2012 Spalio 30

Prasideda labdaros konkursas „Idėjos padėjėjos“

veidas.lt

Maltos ordino pagalbos tarnybos savanoriai – jaunieji maltiečiai – jau šeštąjį kartą kviečia dalyvauti nacionaliniame labdaros konkurse „Idėjos padėjėjos“. Konkurso tikslas – ne tik kūrybingai ir smagiai praleisti laiką, bet ir padėti visuomenės užribyje paliktiems vienišiems Lietuvos senjorams.

Iki gruodžio 24 d. visi Lietuvos moksleiviai yra kviečiami jungtis į grupeles, sugalvoti idėją labdaros renginiui bei ją įgyvendinti. Renginio metu paaukoti pinigai bus skiriami vienišiems seneliams maitinti visus metus bei jų slaugai namuose. Daugiau informacijos apie konkursą: www.idejospadejejos.lt

„Vyrauja nuomonė, kad padėti vargstantiems gali tik itin pasiturintys asmenys. Netiesa! Jaunųjų maltiečių rengiamu konkursu siekiame parodyti, kad dalintis gerumu gali kiekvienas norintis – tereikia šiek tiek pastangų ir vaizduotės, – sako Maltos ordino pagalbos tarnybos generalinis sekretorius Eitvydas Bingelis. – Prisidėti prie pagalbos galima pačiais netikėčiausiais būdais: su gerais bičiuliais suorganizuoti šokių vakarą, krepšinio turnyrą, protų mūšį, kepinių mugę, pastatyti spektaklį ar surengti tikrą roko koncertą. Idėjų sąrašas yra begalinis“.

Konkurso „Idėjos padėjėjos“ esmė – sugalvoti patinkančią labdaros idėją ir ją įgyvendinant surinkti lėšų Lietuvos senjorams. Norintieji registruotis konkurse turi trumpai aprašyti savo įsivaizduojamą labdaros renginį, nurodyti, kada ir kur jis vyks, kiek žmonių jį organizuoja. Vėliau, po renginio, jo organizatoriai – konkurso dalyviai – kels nuotraukas į svetainę www.idejospadejejos.lt, įrašys, kiek lėšų surinkta.

Vertinimo komisija (grupės „G&G sindikatas“ narys Gabrielius Liaudanskas-Svaras ir aktorė Ilona Balsytė) iš visų kandidatų išrinks tris geriausias Lietuvoje labdaros renginio idėjas. Dar viena idėja bus išrinkta socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Jaunieji maltiečiai“ – surinkusi daugiausiai lankytojų įvertinimo „patinka“. Idėjų kūrimą ir įgyvendinimą rodys Lietuvos nacionalinės televizijos (LRT) laida „Tūkstantmečio vaikai“. Iš viso bus rengiama 11 reportažų, tad idėjų autoriai gali tikėtis svečių iš televizijos. Daugiausiai lėšų surinkusios, originaliausios ir populiariausios idėjos bus apdovanotos sausio 4 d., laidoje „Tūkstantmečio vaikai“.

Šauniausios moksleivių idėjos bus atrenkamos atsižvelgiant į kelis vertinimo kriterijus: originalumą, įsitraukusių žmonių skaičių, paaukotų lėšų sumą bei sumanymą mėgstančių draugų socialiniame tinkle „Facebook“ skaičių. Be to, jaunieji konkurso dalyviai galės varžytis „Idėjų maratone“, kurį laimės ne tik originaliausias ir daugiausiai lėšų surinkusias idėjas pasiūliusios komandos, bet ir tos, kurios surengs ne vieną labdaros renginį. Taip pat konkurse yra speciali kategorija – „Idėja iš oro“, kurioje savomis idėjomis gali varžytis studentai.

Maltos ordino pagalbos tarnybos savanoriai lanko daugiau nei 1000 senolių, atneša jiems vaistų, vitaminų, namų apyvokos priemonių, o per šventes – mažas dovanėles. Be to, kiekvieną dieną keli šimtai žmonių į namus gauna karštą maistą, „maltiečių“ simboliškai vadinamu sriuba, kuris dažnai šiems žmonėms būna vienintelis karštas patiekalas.

2011 m. Maltos ordino pagalbos tarnybos organizuoto konkurso metu įgyvendinta 60 idėjų, į konkursą įsitraukė net 20 tūkst. jaunuolių, jų mokytojų bei tėvų. Šiais metais tikimasi dar didesnio dalyvių aktyvumo. „Maltos ordinas“ yra seniausia pasaulyje humanitarinės pagalbos organizacija, veikianti daugiau kaip 120 šalių. Maltos ordino pagalbos tarnyba, Lietuvoje įkurta 1991 m., šiuo metu vienija daugiau kaip 700 savanorių 26 Lietuvos miestuose. Tarnyba vykdo įvairius socialinius projektus: senukams 15-koje miestų į namus išvežiojamas karštas maistas, vykdoma socialinė slauga, įkurti 6 Vaikų dienos centrai, daugelyje miestų veikia „Idėjų padėjėjų“ organizatoriai jaunieji maltiečiai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...