2012 Rugpjūčio 30

Pirmąją jaunių teniso raketę L.Mugevičių tenisas išmokė siekti tikslo

veidas.lt


Geriausią Lietuvos tenisininką iki 18 metų Luką Mugevičių atakuoja JAV universitetai.

Septyniolikmetis Lukas Mugevičius šiandien yra pirmoji vaikinų jaunių raketė Lietuvoje ir aštuoniasdešimt trečia visame pasaulyje. Nuo pat mažų dienų pasinėręs į teniso pasaulį vaikinas gyvenimo be raketės šiandien nė neįsivaizduoja. Juk kai bendraamžiai iš pat ryto eidavo į darželius, ketverių metų Lukas su savo tėčiu, treneriu Rimvydu Mugevičiumi, skubėdavo į teniso kortus. Sulaukęs penkerių berniukas paėmė į rankas raketę, septynerių pradėjo lankyti teniso pamokas grupėje, o nuo devynerių pradėjo individualiai treniruotis su tėvu.
„Kai esi mažas, gali užsikabinti už bet ko. Tenisą žaisti patiko, supo malonūs žmonės, todėl taip ir išėjo“, – pačią pradžią prisimena L.Mugevičius.
Po kelerių metų jau pasipylė pirmieji laimėjimai teniso aikštyne, o sulaukęs vos penkiolikos metų Lukas pateko į Lietuvos teniso rinktinę žaisti dėl Daviso taurės. Luką treniruojantis R.Mugevičius teigia tuomet girdėjęs kalbų, kad jo sūnus galbūt yra jauniausias pasaulyje teniso rinktinės narys. Vėliau į rinktinę tenisininkas patekdavo kasmet, tačiau, kaip ir visiems jauniausiems ir mažiausiai patyrusiems žaidėjams, karjeros pradžioje daugiausia tekdavo sėdėti ant atsarginių suolo – galimybę rimčiau pasivaržyti ginant Lietuvos garbę Lukas gavo tik šiemet Bulgarijoje.

Kasmet vyksta į 20 turnyrų

„Tenisas man davė labai daug – visų pirma apkeliavome labai didelę pasaulio dalį. Buvau Amerikoje, Australijoje, Europoje, Azijoje, pamačiau daug kultūrų, susipažinau su daugybe žmonių, treniravomės su aukšto lygio žaidėjais. Niekada nebūčiau pamatęs tiek, kiek pamačiau, jei ne tenisas“, – teniso reikšmę savo gyvenime atskleidžia L.Mugevičius. (…)
Esant tokiai įtemptai darbotvarkei, laisvalaikis Lukui – tarsi šventė. R.Mugevičius atskleidžia, kad net ir laisvą valandėlę sūnus stengiasi išnaudoti naudingai. „Jei klausiu Luko, gal jis nori į vandens parką nueiti, mano planuose įrašyta, kad reikia paplaukioti baseine. Žinoma, kartais Lukas nueina į kiną, bet tai jam kaip šventė. Užtektų jo vieno žodžio, ir galėtų judėti laisvesnio gyvenimo link, bet nė karto gyvenime neteko versti Luko per jėgą eiti į treniruotes, tik pasakydavau – jei nori kažko pasiekti, reikia dirbti. Aš netgi reikalauju, kad jis būtinai pasakytų, jei jaučia nuovargį, kad galėčiau reguliuoti krūvius“, – tvirtina perspektyvaus jaunuolio tėtis ir treneris.
Vasarą, kai mokykloje atostogos, – Lukui proga dar daugiau treniruotis. Tiesa, R.Mugevičius tvirtina, kad šiuo metu stengiasi skirti daugiausiai dėmesio fiziniam Luko pasirengimui, nes reikia sustiprinti septyniolikmečio kūną, kad jis galėtų pakelti tenisui reikalingus krūvius.
„Kartais norisi su draugais pabūti, bet toks jau mano gyvenimo būdas: jei užsibrėži tikslą, turi jo siekti ir įgyvendinti“, – prarasto laisvalaikio visiškai nesiilgi Lukas.

