2010 Rugpjūčio 04

Audrius Bačiulis

Rusija – kaip figos lapelis

veidas.lt

Garbės žodis, tikrai neketinau dvi savaites paeiliui rašyti komentarus apie Seimo narį Mantą Adomėną. Tarsi svarbesnių įvykių nebūtų. Bet vyrukas pats prisiprašė. Ėmė ir išplatino pranešimą spaudai, esą skandalas dėl jo vadovautos viešosios įstaigos bandymo pasiimti 2,5 mln. Lt iš Švietimo ir mokslo ministerijos už aukštųjų mokyklų reitingavimą tėra Rusijos užsakytas kerštas už M.Adomėno prastumtą Gruziją remiančią rezoliuciją.

Išeitų, ta Rusija buvo tokia įžvalgi, kad dar pernai rugsėjį, kai M.Adomėno suburta senų draugų grupė atėjo dalyvauti pseudokonkurse jo, kaip Seimo nario, prižiūrimoje ministerijoje, žinojo, jog po devynių mėnesių M.Adomėnas pagimdys Gruziją remiantį tekstą?

O gal tiesiog pripažinkime, kad M.Adomėnas, bandydamas apginti ne tik šlyjantį savo autoritetą konservatorių partijoje, bet ir Seimo nario kėdę, dar kartą sumalė niekus? Tuo dar sykį patvirtindamas, kad mokslai Kembridže gali duoti žinių, bet ne proto. Mat du kiti svarbiausi aukštųjų mokyklų reitingavimo skandalo veikėjai – švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius bei šio dukros krikštatėvis, patarėjas ir Katalikų mokslo akademijos prezidentas Paulius Subačius – tyli kaip vandens į burną prisisėmę. Nei komentuoja, nei aiškinasi, nei viešumoje rodosi, palikdami šį nedėkingą darbą M.Adomėnui, kuris sulig kiekvienu pasiaiškinimu vis labiau it liūne grimzta savo meluose. Prieita iki to, kad M.Adomėnas ėmė kaltinti žurnalistus rašant netiesą, mat šie cituoja jo paties anksčiau paskelbtus pranešimus spaudai, kurie, kaip išaiškėjo STT tyrimo metu, buvo melagingi.

Pirmoji mintis, kuri šovė į galvą išgirdus M.Adomėno skundą, esą jį puola ir jam keršija Rusija, – kur tai jau girdėjau? Po kelių minučių prisiminiau – ėgi tą patį aiškino Valdo Adamkaus patarėjai Edminas Bagdonas ir Rytis Muraška, kai prieš ketverius metus juos žiniasklaida pričiupo už mažesne nei rinkos kaina gautus nusipirkti kotedžus Turniškėse. Skambinėjo pažįstamiems žurnalistams ir aiškino, esą visas šis skandalas – ne jų godumo ir amoralumo rezultatas, o Rusijos kerštas už įvairius griežtus pareiškimus Kremliaus adresu. Tik kad niekas jais nepatikėjo. Lygiai kaip dabar niekas netiki M.Adomėno paistalais. Vien jau todėl, kad skandalas dėl jo su kompanija prasukto 2,5 mln. Lt įsisavinimo konkurso kilo anksčiau nei Seimo rezoliucija dėl Gruzijos.

O štai Rusijos propagandininkams M.Adomėnas su savo viešais pareiškimais, neva Seimo rezoliucija dėl Gruzijos gegužę buvo atidėta ne dėl darbų pertekliaus, o dėl noro prisikviesti Vladimirą Putiną, gerai pasitarnavo. Įdomu – jis tai padarė iš kvailumo ar už honorarą?

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Audrius Bačiulis:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Tyto alba Tyto alba rašo:

    Iš kvailumo už honorarą…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...