrašytą albumą “Commitment”.

Nelengva pradžia

Net keletą “Grammy” ir MTV apdovanojimų laimėjęs muzikantas 1963-iųjų vasarį gimė Londone, brazilų kilmės santechniko Franciso Samuelio ir iš Nigerijos atvykusios perukų gamintojos Adebisi Samuel šeimoje. Pasak paties muzikanto, jo vaikystė nebuvo itin šviesi – apie tai dainininkas prasitarė komenduodamas savo dainą “A FAther’s Way”, sukurtą filmui “Ieškantys laimės” (“The Pursuit of Happyness”). Pats filmas pasakoja apie tėvo ir sūnaus santykius, tėvo vaidmenį esant kritiškoms gyvenimo situacijoms, ir Sealas prisipažino, kad dainos žodžius smarkiai įkvėpė ne tik paties tėviška patirtis, bet ir vaikystės prisiminimai apie tėvą, kuris elgdavosi gana šiurkščiai.

Prieš pradėdamas muzikuoti, jaunuolis išbandė net keletą veiklų – studijavo architektūrą, dirbo “McDonald’s” restorane, taip pat odinių drabužių dizaineriu ir elektros inžinieriumi.

Pergalingas rožės bučinys

Rimtai muzika Sealas susidomėjo devintojo dešimtmečio viduryje, pradėjęs dainuoti klubuose. Muzikantas prisidėjo prie britų fanko grupės “Push”, su ja išvyko į Japoniją. Kurį laiką gyveno Azijoje, buvo tapęs bliuzo grupės nariu, vėliau vienas keliavo po Indiją. Grįžęs į Angliją kurį laiką gyveno pas savo draugą, tuomet modeliu dirbusį Julianą Bunsterį.

Kertinis Sealo karjeros posūkis prasidėjo nuo pažinties su elektroninės šokių muzikos prodiuseriu ir muzikantu Adamski (tikrasis vardas – Adamas Pauley Tinley). Prodiuseris įdavė Sealui dainos “Killer” žodžius ir… šis 1990-ųjų hitas tapo tiek paties Adamski’o, tiek Sealo įsiveržimu į populiariosios muzikos sceną. Elektronės energijos ir švelnaus vokalo derinys sudomino ne tik elektroninės muzikos gerbėjus, bet ir platesnį muzikos mėgėjų ratą, kūrinys užėmė pirmą Jungtinės Karalystės singlų topo vietą.

Kitais metais pasirodė ir pirmasis Sealo albumas, pavadintas jo paties vardu. Diske buvo šiek tiek kitokia – paties dainininko perkurta “Killer” versija, taip pat dar vienas kūrinys, tapęs tarptautiniu hitu, “Crazy”. Daina, išleista kaip pirmasis debiutinio albumo singlas, pasiekė antrą Britanijos topo vietą.

Vis dėlto turbūt didžiausio pripažinimo dainininkas sulaukė išleidęs antrąjį albumą “Seal II”. Vos pasirodęs trečiasis disko singlas “Kiss from a Rose” pernelyg didelio pripažinimo iškart nesulaukė, bet situacija visiškai pasikeitė, kai daina nuskambėjo 1995-ųjų filme “Betmenas amžiams”. Po šio įvykio Sealą pagaliau pripažino ir Jungtinės Amerikos Valstijos, iki tol taip ir neleidusios savo šalyje pakilti į pirmąjį topų dešimtuką jokiai muzikanto dainai. Pats Sealas tuo buvo gerokai nustebintas, nes, anot jo paties, daina tikrai nebuvo komercinė.

Trečiasis dainininko albumas “Human Being” nebuvo toks sėkmingas ir netrukus pasklido gandai, kad Sealas, nusivylęs muzikos industrija, iš viso žada pasitraukti. Paskutiniais tūkstantmečio metais buvo kalbama apie naują albumą, bet šis taip ir nepasirodė. Oficialiai teigta, kad Sealas buvo nepatenkintas galutiniu rezultatu, todėl diskas ir nepasiekė parduotuvių lentynų, kiti šaltiniai tvirtino, kad albumo nepalaimino įrašų kompanija.

