2012 Vasario 14

Poros lietuviai ieško nebe kavinėse, o internete

veidas.lt


Vasario 14-ąją Meilės dieną švęs tūkstančiai lietuvių porų, kurių jausmai įsiplieskė po pažinties internete.

Per pastarąjį dešimtmetį internetas tapo populiariausia vieta antrajai pusei susirasti – užuot ieškoję poros kavinėse, parkuose ar sporto klubuose, lietuviai registruojasi virtualiuose pažinčių klubuose, kur būsimą partnerį gali rinktis iš šimtų ar net tūkstančių kandidatų.
Štai populiariausias šalyje pažinčių klubas draugas.lt šiuo metu vienija per 334 tūkst. aktyvių narių. Čia pažinčių ieško daugiausia jauni žmonės, kurių poreikiai patys įvairiausi: vieni ieško tiesiog draugo, kiti – partnerio šeimai sukurti.
O štai svetainėje darnipora.lt – ne vien pažinčių skelbimai su nuotraukomis, bet siūloma šis tas daugiau: kiekvienas pažinčių svetainėje užsiregistravęs vartotojas turi užpildyti psichologo parengtą testą, atskleidžiantį jo poreikius ir charakterį, o sistema automatiškai parenka labiausiai tinkamus kandidatus. Taip galima matyti savo charakterių, vertybių ir net seksualinį suderinamumą su parinktais kandidatais, todėl šansai rasti antrąją pusę, pasak pažinčių svetainės kūrėjų, padidėja. Svetainėje darnipora.lt poros daugiausia ieško išsilavinę trisdešimtmečiai, kurių tikslas – rimta draugystė arba santuoka.
„Išsiregistruodami iš svetainės mūsų nariai turi nurodyti priežastį. Duomenys rodo, kad iš dešimties išsiregistravusiųjų 4–6 asmenys palieka svetainę, nes čia jau susirado antrąją pusę, – teigia pažinčių svetainės darnipora.lt projektų vadovė Rasa Borodina. – Labai dažnai sulaukiame padėkų, kad padėjome susirasti artimą žmogų, sukurti šeimą, susilaukti vaikų.“
Iš viso Lietuvoje šiandien veikia apie trisdešimt virtualių pažinčių svetainių.

Lentelė
Trys populiariausios pažinčių svetainės
Svetainė     Unikalių vartotojų per mėnesį
Draugas.lt     641 451
Pazintys.lt     143 183
Darnipora.lt     119 611

Šaltinis: „gemiusAudience“, 2011 m. gruodis

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...