2010 Birželio 02

S. Stomos elgesys

Komisija pripažino: vadinti Seimą “mėšlu” – neetiška

veidas.lt

Praėjusią savaitę Seimo Etikos ir procedūrų komisija parlamentarus socialdemokratą Andrių Šedžių ir buvusį “prisikėlėlį”, o dabar konservatorių Saulių Stomą pripažino pasielgus neetiškai ir pažeidus politikų elgesio kodeksą. S.Stoma etikos sargams užkliuvo Seimą pavadinęs “mėšlu”, o A.Šedžius – pareiškęs, kad kyla abejonių dėl parlamentarų Roko Žilinsko ir Lino Karaliaus “sveikatos būklės”, esą jie vartoja svaiginamųjų medžiagų.

Iš viso iki šiol Seimo etikos sargai svarstė jau 15 šios kadencijos parlamentarų. Kai kurie buvo svarstyti net po kelis kartus. Pavyzdžiui, dukart svarstyta konservatorė Aurelija Stancikienė abu kartus pripažinta elgusis neetiškai. Tautos prisikėlimo partijos lyderis Arūnas Valinskas pirmąkart Etikos komisijoje svarstytas ir pripažintas nusižengęs etikai dar būdamas Seimo pirmininkas, kai viešai pareiškė, kad nesilaikys šios komisijos rekomendacijų. Antrąkart – kai prezidentę Dalią Grybauskaitę išvadino boba. Tiesa, tąkart komisijos nariai neįžvelgė nusižengimo etikai.

Dažniausiai Seimo nariai suklupdavo žiniasklaidos priemonėse komentuodami kolegų veiksmus.

O štai Valstybinė tarnybinės etikos komisija (VTEK) šiemet atliko jau 75 tyrimus, nustatyta 17 pažeidimų, kuriuos atliko 9 politikai ir 8 tarnautojai. 10 proc. pažeidimų apskųsta teismui. Pernai atlikti 226 tyrimai, nustatyti 58 pažeidimai, įkliuvo 36 politikai ir 11 tarnautojų.

Dažniausias pažeidimas – nuostatų dėl prievolės vengti interesų konflikto nepaisymas. Priminsime, kad VTEK konstatuotų įstatymo pažeidimų per pastaruosius penkerius metus padaugėjo beveik septynis kartus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Donatas Donatas rašo:

  Tašką ant šių ” valstybinės” reikšmės diskusijų padėjo ponas Salamakinas “Eikit abu nusimišti”… Buvo juoko vaIKAMS.

 2. sigis sigis rašo:

  Stoma pasakė visą tikrą tiesą: jei šūdą ir pavadinsi auksu, jis vistiek bus šūdas.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...