Siekė žaisti aukščiausio lygio turnyruose

Šiais metais Lukas ir jo tėvas kėlė ypatingą tikslą – sužaisti svarbiausių, vadinamųjų „Didžiojo kirčio“ serijos turnyrų, jaunių varžybų atrankoje.  Pasak R.Mugevičiaus, vieni žaidėjai renkasi turnyrus, kuriuos norėtų laimėti, – šie žemesnės kategorijos, į juos susirenka silpnesni žaidėjai, o jų tikslas buvo patekti į kuo aukštesnio reitingo turnyrus.
Per metus pasaulyje vyksta keturi tokie turnyrai – dviejuose Londone ir Australijoje L.Mugevičius jau žaidė, vienas dar laukia JAV.  Beje, Vimbldono turnyras Londone, kuriame šiemet žaidė, Lukui įstrigo labiausiai iš visų iki tol vykusių turnyrų: „Pirmą kartą žaidžiau ant tikros žolės, visi buvo apsirengę baltai. Ten gyvos senos tradicijos, tad viskas labai gražiai atrodė.“ (…)

Pradės žaisti su suaugusiais

Kitąmet Luko laukia dideli pokyčiai. Gruodį jam sukaks 18 metų, vadinasi, iš jaunių lygmens tenisininkas pereis į suaugusiųjų ir pradės žaisti vyrų turnyruose. Tokių metų tenisininkų Lietuvoje lieka mažai. Pasak R.Mugevičiaus, Lietuvoje tokio amžiaus jaunuoliai baigia sportuoti, nes pritrūksta lėšų dalyvauti brangiai kainuojančiuose turnyruose. Norint rimtai važinėti po varžybas, be rėmėjų lėšų neišsiversi.
„Kitąmet išeiname į suaugusiųjų sportą ir kaip ką tik gimę pradedame nuo nulio. Ar Lukas pasirengęs? Jis vėlyvo brendimo, ir nors daugelis sakė, kad jau reikėtų pradėti žaisti suaugusiųjų lygyje, aš maksimaliai vėlinau tą laiką, nes pietiečiai, afrikiečiai anksčiau bręsta, raumenų mase lenkia Luką. Lietuviai į skandinavus panašesni. Pirmi metai bus labai sudėtingi, bet tai normalu – tai tas pat, kaip nuvykus į svečią šalį aklimatizuotis. Vyrų tenisas brandesnis, reikalauja daugiau jėgos, kantrybės. Suaugusieji kitaip mąsto nei spontaniški jaunuoliai, kurie nori visko žaibiškai“, – ko tikėtis kitais metais, dėsto R.Mugevičius.
Lukas taip pat pripažįsta, kad kitąmet bus sunkiau, tačiau kartu tikina labai laukiantis šio pokyčio. „Skirtumas bus didelis – jaunių tenisas kitoks nei vyrų, pasikeis fizinės jėgos, greičiai. Vyrai kitaip mąsto, jie turi daugiau laiko viskam sugalvoti, daugiau variacijų, daugiau arsenalo, smūgių. Porą kartą teko žaisti su vyrais – gal ir nepasisekė, bet smagu pajusti, ko laukti“, – tikina Lukas, kitais metais bandysiantis dalyvauti varžybose, vykstančiose daugiausia aplink Lietuvą.
Nors kitąmet Lukas eis dar tik į vienuoliktą klasę, apie ateitį jie su tėčiu šnekteli jau dabar. Pasak R.Mugevičiaus, daug Lietuvos jaunuolių, lankiusių tenisą, per sportą išvažiavo mokytis į JAV universitetus, tačiau pradėjęs studijuoti nukrypsti nuo profesionalaus sporto, o Lukas to nenori.  Lukas svajoja apie profesionalaus tenisininko karjerą. (…)

L.Mugevičiaus laimėjimai
2008 m. – 4 vieta 14-mečių Europos reitinge.
2010 m. – 2 vieta 16-mečių Europos reitinge.
2012 m. – pasiekta 81 vieta pasaulio jaunių iki 18 metų reitinge.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas” Nr. 35, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete (http://www.veidas.lt/veidas-nr-35-2) arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...