2011 Liepos 28

Saugus elektronikos atliekų tvarkymas tampa aktualesnis

veidas.lt

"Veido" archyvas

Žaliasis „Eko Topo karavanas“ sėkmingai startavęs Ignalinoje, Visagine ir Vilniuje keliasi į kituos miestus. Šį šeštadienį, rugpjūčio 30 d., elektronikos atliekas surinks iš jas atnešusių Zarasų miesto ir aplinkinių miestelių gyventojų. Šį savaitgalį elektronikos atliekomis saugiai atsikratyti galės tiek Zarasų gyventojai, tiek šio krašto įmonės.

Perdirbėjams pristatytų gyventojų suneštų atliekų kiekis dar tikslinamas, tačiau preliminariais skaičiavimais pirmąją akcijos dieną Ignalinoje ir Visagine žmonės į „Eko Topo karavano“ sunkvežimius atnešė apie toną senos buitinės technikos, o Vilniuje į stacionarų konteinerį, pastatytą Ukmergės g. 240, gyventojai jau pristatė apie 2 tonas senos buitinės ir elektronikos technikos. „Labai svarbu, kad ir mažesniuose miestuose ir miesteliuose gyvenantys žmonės pradeda suprasti, kad negalima atsikratyti senos buitinės ir elektronikos technikos bet kaip. Ignaliniečių ir visaginiečių susidomėjimas „Eko Topo karavanu“ buvo išties nemažas, nes daugybė žmonių ėjo ir teiravosi apie galimybę seną techniką pristatyti vėliau“, – teigia projekto iniciatoriaus prekybos tinklo „Topo centras“ atstovas spaudai Erikas Kundreckas.

Seną buitinę techniką nešė ir jauni, ir vyresni miestų gyventojai. Projektą kartu įgyvendinančios asociacijos „EEPA“ direktorius Giedrius Mikulskas pats galėjo įvertinti žmonių aktyvumą: „Pats buvau nuvykęs prie „Eko Topo karavano“ ir kalbėjausi su žmonėmis, kurie atnešė senos buitinės technikos. Visi jie supranta, kokią didžiulę žalą aplinkai gali padaryti netinkamoje vietoje išmetama ar nelegaliems perdirbėjams perduodama sena buitinė technika“, – teigia G. Mikulskas. Pasak jo, didžiausią žalą aplinkai daro išmetami seni šaldytuvai, nes iš vieno šaldytuvo į aplinką išleisto freono kenksmingumas prilyginamas 13 tūkstančių automobilio nuvažiuotų kilometrų.

„Eko Topo karavanas“ plečia savo galimybes ir nuo šiol įmonėms, kurios pristatys seną buitinę techniką, bus išduodamos pažymos apie pristatytą nurašomą turtą. „Iki šiol rinkdavome seną buitinę ir elektronikos techniką tiesiai iš žmonių rankų bei vykdavome į iš anksto užsiregistravusių žmonių namus surinkti sunkesnių negu 20 kg atliekų. Be visa šito dabar galime surinkti seną elektroniką ir iš įmonių ir išrašyti joms reikalingas pažymas“, – informuoja „EEPA“ direktorius Giedrius Mikulskas. Jo teigimu, įmonėms tai yra puiki proga išsivalyti nuo senos technikos be jokių papildomų kaštų, jiems tereikia užsiregistruoti telefonu arba internetu.

Anot „Topo centro“ atstovo spaudai Eriko Kundrecko, šia akcija yra siekiama didinti žmonių sąmoningumą aplinkos apsaugos klausimais. „Visi turime prisidėti prie saugios ir švarios aplinkos išlaikymo. Todėl norime paraginti aktyviai dalyvauti ir visi, kurie atneš elektronikos atliekų, bus registruojami ir galės laimėti rėmėjų įsteigtus prizus, o patys aktyviausi miestų gyventojai ar organizacijos bus paskelbiami „Eko Topo karavano“ ambasadoriais ir taip pat apdovanojami“, – prisijungti prie akcijos skatina E. Kundreckas.

„Eko Topo karavanas“ nėra laikina ir vienadienė akcija. Ignalinoje ir Visagine startavęs „Eko Topo karavanas“ duoda pradžią ilgalaikiam projektui. Šį šeštadienį, rugpjūčio 30 d., žaliasis karavanas lankysis Zarasuose ir gyventojų lauks nuo 9 iki 15 valandos aikštelėje prie parduotuvės „1 Euras“ (Savanorių g. 12A). Šios akcijos sunkvežimiai lankysis mažesniuose miesteliuose ir iš žmonių rankų surinks seną buitinę techniką, o žmonės turintys sunkesnės nei 20 kg buitinės technikos gali registruotis www.epa.lt/ekotopo puslapyje arba telefonu 869 555 111 ir kurjeriai atvyks tiesiai į jų namus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. estera estera rašo:

    geras dalykas yra si akcija, kad pristatyti senas buitines technikas, nes daznai zmones nezino kur sugedusias prekes deti. O topo centras tai visada prekiauja tik kokybiska ir nauja technika


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...