2014 Birželio 25

Prabangūs namai – ne tik užsieniečių kišenei

veidas.lt

Prabangūs namai turi savo pirkėjus, kurie vertina tam tikrus, paprastam mirtingajam sunkiai prieinamus, privalumus. Tiesa, prabangos lygis ir koks namas jau yra vadinamas prabangiu, apibrėžiama skirtingai.

Nekilnojamojo turto įmonės „Baltic Sotheby’s International Realty“ bendraturtis Paulius Gebrauskas teigia, kad prabangus būstas turi atitikti tam tikrus kriterijus. Visų pirma, jis turi būti tam tikroje vietoje. Kalbant apie Vilnių, ekspertas įvardijo šiuos prestižinius rajonus: Senamiestis, Žvėrynas, Antakalnis, Valakampiai.
„Tačiau to neužtenka – atsižvelgiame į kaimynystę. Jei vieta gera, o kaimynai asocialūs, to nevertiname kaip prabangaus būsto. Deja, tokių pavyzdžių Vilniuje galima rasti ne vieną“, – pasakoja pašnekovas. Jis paminėjo ir tokius prabangos kriterijus kaip infrastruktūra, pastatą supanti aplinka, statybos ir medžiagų kokybė.

Vilnius ir kurortai
Prabangių namų dairosi ne vien užsieniečiai, tradiciškai tikint, kad jie yra turtingesni, bet ir nemažai prasigyvenusių lietuvių. „Ober-Haus“ vertinimo ir rinkos tyrimų departamento vadovas Saulius Vagonis teigia, kad užsieniečiai Vilniuje nuperka vos kelis prabangius būstus. Lyginant santykį su lietuviais, būtų 1 ir 9 lietuvių naudai. Tačiau kurortuose, pavyzdžiui, Druskininkuose, Palangoje, šis santykis gerokai skiriasi, ten daugiau nekilnojamojo turto įsigyja būtent užsieniečiai. O kituose miestuose prabangių būstų rinka apskritai neegzistuoja.
„Pagrindiniai prabangaus turto pirkėjai Lietuvoje yra lietuviai, nors savo garsiu vardu sugebame pritraukti ir naujų pirkėjų iš Skandinavijos bei Rytų Europos valstybių. Nuomininkai dažniausiai yra užsieniečiai, kurie dirba ar turi verslą Lietuvoje, taip pat užsienio ambasadų darbuotojai“ – teigė „Baltic Sotheby`s International Realty“ bendraturtis P.Gebrauskas.
Prabangių objektų pirkimas reikalauja didesnės agentų atsakomybės nei įprasto nekilnojamojo turto pirkimo atveju. Sandorio sudarymas, derybos, pasitikėjimo įgijimas – tai būtina, norint sudaryti prabangaus būsto sandėrį.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 252014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-25-2014-m
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...