2011 Sausio 02

Sportas

R.Berankis – tarp pajėgiausių pasaulio tenisininkų

veidas.lt

Tenisininkas R.Berankis su trenksmu įsiveržė ten, kur dar nėra patekęs nė vienas lietuvis, – į pajėgiausių pasaulio tenisininkų šimtuką.

“Šių metų laimėjimus vertinu kaip labai sėkmingus. O kitais metais daug dirbdamas ketinu siekti dar geresnių rezultatų”, – optimizmo nestokoja, ko gero, sėkmingiausias šių metų Lietuvos sportininkas ir neabejotinai talentingiausias šalies tenisininkas Ričardas Berankis.
Jo treneris Remigijus Balžekas taip pat mano, kad daug ir atkakliai dirbant tiesiog privalo sektis. Be to, svarbu kelti vis ambicingesnius tikslus – tada pasieksi ir tai, apie ką prieš penkerius metus net nesvajojai.
Taigi nieko keista, kad kasmet R.Berankiui sekasi vis geriau. Prieš keletą metų buvęs pajėgiausias žaidėjas tarp planetos aštuoniolikmečių, vėliau iš 1500 Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingo vietos žabiškai pakilęs iki šeštojo, dar vėliau – iki ketvirtojo šimtuko, Ričardas vis artėjo prie savo išsikelto tikslo – patekti į pajėgiausių pasaulio tenisininkų šimtuką.
Šiemet R.Berankis tapo pirmuoju lietuviu, kuriam pavyko patekti į “Grand Slam” serijos varžybas. Ir ne bet kur, o bene prestižiškiausiame sezono turnyre Vimbldone. Nors pagrindinėse varžybose Ričardui tuomet pavyko įveikti vos vieną varžovą, tai vis dėlto tapo pačiu didžiausiu mūsų tenisininkų laimėjimu, leidusiu pirmajai mūsų teniso raketei pakilti į aukščiausią per visą karjerą 132-ąją ATP pajėgiausių tenisininkų reitingo vietą.
Tačiau kildamas karjeros ir meistriškumo laiptais Ričardas nesustojo. Šiemet jis laimėjo ir pirmąjį savo “ATP Challenger” turnyrą “2010 Aegon Trophy” Didžiojoje Britanijoje.
Pergalių 2010-aisiais buvo iš tiesų daug. Štai Slovakijoje vykusiame “Challenger Tour” serijos turnyre “Ritro Slovak Open”, R.Berankis pateko į ketvirtfinalį. O lapkritį tapo Helsinkyje vykusio “ATP Challenger Tour” serijos vyrų teniso turnyro “IPP Open 2010″ nugalėtoju, ir tai jam atvėrė vartus į pajėgiausiųjų šimtuką. Iš pradžių jis atsidūrė 85-oje vietoje, o vėliau 87-oje, kurioje laikosi iki pat dabar. Svarbu tai, kad ši vieta R.Berankiui suteikia teisę be jokių atrankos varžybų dalyvauti prestižiniame “Australia Open” turnyre.
Galima drąsiai teigti, kad ir dabartinė vieta – dar ne viskas. Treneris R.Balžekas įsitikinęs, kad R.Berankis yra vadinamosios vėlesnės brandos žaidėjas ir savo karjeros piką pasieks per porą ateinančių metų. Vadinasi, kaip tik tuomet, kai Londone vyks olimpinės žaidynės, į kurias kviečiami 64 geriausi pasaulio tenisininkai. Jei Ričardui pavyks prasimušti į šią lygą, gali būti, kad ir kitais, ir dar kitais metais jį galėsime vadinti sėkmingiausia metų asmenybe.
“Jo žaidimas ir reitingas tik gerėja. Nėra kažkokių kritimų žemyn ar traumų, viskas einasi kaip iš vadovėlio. Mano nuomone, R.Berankis yra pirmojo penkiasdešimtuko žaidėjas ir anksčiau ar vėliau jis ten tikrai pateks”, – šviesias perspektyvas R.Berankiui piešia Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas.

Valingas ir disciplinuotas

Kaip R.Berankiui pavyksta pasiekti tokių gerų rezultatų? Treneriai ir sporto analitikai pabrėžia jo kojų greitį bei puikų fizinį pasirengimą, kuris kompensuoja profesionaliam tenisui palyginti nedidelį ūgį.
Be to, R.Berankis yra labai tvirtas psichologiškai, nepalūžta kritiniais momentais. Žinoma, sporte ypač svarbu ir darbštumas bei valia, kurių, pasak trenerio, jam tikrai netrūksta.
Prieš varžybas jis paprastai treniruojasi 6–7 valandas per dieną, o įprastu režimu treniruotės užima apie keturias valandas per dieną. Tai didelis krūvis, ypač turint omenyje, kad R.Berankis jau yra patyręs keletą rimtesnių traumų.
Svarbiausia, kad tokį įtemptą darbą ir pastangas visuomet lydi R.Berankio šypsena ir optimizmas. “Aš niekada nenuleidžiu galvos ir visada kovoju bei dirbu iš visų jėgų”, – pats apie save sako lietuvis.

BOX:
R.Berankio karjera
Turnyras    Metai    Rezultatas
“Orange Bowl” jaunimo turnyras    2004 m.    Pergalė finale
Jaunimo “US Open” turnyras    2007 m.    Pergalė finale
“Futures” turnyras Portugalijoje    2008 m.    Pergalė finale
“Orange Warsaw Open”    2008 m.    Pateko į turnyrą
Deviso taurės Europos ir Afrikos II grupės pirmojo rato mačas    2009 m.    Lietuvos vyrų teniso rinktinė šventė pergalę
JAV turnyras “Baton Rouge Challenger”    2009 m.    Pateko į aštuntfinalį
Turnyras San Paule, Brazilijoje    2010 m.    Pateko į ketvirtfinalį
Turnyras Ekvadore    2010 m.    Pateko į pusfinalį
“ATP Challenger Tour” turnyras Helsinkyje    2010 m.    Pergalė finale

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...