2011 Rugsėjo 07

Š.Marčiulionio skulptūrai panaudota per 12 tūkst. chrizantemų žiedų

veidas.lt

Vilniuje bus savaitę eksponuojama rekordinė skulptūra iš gyvų gėlių. Po šiandienos nakties Vilniuje atsirado dar viena skulptūra – sukurta iš gyvų gėlių ir skirta pagerbti legendinį krepšininką Šarūną Marčiulionį. „Ogmios mieste“ pastatytai 3,5 m skulptūrai, vaizduojančiai kamuolio metimą, Verkių gėlių turgus panaudojo lygiai 12665 chrizantemų žiedus.

Keturios Verkių gėlių turgaus darbuotojos šį skaičių gėlių žiedų ant iš anksto parengto ir specialia kempine apdėlioto karkaso susmeigė per 9,5 val. iš rugsėjo 5 d į 6 d. Jų darbą fiksavo advokatų kontoros Kručkauskas ir partneriai „ConsulTax” advokato padėjėjas Vytautas Geležinis bei bendrovės „Kokybės valdymas” direktorius Adomas Dusevičius – jų patvirtinimas reikalingas registruojant skulptūros iš daugiausiai gyvų gėlių rekordą.

Daugiausia – beveik pusšešto tūkstančio – buvo panaudota skaisčiai žalios spalvos žiedų, vaizduojančių krepšininko aprangą, taip pat daugiau nei 5 tūkstančiai geltonų žiedų kūnui. Beveik du tūkstančiai baltų ir pusantro šimto tamsiai raudonos spalvos chrizantemų buvo panaudotos sportiniams bateliams ir aprangos detalėms sukurti. Dekoratyvinės chrizantemos idėjai įgyvendinti pasirinktos ne tik dėl tinkamų natūralių spalvų, bet ir dėl to, kad esant vėsesniam ir nevėjuotam orui, išsilaiko apie savaitę.

 

Idėjos autorius Verkių gėlių turgaus vadovas Andrius Plesevičius sako, jog ypatingo šalies krepšinio gerbėjams įvykio – Lietuvoje vyksiančio Europos vyrų krepšinio čempionato – metu svarbu ne tik palaikyti nacionalinę rinktinę, bet ir pagerbti tuos krepšininkus, kurie nepriklausomos Lietuvos dvidešimtmetį prisidėjo prie solidžių šalies pozicijų krepšinio pasaulyje ir tapo įkvėpimu daugeliui jaunų sportininkų, kurie šiandien ar rytoj kovos dėl pergalių krepšinio aikštelėje.

„Šarūnas Marčiulionis yra ne tik vienas pirmųjų europiečių, pradėjusių žaisti NBA ir vienas geriausių krepšininkų šalies istorijoje – jis pirmasis Vilniuje atidarė krepšinio mokyklą, taip tiesiogiai prisidėdamas prie jaunųjų talentų ugdymo. Taigi tikiu, kad ne tik mums, vilniečiams, jis yra simbolinė figūra“, – sako A. Plesevičius.

Įgyvendinti šį sumanymą Verkių gėlių turgus ruošėsi tris mėnesius – buvo atliekami skaičiavimai, rengiami eskizai, tariamasi su architektais, virinamas karkasas, lipdoma galva, ruošiamas pagrindas gėlėms smeigti. Investicija į skulptūrą, prie kurios kūrimo dirbo net 15 žmonių komanda, siekia apie 30 tūkst. litų.

Š. Marčiulioniui dedikuota skulptūra Verkių gėlių turguje (Verkių g. 29, „Ogmios miesto“ Šeimos aikštė nr. 1) bus eksponuojama nuo rugsėjo 6 d iki 13 d.

„Ogmios miestas“ yra įsikūręs tarp Žirmūnų, Lakūnų, Verkių ir Lukšio gatvių. Šiuo metu čia veikia virš 160 parduotuvių ir paslaugų teikėjų, taip pat daugybė biurų – iš viso per 400 įvairių įmonių. „Ogmios miestas“ yra suskirstytas į funkcinius kvartalus: Šeimos aikštę, Mašinų kvartalą, Ūkio kiemą, Namų skverą, išparduotuvių centrą „Parkas Outlet“. Lygiai prieš metus „Ogmios miesto“ pastatų sienas papuošė 11 didžiulių teminių grafitų, kurių herojai – katinai.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...