2014 Liepos 16

Prieiga prie interneto – išeitis iš skurdo milijonams

veidas.lt


Interneto prieiga atsilikusioms šalims gali ne tik padėti kur kas greičiau išbristi iš skurdo nei kitokia parama, bet ir paskatinti demokratinius procesus.

Informacinių technologijų entuziastai įsitikinę, kad jei besivystančiose šalyse prioritetu taptų gyventojams suteikti prieigą prie interneto, tai paskatintų tų valstybių vystymąsi. Ne vien dėl geresnės informacijos sklaidos, bet ir dėl žmonių tarpusavio organizavimosi bei didesnio verslumo, kuris duotų ir ekonominį efektą.
“Didelė žmonijos populiacijos dalis, bent 2 mlrd. gyventojų, besivystančiame pasaulyje gyvena už mažiau nei du JAV dolerius (apie 5 Lt) per dieną, tad internetas jiems toli gražu nėra pagrindinė siekiamybė. Be to, jis tebėra dar ir labai brangus”, – Stokholmo interneto forume pabrėžė Aljanso dėl pasiekiamo interneto vykdomoji direktorė Sonia N.Jorge.
Kita vertus, daug besivystančių šalių gauna gana nemažą tarptautinę pagalbą, kuri dažnai nepasiekia savo tikslo ir laukiamos gerovės gavėjoms nesuteikia. Vadinasi, pinigų yra – klausimas kyla tik dėl prioritetų.

Internetas ir demokratija glaudžiai susiję
Ne pelno siekiančios nepriklausomos interneto infrastruktūros organizacijos “Netnod” tyrimų ir plėtros vadovas Patrikas Fältströmas pabrėžia, kad internetas stipriai pasitarnauja demokratiniams procesams skatinti. Vargingose šalyse žiniasklaidos sritis būna kur kas menkiau išplėtota ir žmonės gyvena gerokai tylesniame informaciniame lauke. Negana to, tikėtina, kad politiškai ir ekonomiškai nestabiliose valstybėse informacijos turinys bus kontroliuojamas ir gyventojai bus veikiami melagingų žinių.
“Be to, tikriausiai bus turima mažiau telefonų, rečiau bendraujama tolimesniais atstumais, mažiau keliaujama. Taigi vienintelis būdas gauti informaciją gali būti vienas pasiekiamas laikraštis ar netgi plakatas, – dėstė P.Fältströmas. – Tarkim, vyksta rinkimai. Už ką žmonės balsuoja? Dažniausiai už vardus ir pavardes arba nuotraukas. Pripažinkime, dažnai nė nebūna žinomos visos alternatyvos, už ką galima atiduoti savo balsą.”

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 272014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-27-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...