2010 Balandžio 08

Seimas

Prastas Seimo sprendimo kvapas

veidas.lt

Seimo nariai šiandien pateikė dar vieną staigmenėlę. Nebuvo leista pavardžių rašyti nelietuviškais rašmenimis. Neva tai lietuvių kalbos žlugdymas. Kaip gali kelios raidės ir taip jau nelietuviškoje pavardėje sugriauti Lietuvos valstybę  per 20 metų (tokią mintį išreiškė darbietis Mečislovas Zasčiurinskas)?

Na, pati nei Lietuvos, nei lietuvių kalbos, nei apskritai lietuviškumo tikrai nedrįsčiau šitaip nuvertinti ir sumenkinti. Ne tokia mes jau mažulytė tauta, kad drebėdama negalėtume įsileisti kelių kitoniškų raidžių.

O štai aš savo pavardės, jei tektų turėti kitos šalies pasą, nenorėčiau rašyti pagal svetimas taisykles. Pavyzdžiui, vokiškai būčiau Schaulyte. Nepasakyčiau, kad labai smagu regėti sudarkytą pavardę. Antrąją pavardę, parašytą pagal kitas taisykles, net įsivaizduoti bijau. Prie kitų įrašų pase reikėtų ne originalią pavardę rašyti (kaip dabar siūloma), o kaip ją taisyklingai ištarti.

Tas draudimas man jau ne lietuviškumo gynimu, o truputėlį nacionalizmu kvepia.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...