2011 Birželio 22

Pusė gyventojų nepatenkinti finansine padėtimi

veidas.lt

Dreams foto

Gegužės pabaigoje 45 proc. šalies gyventojų tvirtino, kad jų šeimos finansinė padėtis pastaruoju metu pablogėjo, ir lygiai tokia pat dalis (45 proc.) apklaustų gyventojų atsakė, kad jų šeimos finansinė padėtis per pastaruosius 2 mėnesius nepasikeitė. 7 proc. šalies gyventojų nuo 15 iki 74 metų atsakė, kad jų šeimos finansinė padėtis per pastaruosius 2 mėnesius pagerėjo.

Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos “Baltijos tyrimai” naujienų agentūros ELTA užsakymu gegužės 25-31 dienomis atliktos apklausos duomenimis, per paskutinį mėnesį šeimos finansinės padėties vertinimai pakito nežymiai, tuo tarpu per pastaruosius metus gyventojų, kurie šeimos finansinę padėtį vertino kaip blogėjančią, dalis sumažėjo 11 procentinių punktų.

Savo šeimos finansine padėtimi labiausiai nepatenkinti bedarbiai, pensininkai ir kitų tautybių gyventojai (lenkai ir rusai).

Pagal tą patį tyrimą 62 proc. šalies gyventojų gegužės pabaigoje buvo nepatenkinti tuo, kaip šalyje veikia demokratija, o ketvirtadalis – 26 proc. – teigė esą patenkinti demokratijos veikimu. 12 proc. neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

Per pastarąjį mėnesį pasitenkinimas demokratijos veikimu nepakito, o per pastaruosius metus (nuo 2010 metų gegužės) nepatenkintųjų demokratijos veikimu Lietuvoje sumažėjo 10 procentinių punktų.

Demokratijos veikimu Lietuvoje santykinai labiau patenkintas jaunimas iki 30 metų, didmiesčių gyventojai, dešiniųjų pažiūrų rinkėjai, o labiausiai nepatenkinti yra vyresni nei 50 metų žmonės, lenkų tautybės gyventojai bei tie, kurie savo šeimos finansinę padėtį vertina kaip blogą.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...