2010 Balandžio 14

Vaiko pinigai

Pinigai už vaikus – ne visiems

veidas.lt

Šiemet valdžia dar labiau nuskriaudė mūsų mažuosius, atimdama vadinamuosius vaiko pinigus iš dar daugiau vaikų, nei tą padarė pernai. Ramina tik tų pačių valdžios vyrų paguoda, esą tai laikina, o senoji pinigų skyrimo tvarka po dvejų metų vėl sugrįš.

Kas ir kiek gaus

Jei pernai gavote pinigų už vaiką, o jūsų pajamos nepadidėjo, dar nereiškia, kad ši, nors ir labai maža, išmoka ir toliau džiugins jūsų piniginę.

 • Mažyliams nuo gimimo iki dvejų metų nuo 2010 m. sausio 1 d. kas mėnesį skiriama 0,75 bazinės socialinės išmokos dydžio (t.y. 97,5 Lt) suma, jeigu jūs už tą vaiką negaunate motinystės (tėvystės) pašalpos arba ją gaunate, bet ši pašalpa yra mažesnė nei 1,5 valstybės remiamos pajamos  (t.y. 525 Lt).
 • Vaikams nuo dvejų iki septynerių metų 0,4 bazinės socialinės išmokos dydžio (52 Lt) išmoka per mėnesį skiriama ir mokama tik tuomet, jeigu jūsų praėjusių kalendorinių metų pajamos kiekvienam šeimos nariui per mėnesį neviršija 1,5  valstybės remiamų pajamų dydžio (šiuo metu VRP – 350 Lt), t.y. 525 Lt. Vadinasi, jeigu jūsų šeimą sudaro trys asmenys, jūsų vidutinės mėnesio pajamos neturėtų viršyti 1575 Lt, o jeigu keturi asmenys – 2100 Lt. Beje, iš karto jūsų pajamų niekas nepuls skaičiuoti – remdamiesi jūsų prašymu, pinigus tiesiog perves į nurodytą sąskaitą. Ir tik po pusmečio Mokesčių inspekcijos darbuotojai suskaičiuos, ar jūs teisėtai gavote vaiko pinigus. Jeigu jūsų pajamos bus didesnės, nei nurodyta, permokėtą sumą teks grąžinti. Todėl patartume prieš kreipiantis dėl vaiko pinigų įdėmiai susiskaičiuoti savo pajamas.
 • Jei pajamos sumažėjo ir jūs jau galite gauti vaikui skirtas išmokas (nors pagal praėjusių kalendorinių metų pajamas tokios teisės neturite), nesijaudinkite – dėl išmokos galėsite kreiptis vėliau, kai einamaisiais metais pajamos sumažės tiek, kad skaičiuojant praėjusių dvylikos mėnesių pajamas iki kreipimosi jos vienam šeimos nariui per mėnesį neviršys 525 Lt.


“Patrumpinti” ir daugiavaikiai

Dar ne taip seniai visi gausių šeimų vaikai išmokas gaudavo iki pat aštuonioliktojo gimtadienio – ir visai nesvarbu, ar jų tėvai uždirbdavo daug, ar mažai. Tačiau dabar nuspręsta, kad nuo šių metų sausio 1 d. reikėtų susiveržti diržus ir šioms šeimoms – vaiko pinigai nuo dvejų metų bus mokami tik tuomet, jeigu praėjusių kalendorinių metų pajamos kiekvienam šeimos nariui per mėnesį neviršys 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (šiuo metu VRP – 350 Lt), t.y. 525 Lt.

Jei patenkate į šią grupę, tuomet gausių šeimų vaikams iki aštuonioliktojo jų gimtadienio (ir jei pilnamečiai šios šeimos vaikai mokosi mokykloje arba aukštosios mokyklos dieniniame skyriuje, įskaitant ir akademinių atostogų laikotarpį, bet tik iki jiems sukaks 24-eri) bus mokami 52 Lt per mėnesį.

Jei turite vieną ar daugiau vaikų iki dvejų metų, jiems pašalpa (97 Lt) priklausys tik tuo atveju, jei negaunate socialinio draudimo motinystės (tėvystės) pašalpos (arba ji yra mažesnė nei 525 Lt per mėnesį).

Eilėje nestovėsite

Dėl vaiko pinigų skyrimo vienam iš tėvų reikia kreiptis į deklaruotos gyvenamosios vietos (jeigu tokios neturima, į savivaldybę, kurioje gyvenama) Socialinės paramos skyrių ir ten užpildyti nustatytos formos prašymą. Galime patikinti – bent jau didžiuosiuose Lietuvos miestuose stovėti kilometrinių eilių tikrai neteks. Tereiks iš anksto užsiregistruoti (Vilniuje gyvenantieji tą gali padaryti net internetu www.spcentras.lt) ir suderintu laiku atvykti. Šeimoms, gaunančioms socialinę pašalpą ar socialinę paramą mokiniams (t.y. sunkiai besiverčiančioms šeimoms), dėl vaiko pinigų papildomai kreiptis nereikia – išmoka bus mokama be atskiro prašymo.

 • Jeigu kreipėtės vėliau, nei galėjote tą padaryti, jūs turite teisę gauti išmoką – vaiko pinigai bus išmokami už pastaruosius dvylika mėnesių, už kuriuos galėjote gauti jums priklausančius pinigus.

! Išmoka vaikui neskiriama, kai jis yra pilnametis ir turi savo vaikų. Taip pat jei vaikas globojamas šeimynoje ar socialinės globos įstaigoje.

Daugiau šia tema:
 • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. socialinio apiplėšimo ministrui socialinio apiplėšimo ministrui rašo:

  Baukutės ir jankausko mašinai pinigų yra , o daugiavaikiams trūksta … Radot iš ko nukirpti , mano vaikai šios vyriausybės jau dabar nekenčia.

 2. as as rašo:

  kaip suprast jai vyresni vaikai nesimoko tai nereikia moket jaunesniem.reiskia kad dirbantys vaikai negali kurt savo seimos,gyvenimo,bet turi islaikyt savo jaunesnius brolius.na ir valstybe,geda.Prilenda seiman debilu ir ziuri ne kaip sali pastatyt an koju,o savo kisene uzkist.Kaip buvom sovietinei valdzioj taip ir likom,tie patys komunistai valdo sali,tik kepures pakeite.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...