2013 Sausio 24

Rekordai ir šimtus tūkstančių kainuojantys sportininkų žaisliukai

veidas.lt


Kovo 2 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje pirmą kartą Lietuvos istorijoje vyksiantis Pasaulio laisvojo stiliaus motokroso čempionato „Grand Prix“ nuo pirmųjų paskelbimo apie jį dienų stebina įspūdingais skaičiais. Vos per pirmąsias prekybos bilietais dienas parduota daugiau nei tūkstantis bilietų. Ne mažiau nei pats renginys įspūdingas ir sudėtingas bus ir pasiruošimas jam, o sportininkų į čempionato etapą atsivežama įranga vertinama daugiau nei 1 mln. litų.
Į Kauno „Žalgirio“ areną Pasaulio Laisvojo stiliaus motokroso čempionato varžyboms bus atvežta 90 sunkvežimių, t. y. 1,5 tūkst. kubinių metrų, žemės grunto, skirto tramplynams supilti. Kauno arenoje bus supiltas 5 metrų aukščio pagrindinis tramplynas, leidžiantis sportininkams triukus atlikinėti 8-9 metrų, t. y. penkiaaukščiam namui prilygstančiame, aukštyje. Šiuo metu šuolio aukščio rekordas priklauso italui Massimo Bianconcini ir siekia 11,5 m. Į areną atkeliaus ir speciali šviesos aparatūra bei pirotechnikos gaminiai, užtikrinsiantys nepamirštamą reginį.
Planuojama, jog rekordinis turėtų būti ir dėl pergalės varžybose kovojančių sportininkų skaičius. Be to, kiekvienas dalyvis turės mažiausiai po 3 varžyboms skirtus ir specialiai paruoštus motociklus, kurių vienas kainuoja mažiausiai 50 tūkst. litų, dar keliasdešimt tūkstančių kainuoja speciali sportininko judesių nevaržanti apranga ir bene vienintelė motokroso meistrų apsauga – šalmas.
„Šiemet Pasaulio laisvojo stiliaus motokroso čempionatas išaugo iki 16 etapų, todėl šio sporto bendruomenė laukia ne tik daugiau dalyvių, bet ir dėl augančios konkurencijos bei daugiau etapų, kuriuose bus galima surinkti daugiau taškų, dar įspūdingesnių, drąsesnių ir ekstremalesnių triukų bei, žinoma, naujų rekordų. Todėl manau, kad „Night of the Jumps“ bus ne tik ekstremaliausias metų renginys, bet ir viena geriausių pramogų visai šeimai“, – sako Lietuvos motociklų sporto federacijos prezidentas Virginijus Visockis.
13-ojo Pasaulio laisvojo stiliaus motokroso čempionato organizatoriai jau atskleidė 9 sportininkus, kurie dalyvaus Kaune startuosiančiame 2013 metų čempionate. Šiemet dėl pergalės ir įskaitinių taškų bendroje čempionato turnyrinėje lentelėje kovos triskart pasaulio čempionas prancūzas Remi Bizouard, reitingų viršūnėje esantys čekai Libor Podmol ir Petr Pilat, ispanai Maikel Melero, Jose Miralles ir Dany Torres, vokietis Hannes Ackermann, prancūzai David Rinaldo ir Brice Izzo.
Kaune iš viso tikimasi sulaukti 9–12 didžiųjų motociklų sporto žvaigždžių. Taip pat tikimasi, jog į LMSF organizuojamą renginį „Night of the Jumps“, kuris bus ne tik I-asis čempionato etapas, bet ir čempionato atidarymo varžybos, susirinks apie 15 tūkst. žiūrovų – pilnutėlė Kauno „Žalgirio“ arena.
„Iš ilgametės darbo praktikos bilietų platinimo srityje galiu pasakyti, jog toli gražu ne kiekvienam sporto renginiui vos per pirmąsias dvi prekybos bilietais dienas pavyksta parduoti tūkstantį bilietų, kad ir kiek jie kainuotų“, – teigia bendrovės „Tiketa“ vadovas Andrius Žiauberis.
Bilietus į pirmą kartą Lietuvoje vyksiantį Pasaulio laisvojo stiliaus motokroso čempionatą platina „Tiketa“. Bilietų kaina nuo 75 litų.
Pasaulio laisvojo stiliaus motokroso čempionatas pradėtas organizuoti dar 2001 metais. 2013-ųjų čempionatą sudarys net 16 etapų, kurie bus surengti trijuose kontinentuose: Europoje, Pietų Amerikoje ir Azijoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...