Sealo sugrįžimas įvyko 2003-iaisiais. Ketvirtasis brito albumas, pavadintas vėl “Seal”, patiekė hitą “Love Divine” ir dainą kartu su prancūzų atlikėja Mylene Farmer “Les Mots”. Pastaroji buvo oficialiai išleista tik Prancūzijoje, bet netrukus pasiekė Sealo gerbėjų ausis visame pasaulyje.

2007-aisiais ir 2008-aisiais britas išleido dar du albumus – “System” ir “Soul” bei geriausią dainų rinkinį, o pernai – kol kas naujausią diską “Commitment”, kurį ir pristatys Lietuvoje.

Šeimos žmogus

Priešingai nei dauguma didžiųjų popmuzikos žvaigždžių, Sealas – šeimos žmogus. Kažkada garsėjęs audringais romantiškais santykiais, viename savo interviu dainininkas yra prasitaręs: “Mano dukra ir mano dama yra visas mano gyvenimas. Aš visą laiką svajojau turėti tai, ką dabar turiu. Aš jaučiu pilnatvę.” Šie žodžiai pasakyti gana seniai – kai muzikanto ir supermodelio šeimoje buvo dar tik dukra Leni, bet akivaizdu, kad tokie jausmai Sealą lydi iki šiol.

Pastarojo albumo pavadinimas – “Commitment”, atsidavimas. Pasak dainininko, nemažą įtaką albumo tematikai padarė jo žmona. “Pastarieji septyneri mano gyvenimo metai – nuo tada, kai susipažinau su Heidi, buvo pilni atsidavimo”, – tvirtina atlikėjas.

Šiandien dainininko ir supermodelio šeimoje – keturi vaikai. Vyresnėlės Leni biologinis tėvas – ankstesnis Heidi Klum gyvenimo draugas Flavio Briatore, bet Sealas laiko mergaitę savo dukra, netgi dalyvavo jos gimdyme. Be Leni, pora turi dar du sūnus ir vieną dukrą.

Visa populiarioji spauda vadina Sealą ir Heidi auksine pramogų verslo pora, o muzikantas ir supermodelis nuolat palaiko šį įvaizdį, vis šmėkštelėdami žiniasklaidoje ir ką nors pakomentuodami apie savo jausmus bei gyvenimą šeimoje. Sunku pasakyti, kiek tai daroma dėl reklamos, tačiau bent jau Sealas atrodo pakankamai nuoširdus.

Dainuos tik dviem tūkstančiams

Šis dainininko apsilankymas Lietuvoje – trečias. Prieš tai Sealas lankėsi 2006 ir 2008 metais, abu koncertai buvo sėkmingi.

Dar vienas išskirtinis bruožas – muzikantas yra gana nepriklausomas ir savo turnė reikalus neretai tvarkosi pats: anksčiau lankydamasis Lietuvoje, Sealas gyveno savarankiškai išsinuomotame viešbutyje, o per pirmąjį vizitą be organizatorių žinios buvo išsprukęs į Trakus – susidomėjo jais sužinojęs, kad čia buvo filmuojamas “Karas ir taika”.

Paties dainininko pageidavimu trečiąjį jo pasirodymą galės stebėti tik 2 tūkst. žiūrovų – orgnaizatorių teigimu, kiekvienąkart vis kitokį koncertą parengiantis atlikėjas šįkart sieks jaukumo. Koncertas vyks birželio 21-ąją Pramogų arenoje, bilieto kaina – 120–160 Lt.

Įdomūs faktai apie Sealą

● Sealo kūrinių perdirbinius yra dainavę tokie atlikėjai, kaip Alanis Morissette ar George’as Michaelas.

● Pats dainininkas yra bendradarbiavęs su Herbie Hancocku, Pink, skolinęs savo balsą Johno Lenono dainos “Imagine” perdirbiniui.

● Sealas yra kairiarankis.

● Muzikantas teigia, kad jo kūrybai įtaką padarė tokie muzikantai, kaip Stevie Wonderis, Jimi Hendrixas ir Marvinas Gaye.

● Sealo hito “Killer” pavadinimas kilo iš vienos dainos eilutės – “It’s the Loneliness That’s the Killer”: vienišumas – štai kas yra žudikas.

● Dainininkas dalyvavo Freddie Mercury paminėjimo renginyje. Čia jis atliko nuosavą “Who Wants to Live Forever” versiją ir su likusiais “Queen” nariais sudainavo “We Are the Champions”.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...