2012 Sausio 12

Regi muzikos karalių „UB40“ kelio pradžioje – bedarbystės simboliai

veidas.lt


8-ojo dešimtmečio pabaigoje Didžiojoje Britanijoje į muzikos grupę susibūrusi aštuonių vyrukų kompanija pasirinko keistą, tačiau itin aktualų tuo metu šalyje vyravusiam ekonominiam nuosmukiui pavadinimą. UB40 – tai bedarbystės simbolis – paraiškos bedarbio pašalpai gauti kodas.
Sunkiu ekonominiu laikotarpiu, 1978 metais, susijungę jaunuoliai susivienijo vedini meilės jamaikietiško regio muzikos ritmams. Pasak jų, grupės pavadinimas gimė jiems visiems esant bedarbiais ir stovint eilėje šalies darbo biržoje. Todėl ir neilgai trukus po grupės susikūrimo išleistas pirmasis albumas buvo pavadintas „Signing Off“, o jo viršelis vaizdavo bedarbystės pašalpos formą.
Jau išleistas pirmasis „UB40“ albumas pateko į Didžiosios Britanijos muzikos topų aukštumas. Na, o dar po keleto metų išleista daina „Red Red Wine“ pakerėjo visą pasaulį ir įsitvirtino pirmose topų vietose. Grupė dideliais šuoliais kilo į pasaulinės aukštumas.
Šiandien „UB40“ gali pasigirti ne viena dešimtimi populiarių kūrinių, pagal kurių melodiją juda ne tik vyresnioji karta, bet ir jos vaikai. Pasak „UB40“ koncertų turo Lietuvoje organizatorių, tai bus didžiausia 90-ųjų diskoteka visoje Lietuvos istorijoje.
Pirmą kartą į Lietuvą atvykstantys „UB40“ vyrukai surengs du nepakartojamus, ritmingus ir į Jamaikos gatves nukeliančius koncertus. Jų taip vadinama meilės ir taikos muzika vasario 18 d. skambės Vilniaus „Siemens“ arenoje, o vasario 19 d. džiugins į Panevėžio „Cido“ areną susirinkusiųjų ausis ir širdis. „UB40“ koncertai Lietuvoje įtraukti į grupės gastrolių po Europą tvarkaraštį.
„UB40“ koncertą Lietuvoje organizuoja didžiausiai šalyje pramogų verslo kompanijų grupei „SEVEN Entertainment“, vienijančiai įvairiose pramogų srityse pirmaujančias Lietuvos bendroves, kurios užsiima arenų valdymu, renginių organizavimu ir bilietų platinimu, priklausanti bendrovė „SEVEN Live“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. audra audra rašo:

    jus gaizdai


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...