2013 Gruodžio 13

Pirmadienį Klaipėdoje šventinis koncertas, pasitinkant poeto KRISTIJONO DONELAIČIO 300 – ųjų gimimo metines

veidas.lt


Pirmadienį, gruodžio 16 d. po ilgos pertraukos su nauja šventine programa į Klaipėdą sugrįžta ilgai lauktas ir mylimas Lietuvos aktorius ir režisierius, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas  Rolandas Kazlas.

Koncerte kartu su aktoriumi Rolandu Kazlu dalyvaus varinių pučiamųjų kvintetas „Dūdūva“
(trimitai–Laurynas Lapė, Eugenijus Korablikovas, valtorna–Indrė Kulesevičienė, trombonas–Albinas Gražulis, tūba–Sergijus Kirsenka).

Šventinėje programoje skambės fragmentai iš K.Donelaičio poemos „Metai“ bei J.S. Bacho, taip pat lietuvių kompozitorių J. Naujalio, J. Gudavičiaus muzikiniai kūriniai.
Metams besibaigiant, siūlome prisiminti „Metus“, išskirtinį ir lietuvio širdžiai brangų poetinį kūrinį. Paprasti žmonės gyvena 80–100 metų, o Poetas štai sausio 1 dieną sulauks visų 300-ų. Tai tik įrodo, kad tikra Kūryba ir Poezija yra nemari.
Kviečiame visus lietuvius ir lietuvninkus, mylinčius ir vertinančius dyviną K. Donelaičio žodį ir puikių muzikantų su įkvėpimu meistriškai išpūstą tobulą J. S. Bacho muziką. Pasitikime vėl atkopiantį Poeto Jubiliejų klausydamiesi. Galbūt ir „žiemos narsai rūstaujantys“ nebus tokie baisūs. „Taipogi dabar jau vėl sviets sveikyt pradeda žiemą“, o sykiu– žiemą gimusį, bet lietuviškus pavasarį, vasarą ir rudenį mums padovanojusį, Kristijoną Donelaitį.
Poetas rašė: „Dar yr tarplietuvninkų viernų gaspadorių…“

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...