2010 Lapkričio 09

darbas

Prieš kalėdinę prekybą – darbuotojų paieška

veidas.lt

Kalėdinė prekyba – šansas Lietuvos bedarbiams, nes artėjant šventėms atgyja sezoninių darbuotojų poreikis. Tiesa, šiemet įmonės jų samdys gerokai mažiau ir bandys verstis su vidiniais resursais.

Prekybos tinklo “Maxima Lt” atstovė Renata Saulytė informavo, kad “Maxima” nuo lapkričio vidurio kiek mažiau nei dviems mėnesiams visoje Lietuvoje įdarbins iki 300 žmonių. Kalėdinei prekybai reikalingi kasininkai, pardavėjai, salės ir sandėlių darbuotojai. “Palyginti su ekonomikos klestėjimo laikotarpiu priimsime gerokai mažiau pagalbininkų. Beje, nors dar niekur nepaskelbėme, kad ieškome darbuotojų, jau dabar sulaukiame nemažai norinčių dirbti”, – tvirtino R.Saulytė.

Interjero papuošimus iš džiovintų augalų ir eglišakių gaminančios įmonės “Vers Deko” ir “Eglėšakis” šiuo metu yra įdarbinusios 240 sezoninių darbuotojų Jurbarke ir Šakiuose. Laikini darbuotojai iš pradžių gamino detales kapams papuošti, advento laikotarpiui, o dabar pina kalėdinius vainikėlius ir puokštes, kurie bus eksportuojami į Daniją, Švediją ir Vokietiją.

“Pernai buvome įdarbinę 150 žmonių, šiemet 120, nes sumažėjo užsakymų – kol kas planuojame pagaminti 110 tūkst. dirbinių”, – sako bendrovės “Eglėšakis” direktorė Jūratė Kazėnienė, darbuotojus samdanti pusantro mėnesio laikotarpiui.

Karštymetis šiuo metu ir tarptautinių krovinių vežimo bendrovėms, nes prieš Kalėdas įvairių šalių prekybininkai laukia prekių iš užsienio tiekėjų, tad išaugo vairuotojų paklausa. Vežėjų asociacijos “Linava” atstovas Gytis Vincevičius pabrėžė, kad transporto bendrovės nuo rugsėjo įdarbina daugiau ir vairuotojų, ir vadybininkų, tiesa, į šias pozicijas ieškoma nuolatinių darbuotojų.

Šiek tiek darbuotojų priims vaikiškų prekių ir žaislų parduotuvių prekybos tinklai, nes prieš Kalėdas žaislų pardavimas išauga keturis kartus. Žaislų prekybos tinklo “Rududu” direktorius Eimantas Grigas teigia, kad gerais laikais bendrovė prieš Kalėdas priimdavo apie 20 darbuotojų, tačiau dabar išsivers ir su 4 papildomais. Tuo tarpu Bendrovės “Kotryna”, valdančios 30 parduotuvių, direktorius Saulius Norvaišis sakė, kad keletą sandėlio darbuotojų samdo jau dabar, o prieš šventes į vieną kitą svarbesnę parduotuvę laikinai įdarbins ir keletą pardavėjų.

Kaip informavo Lietuvos darbo biržos (LDB) Komunikacijos skyriaus vyr. specialistė Milda Jankauskienė, žiemą tradiciškai sezoniniam darbui priimami katilinių operatoriai.

Vis dėlto Lietuvoje sezoniniai darbai prieš Kalėdas dar ne tokie populiarūs kaip užsienyje. LDB ypatingo darbuotojų poreikio iš darbdavių nepastebi, o štai vien JAV šiemet prieš šventes prekybininkai sukurs apie 550 tūkst. naujų darbo vietų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...