2010 Rugsėjo 01

Transportas

Rugsėjis – išbandymas priekinėms durims

veidas.lt

Per vasarą Vilniuje sklandžiai įsibėgėjusi nauja viešojo transporto tvarka, kai į troleibusus ir autobusus įlipama tik pro priekines duris, tikrąjį išbandymą patirs rugsėjį, kai į miestą sugrįš moksleiviai ir studentai.

Savivaldybės įmonės “Susisiekimo paslaugos” direktorius Gintas Bliuvas džiaugiasi, kad nuo liepos 15 d. įsigaliojusi naujovė nesukėlė nepatogumų keleiviams, pavyko išvengti spūsčių, keleiviai įgudo įlipdami greitai pasižymėti vienkartinius bilietėlius ar parodyti savo elektroninį bilietą. “Viešajame transporte sumažėjo asocialių ir agresyvių keleivių, transportas po darbo dienos į parkus grįžta švaresnis, juo tapo saugiau ir patogiau naudotis”, – tvirtina jis. Pagerėjo ir finansinė pusė: per liepą vienkartinių bilietėlių pardavimas išaugo 10 proc.

G.Bliuvas viliasi, kad į miestą sugrįžęs jaunimas viešojo transporto neužkimš – nuo rugsėjo 1 d. vėl grįžtama prie tankesnio eismo grafiko, o naująją tvarką sostinės gyventojai jau yra perpratę.

Naujovę atidžiai stebi ir kauniečiai. Pasak bendrovės “Kauno autobusai” transporto eksploatacijos direktoriaus Rimo Stankaičio, ją laikinojoje sostinėje ketinama įdiegti kitais metais. “Kol kas stebime, kaip sekasi Vilniui – norime pasimokyti iš svetimų klaidų”, – juokauja vadovas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. sdg sdg rašo:

    Susisiekimo paslaugos vis tiek buldozeriniu principu prastūminės priekinių durų tvarką. Nesvarbu, kad stotelėse bus įlaipinama tik per kelias minutes. Tiesiog pakoreguos tvarkaraščius – dar labiau juos ištemps. O tai reiškia, kad viešasis transportas dar ilgiau važiuos nuo vieno maršruto galo iki kito. Negi tie bukapročiai, kurie patys nesinaudoja viešuoju transportu, bet važinėja automobiliais nesupranta, kad įlaipinti pro vienas duris tai tas pat, kas padaryti pagridinės miestų gatvės tik su dviejomis eismo juostomis – po vieną į abi puses.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...