2015 Gruodžio 13

Sportas

Plaukikų kraitis – bronza ir 8 rekordai

veidas.lt

BFL

Su tokiu laimikiu iš Izraelio, kuriame vyko Europos plaukimo 25 m baseine čempionatas, grįžo 7 mūsų plaukikai. 4 iš 8 rekordų pagerino ir prie penktojo svariai prisidėjo 26 metų Giedrius Titenis.

Kai kuriems rekordams gyvuoti buvo lemta trumpai. Per atranką beveik puse sekundės pagerintas 50 m krūtine Lietuvos rekordas išbuvo 9 valandas, nes Europos čempionato finale jį vėl pagerino pats G.Titenis (iki 26,38 sek.), užimdamas 5 vietą ir 0,03 sek. atsilikdamas nuo bronzinio prizininko. Dukart plačių G.Titenio mostų neatlaikė jam pačiam priklausęs 100 m krūtine šalies rekordas: iš pradžių plaukikas jį pagerino 0,95 sek., o finale dar patobulino 0,06 sek. – iki 57,02 sek., atplaukė trečias ir, kaip prisipažino, pats sau netikėtai pirmąkart per karjerą iškovojo medalį varžydamasis 25 m baseine. Džiaugdamasis rekordais, Lietuvos plaukimo rinktinės vyr. treneris Žilvinas Ovsiukas atkreipė dėmesį į vieną jų: „Kai kurie krito po labai ilgo laiko. Mindaugo Sadausko pagerintas 100 m laisvuoju stiliumi rekordas išsilaikė nuo 1994 m. ir priklausė Raimundui Mažuoliui.“

Savo paties 200 m nugara šalies rekordą pagerino 20-metis Danas Rapšys: jis nuotolį įveikė per 1 min. 51,03 sek. ir liko per grybšnį (0,28 sek.) nuo bronzos medalio – ketvirtas. Rekordų lietumi pratrūkusio čempionato finalinį akordą pateikė šalies rekordą pagerinusi vyrų kombinuotos estafetės 4×50 m rinktinė (D.Rapšys, G.Titenis, Deividas Margevičius ir M.Sadauskas), finale nuotolį įveikusi per 1 min. 33,93 sek. ir likusi šešta. Pasak Ž.Ovsiuko, rekordai ypač džiugina žinant, kad šioms pirmenybėms specialiai nebuvo rengtasi. „Mes ten vykome kovoti, atidirbti ir pajusti varžybų stresą, tai buvo vienas iš pasirengimo Rio de Žaneirui etapų. Pamatėme, kad sparčiai tobulėja Andrius Šidlauskas, pagaliau M.Sadauskas žengė ilgai lauktą žingsnį į priekį. Merginų niekada neatsisakome, bet buvo nuspręsta netrikdyti pasirengimo tiems, kurie treniruojasi JAV, nes skrydžiai išmuša iš ritmo. Šis sprendimas buvo geras – panašiu metu vykusiame JAV plaukimo čempionate du šalies rekordus pagerino Ugnė Mažutaitytė“, – kodėl į Izraelį vyko išskirtinai vyriška kompanija, paaiškino Ž.Ovsiukas. Kaip žinoma, dėl rankos traumos į Izraelį buvo priversta nevykti Rūta Meilutytė.

Ar su pagerintais šalies rekordais, bet be G.Titenio medalio šis čempionatas būtų toks pat sėkmingas? „Medalis – kaip saldainis“, – šypteli Ž.Ovsiukas

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...