2012 Balandžio 14

Saugus kasdienis kelias – dviračiu ir pėsčiomis

veidas.lt


2007–2013 m. dviračių takų tinklas Lietuvoje prasiplės apie 70 kilometrų.  Pėsčiųjų ir dviračių takų mūsų šalyje pagausės daugiausia dėl Europos Sąjungos struktūrinės paramos.

„Nauji pėsčiųjų ir dviračių takai – tai šalies keliuose diegiamų eismo saugos ir aplinkosaugos priemonių dalis. Saugesnes sąlygas pirmiausia siekiama užtikrinti gyvenvietėse, kurias kerta intensyvaus eismo valstybinės reikšmės keliai“, – teigia Susisiekimo ministerijos kancleris Tomas Karpavičius.
2007–2013 m. eismo saugos ir aplinkosaugos darbai buvo suskirstyti į du etapus. Šiuo metu pirmieji du etapai jau beveik baigti, rengiamasi trečio etapo darbams. Bendra darbų vertė – beveik 93,6 mln. Lt, jiems atlikti numatoma panaudoti apie 87,6 mln. Lt Europos regioninės plėtros fondo lėšų.
Pasak T.Karpavičiaus, iki 2013 m. iš viso planuojama nutiesti apie 50 km pėsčiųjų ir dviračių takų, rekonstruoti 48 sankryžas, pavojingiausiuose ruožuose patiesinti kelių kreives, keliuose įrengti lėtėjimo ir greitėjimo juostas, pėsčiųjų perėjas. Dar apie 20 km pėsčiųjų ir dviračių takų bus nutiesta didžiuosiuose Lietuvos miestuose.
Vien pernai šalyje nutiesta dešimt dviračių takų, kurių bendras ilgis – beveik 20 km. Nauji takai pagerino eismo sąlygas Alytaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių ir Vilniaus regionuose. Pats ilgiausias – 4 km ilgio pėsčiųjų ir dviračių takas sujungė Druskininkus, Neravų gyvenvietę ir Viečiūnus.
Šiais metais tiesti naujus dviračių takus planuojama prie Kretingalės (kelias Klaipėda–Kretinga), Molėtų rajone (Giedraičiai–Molėtai), Anykščių rajone (Anykščiai–Troškūnai), Ignalinos rajone (Švenčionys–Zarasai) ir prie Juodšilių (Ąžuolijai–Juodšiliai–Jašiūnų gel. stotis) Vilniaus rajone.
T.Karpavičius pabrėžia, kad nutiesus dviračių taką šalia judraus kelio gyvenantys žmonės gali saugiai keliauti kasdieniais reikalais, išvengti pavojų kelyje. Ir saugiau tampa visiems – tiek pėstiesiems ir dviratininkams, tiek važiuojantiesiems automobiliu. Tyrimų duomenimis, kelio ruože, prie kurio nutiesiamas dviračių takas, net apie penkis kartus sumažėja eismo įvykių, per kuriuos nukenčia žmonės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...