2011 Rugsėjo 20

Režisieriaus O.Koršunovo teatre – stebuklas

veidas.lt

 

Po ilgos pertraukos OKT/Vilniaus miesto teatras rugsėjo 20 dieną atveria salių duris teatro išsiilgusiai publikai.

Praėjusį sezoną žiūrovus sukrėtęs geriausiu metų spektakliu pripažintu M.Gorkio “Dugne”, šįkart režisierius Oskaras Koršunovas intriguoja premjera – spektakliu “Miranda”, kurio pavadinimas lotyniškai reiškia stebuklą.

„Mirandos“ – O.Koršunovo inscenizacijos pagal W.Shakespeare‘o „Audrą“ ir kitus kūrinius premjera įvyko jau vasarą festivaliuose Vengrijoje ir Lenkijoje. Rugsėjo 20, 21 d. „Miranda“ bus parodyta Vilniaus scenoje – Ūkio banko teatro arenoje.

Spektaklyje vaidmenis atlieka tik du aktoriai: Airida Gintautaitė ir Povilas Budrys. Po premjeros užsienyje aktoriai sulaukė daugybės žiūrovų ir kritikų pagyrų.

„P.Budrys ir A.Gintautaitė jau pirmuosiuose „Mirandos“ epizoduose kuria vientisus, įtikinančius ir psichologiškai pagrįstus savo veikėjų portretus. Be abejo, didžiausias šiuo atveju ko gero yra režisieriaus nuopelnas, bet lietuvių aktorių vaidmenys šiame festivalyje yra vieni iš geriausių, o gal ir patys geriausi“, – rašė Mirosławas Baranas Lenkijos dienraštyje „Gazeta Wyborcza“ po W.Shakespeare‘o festivalio Gdanske, kuriame buvo parodyta ir „Miranda“.

Pastebėta neliko ir dailininko Dainiaus Liškevičiaus iki smulkmenų apgalvota scenografija bei kompozitoriaus Antano Jasenkos muzika.

Aktoriui P.Budriui šis teatro sezonas ypač darbingas: vienu metu jis dirba ne tik su O.Koršunovu, bet ir su režisieriais Jonu Vaitkumi bei Gintaru Varnu.

„Repeticijos su O.Koršunovu buvo labai įdomios ir netikėtos, – pasakoja P.Budrys. – Pats Oskaro pakvietimas man buvo nelauktas, nes niekada nebuvau su juo dirbęs ir nemaniau, kad teks. Spektaklio sprendimas labai drąsus, jį Oskaras man papasakojo iškart, per pirmą susitikimą. Ir repetuodami nesiginčijome, dirbome laisvai ir aktyviai. Keistas dalykas, bet būna ir taip. Susikalbi iškart“, – aktorius pasakojo teatro kritikei Rūtai Oginskaitei interviu, publikuotame „Lietuvos ryte“.

Kokį drąsų spektaklio sprendimą sugalvojo režisierius ir kokios paslaptys, intriguojančios „Mirandos“ plakatuose visame mieste, bus atskleistos, galima pamatyti jau šį antradienį ir trečiadienį, rugsėjo 20, 21 d., 19 val. Ūkio banko teatro arenoje (Olimpiečių g. 3). Bilietus platina „Tiketa“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...