2011 Gegužės 24

S. Vettelio nesustabdė ir avarija

veidas.lt

Scanpix

Atrodo, kad F1 lenktynėse prasideda Sebastiano Vettelio era. Dabartinis pasaulio čempionas Turkijoje buvo akivaizdžiai pranašesnis už varžovus.

Kai lenktynių išvakarėse patiri rimtą avariją ir sudaužai „kovinį“ automobilį, kažkokie „saugikliai“ galvoje turėtų „įjungti“ atsargesnio vairavimo režimą. Panašu, kad jaunajam Vokietijos talentui tų saugiklių nereikia – jis startavo pirmas, pirmas ir finišavo.

Kvalifikacijoje – vėl pirmas

Šiemet kol kas nei vienas kitas sportininkas nėra laimėjęs kvalifikacijos. Kai penktadienio treniruotėse ant šlapios asfalto dangos S. Vettelis nesuvaldė „formulės“ ir ją stipriai apdaužė, atrodė, kad mūsų laukia kitoks scenarijus. Net antroje treniruotėje „Red Bull“ atstovas nepasirodė. Bet šitie menki (?) nesklandumai lenktynininkui ir komandai nesutrukdė – jis paskutinėje kvalifikacijos dalyje atliko vos vieną bandymą, tačiau jo rezultatas buvo beveik puse sekundės geresnis nei komandos draugo Marko Webberio.

Kol kitos komandos kalba apie pastangas, patobulinimus ir bandymus greičiau važiuoti, „Red Bull“ tyliai dirba savo darbą – jie greičiu (turbūt ir vairuotojų meistriškumu) pranoksta konkurentus.

Kiek kartų keisti padangas?

Labai sėkmingai lenktynes pradėjo iš trečios vietos startavęs Nico Rosbergas. „Mercedes“ ekipos narys buvo greitas, tačiau stabilumo jam pritrūko – finišą šis sportininkas pasiekė tik penktas. Dar liūdniau etapas baigėsi Jensonui Buttonui –nusprendęs važiuoti tik triskart stojant keisti padangų, britas taip pat neišlaikė tempo  ir turėjo tenkintis šeštąja vieta.

O dažni sustojimai („Pirelli“ dar prieš lenktynes teigė, kad optimalus pasirinkimas – keturi sustojimai) ir greitai dylančios padangos tapo papildomų emocijų priežastimi. Lenkimų, smulkių ir rimtesnių incidentų nestigo, tačiau jie nepakeitė lyderio – S. Vettelis vėl pasiėmė 25 nugalėtojui skirtus taškus.

Dėl antros vietos beveik iki finišo kovojo M. Webberis ir Fernando Alonso: „Ferrari“ atstovas nesugebėjo išsaugoti antros pozicijos ir turėjo tenkintis trečiu garbės pakylos laipteliu. Kur kas liūdnesnis po finišo buvo jo komandos draugas Felipe Massa: Turkijoje šis patyręs sportininkas liko tik vienuoliktas. Bet aplenkė Michaelį Schumacherį – pastarasis finišavo dvyliktas.

Dėl Bahreino – dar nežinia

Iki gegužės 1 dienos buvo planuota paskelbti sprendimą, ar 2011 metų kalendoriuje vis dėlto atsiras Bahreino GP. Padėtis šioje valstybėse lyg ir stabilizavosi, tačiau garantuoti, kad ekipoms ten bus saugu, niekas negali.

Todėl ir galutiniam sprendimui priimti paprašyta dar šiek tiek laiko: bus bandoma išsiaiškinti ir dėl varžybų datos, ir dėl komandų bei rengėjų požiūrio.

Kai pirmasis šių metų čempionato etapas buvo atšauktas, būta kalbų, jog lenktynių kalendoriuje vieta Bahreino GP vis tiek atsiras. Neatmetama versija, kad tos lenktynės bus paskutinės šiemet. Kiek vėliau, kai šalyje buvo paskelbta nepaprastoji padėtis, tikimybė varžytis lenktynių trasoje buvo sumažėjusi iki minimumo. Dabar situacija šalyje stabilizavosi, politinė įtampa nuslūgo, tačiau garantijų dar tikrai nėra.

Penktasis šių metų čempionato etapas gegužės 22 dieną vyks Barselonos trasoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...